Generatie 6


VIa. JOHANNES FRANCISCUS HOGELING, [ouderpaar: zie generatie Va.] geboren te Ter Idzard 23-04 1882, overleden te Heerenveen 09-05-1962, wonend te Wolvega, trouwt te Weststellingwerf 13-05-1911 met
SOPHIA ANNA WESTENBROEK, geboren te Steggerda 29-10-1887, dienstbode, overleden te Wolvega 05-08-1965, dochter van Jan Westenbroek en Jantje de Vries.
UIt dit huwelijk:
1. ELISABETH REGINA, geboren te Weststellingwerf 10-03-1912, volgt VIIa.
2. JOHANNES ANDREAS, geboren te Ter Idzard tussen 05 en 11-08-1915.
3. ANDREAS GERARD, geboren te Ter Idzard tussen 15 en 28 -08-1918.
4. ANDRIES GERARD, geboren te Ter Idzard tussen 20 en 26-05-1920.


VIa/a. GERARD JOSEPH HOGELING, [ouderpaar: zie generatie Va.] geboren te Ter Idzard 19-03-1885, overleden te Oldeholtpas 09-08-1956, landarbeider, trouwt te Weststellingwerf 10-05-1913 met 
JOHANNA BERENDINA WESTENBROEK, geboren te Steggerda 15-06-1892, overleden 25-11-1973, dienstbode, dochter van Jan Westenbroek en Jantje de Vries
Uit dit huwelijk:
1. ELISABETH REGINA, geboren te Oldeholtpa 15-06-1914, volgt VIIa/a.
2. JOHANNA SOPHIA, geboren te Oldeholtpa tussen 05 en 11-08-1915.
3. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Weststellingwerf 20-11-1916.
4. JOHANNES HENDRIKUS, geboren te Oldeholtpa tussen 01 en 07-11-1917.
5. REGINA THERESIA, geboren te Oldeholtpa tussen 24 en 30-04-1919.
6. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Weststellingwerf 12-06-1924.


VIa/b. REGINA AGETHA HOGELING, [ouderpaar: zie generatie Va.] geboren te Weststellingwerf 02-09-1887, overleden te Gennep (Limburg) 26-06-1949, trouwt (1) te Weststellingwerf 09-05-1908 met
JOHANNES BROUWER, geboren te Kuinre 28-04-1885, overleden te Oldeholtpa 26-11-1910, zoon van Harmen Brouwer en Maria Meiboom.
Uit dit huwelijk:
1. HERMANUS, geboren te Weststellingwerf 07-10-1909.

REGINA AGETHA HOGELING trouwt (2) te Weststellingwerf 11-05-1912 met
PETRUS SCHMIT, geboren te Luinjeberd (Aengwirden) 22-05-1880, zoon van Hendrikus Pieters Schmit en Korneliske Hoeben.
Uit dit huwelijk:
1. CORNELIA MARIA, geboren te Oldeholtwolde tussen 12 en 18-10-1916, dienstbode, trouwt te Weststellingwerf 25-11-1943 met HENDRIK VAN DER HEIDE, geboren te Oldeholtpa ca. 1908, veehouder, zoon van Sjoerd van der Heide, veehouden en Femmigje Putting.
2. HENDRIKUS GERARD, geboren te Luinjeberd februari 1928.

Op 16 oktober 1941 is door de arrondissementsrechtbank Leeuwarden tussen Regina en Petrus Schmit een scheiding van tafel en bed uitgesproken.


VIa/c. ANDRIES MARINUS HALMAN, [ouderpaar: zie generatie Vb/b.] geboren te Terband (Aengwirden) 23-4-1893, overleden te Almaar 23-08-1962, trouwt te Weststellingwerf 03-05-1919 met 
CATHARINA HENDRIKA HOGELING, geboren te Steggerda 13-01-1897, dochter van Gerrit Hogeling en Christina Vroklage.
Uit dit huwelijk:
1. CATHARINA JOHANNA, geboren te Terband (Aengwirden) oktober 1920.
2. GERHARDUS JOZEFUS, geboren te Aengwirden tussen 01 en 14-04-1923, overleden te Alkmaar 24-04-1960.
3. CHRISTINA MARGARETHA, geboren te Luinjeberd (Aengwirden) juni 1924.
4. BERNARDUS JOHANNES, geboren te Aengwirden april 1929.


VIa/d. RUDOLF JOHANNES HALMAN, [ouderpaar: zie generatie Vb/b.] geboren te Aengwirden 22-04-1897, trouwt te Norg 24-01-1922 met 
CATHARINA KOSTER, geboren te Veenhuizen 31-07-1899, overleden te Delft 24-12-1952, dochter van Ernst Koster en Willemina Jonker.


VIa/e. JOHANNES ALBERTUS HALMAN, [ouderpaar: zie generatie Vb/b.] geboren te Aengwirden 04-01-1905, opperman, trouwt te Schagen 08-09-1932 met
MARIA MARGARETHA STAM, geboren te Schagen ca. 1907, dochter van Pieter Stam, landarbeider, en Jacoba Beemsterboer.
Uit dit huwelijk:
1. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Alkmaar 04-12-1934.


VIa/f. GEERTRUIDA MARIA HOLLANDER, [ouderpaar: zie generatie Vb/c.] geboren te Weststellingwerf 16-11-1884, fabrieksarbeidster (1909), overleden te Losser 15-05-1917, trouwt te Losser 26-10-1909 met
GERARDUS JOHANNES NIJENHUIS, geboren te Losser 28-10-1885, overleden juli 1971, fabrieksarbeider, zoon van Johannes Hendrikus Nijenhuis en Geertruida Gerarda Breukers.
Uit dit huwelijk:
1. MARGARETHA JOHANNA, geboren te Losser december 1912.
2. CHRISTINA JOZEFINA, geboren ca. juli 1916, overleden te Losser 28-10-1916

VIa/g. PETRUS GERHARDUS POSTMA, [ouderpaar: zie generatie Vb/e.] geboren te Kuinre 13-08-1888, overleden te Joure 21-05-1969, werkman, trouwt te Blankenham 17-05-1912 met
GEERTRUIDA CATHARINA SCHELTINGA, geboren te Wolvega 10-05-1887, dochter van Petrus Johannes Scheltinga en Magritha Prins. 
Uit dit huwelijk:
1. PETRUS BERNARDUS KATHARINUS, geboren te Losser 24-03-1913, kruidenier, trouwt te Sneek 16-05-1936 met ELIZABETH CATHARINA SILVIUS, geboren te Sneek ca. 1914, dochter Cornelis Hendrikus Silvius, kleermaker, en Maria Catharina Kramps.
2. GEERTRUIDA CHRISTINA MARIA, geboren te Heerenveen tussen 01 en 15-10-1914.
3. LAMBERTUS RUDOLPHUS, geboren te Heerenveen 03-09-1916, bakkersknecht.
4. GEERTRUIDA CHRISTINA, geboren te Heerenveen 18-03-1920, overleden te Bolsward 25-03-2012.
5. RUDOLPHUS JOHANNES, geboren te Heerenveen 22-07-1924.

VIa/h. JACOBUS JOHANNES POSTMA, [ouderpaar: zie generatie Vb/e.] geboren te Kuinre 27-12-1900, Zuiderzeevisser, trouwt te Kuinre 02-06-1926 met
OTTILIE VERONIKA WRUSCH, geboren te Trebisch (Schwerin aan de Warthe) 02-06-1899, dienstbode, overleden te Rotterdam 19-10-1967, dochter van Valentin Wrusch en Anna Unglaube.
Uit dit huwelijk:
1. LAMBERTUS HERMANUS, geboren te Kuinre 24-07-1926.
2. WILLIJBALD VALENTIN, geboren te Kuinre 21-04-1928.

Jacobus Johannes Postma heeft zich tijdens de oorlog blijkbaar niet als voorbeeldige burger gedragen. Op grond van het naoorlogse Zuiveringsbesluit 1945 is hij ontslagen uit zijn functie, gerekend vanaf 21 juni 1942.


VIa/i. MARIA JOHANNA ROBBEN, [ouderpaar: zie generatie Vb/f.] geboren te Peperga 29-10-1889, trouwt te Weststellingwerf 23-06-1917 met 
AREND MULDER, geboren te Steggerda 27-11-1874, zoon van Thijs Beerends Mulder en Margarietha Hassing.
Uit dit huwelijk: 
1. ELISABETH CATHARINA, geboren te Steggerda tussen 02 en 08-08-1918.
2. JOHANNA MARGARETHA ALEIDA, geboren te Weststellingwerf 30-5-1921, overleden te Harderwijk 03-06-1948.
3. TECLA CATHARINA, geboren te Steggerda tussen 13 en 19-10-1922.
4. MATHEUS GERHARDUS BERNARDUS, geboren te Steggerda tussen 08 en 14-05-1925.

VIa/j. CLARA KLASINA AGATHA ROBBEN, [ouderpaar: zie generatie Vb/f.] geboren te Blesdijke 12-11-1897, trouwt te Weststellingwerf 04-05-1929 met
MEINDERT JOHANNES PLAT, geboren te Steenwijkerwold 18-12-1905, overleden te Steenwijk 19-08-1971, z.v. Johannes Franciscus Plat en Johannesje Staalsmit.
Uit dit huwelijk:
1. ANTONIUS HENDRICUS, geboren te Weststellingwerf 14-01-1930.
2. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Weststellingwerf 31-01-1935.


VIa/k. MARGARETHA MARIA ROBBEN, [ouderpaar: zie generatie Vb/g.] geboren te Steggerda 05-04-1885, overleden te Losser 22-02-1916, trouwt te Weststellingwerf 01-05-1909 met
THEODORUS JOHANNES WILLEMSEN, geboren te Huissen 03-05-1886, z.v. Theodorus Willemsen en Gerarda Hofstede.
Uit dit huwelijk:
1. GERARDA THEODORA HERMINA, geboren te Losser 21-11-1913, dienstbode.
2. AGATHA KLAZINA GERDINA, geboren te Losser 08-03-1915.
3. GERHARDUS HERMANUS WILHELMUS, geboren te Losser 17-02-1916, overleden te Losser 18-02-1916.


VIa/l. MARGARETHA CLASINA JOHANNA ROBBEN, [ouderpaar: zie generatie Vb/i.] geboren te Losser 16-05-1891, overleden te Enschede 18-11-1940, trouwt te Losser 26-10-1915 met
JOHANNES ALBERTUS HOLTMAN, geboren te Apeldoorn 16-07-1889, overleden te Enschede 04-02-1963, arbeider, z.v. Hermanus Holtman en Johanna Saris. 
Uit dit huwelijk:
1. JOHANNA HENDRIKA MARIA, geboren te Losser 15-09-1916, overleden te Losser 22-11-1916.
2. ENGBERTUS HENDRIKUS, geboren te Losser -1918, overleden te Losser 03-06-1919.
3. HERMANUS JOHANNES, geboren te Losser -1921, overleden te Losser 15-04-1922.
4. MARGARETHA MARIA THERESIA, geboren te Losser 06-1926, overleden te Losser 18-08-1926.
5. HENDRIKA JOHANNA, geboren te Losser ca. 07-1929, overleden te Enschede 10-01-1930.
6. MARGARETHA JOHANNA, geboren te Lonneker ca. 12-1930, overleden te Enschede 02-09-1931.
7. MARGARETHA JOHANNA, overleden te Lonneker 08-09-1931.
8. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Enschede 07-05-1934.

VIa/m. CLASINA ALEIDA ROBBEN, [ouderpaar: zie generatie Vb/i.] geboren te Losser 22-06-1892, trouwt te Losser 28-05-1912 met
THEODORUS HENDRIKUS HASSING, geboren te Willemsoord 26-08-1890, fabrieksarbeider/venter, z.v. Harmen Hassing en Heinderina Catharina Bastiaans.
Uit dit huwelijk:
1. MATHILDA JOHANNA JULIANA, geboren te Losser 20-04-1913, volgt VIIa/c.
2. HENDRIKA JACOBA, geboren te Losser 06-12-1914.
3. HEINDERINA CATHARINA, geboren te Losser 11-09-1916.
4. GERTRUDIS HENDRIKA EUPHEMIA, geboren te Losser ca. 12-1929, overleden te Losser 28-02-1930.
5. JOHANNES WILHELMUS, geboren te Losser ca. 1932, overleden te Losser 14-05-1948.

VIa/n. JACOBUS HENDRIKUS ROBBEN, [ouderpaar: zie generatie Vb/j.] geboren te Wageningen 29-03-1894, trouwt te Amersfoort 01-12-1915 met
JOHANNA DE WIT, geboren te Amersfoort 06-01-1885, overleden te Amersfoort 16-09-1934, dochter van Reijer de Wit en Hendrika Bos.
Uit dit huwelijk:
1. HENDRIKA ELSELINA, geboren te Amersfoort 07-02-1919, volgt VIIa/d.


VIa/o. CLASINA ROBBEN, [ouderpaar: zie generatie Vb/j.] geboren 19-02-1896, overleden te Apeldoorn 02-05-1944, trouwt te Rotterdam 10-03-1926 met
JEAN FRANCOIS SINTEBIN, geboren te Halluin (Frankrijk) 21-05-1894, zoon van Aloïse Sintebin en Marie Louise Debaele.
Uit deze relatie:
1. ALOÏSE, geboren te Stadskanaal 20-01-1919, volgt VIIa/e.

Als Clasina in ondertrouw gaat met Jean François wordt zijn woonplaats in het Rotterdamsch Nieuwsblad vermeld als ‘Woonwagen’.


VIa/p. ELSELINA ROBBEN, [ouderpaar: zie generatie Vb/j.] geboren te Zeist 02-11-1901, trouwt te Groenlo 02-07-1925 met
MARTINUS DUITS, geboren te Nijmegen 10-05-1901, koopman, zoon van Johannes Hendricus Duits, koopman, en Anna Maria Thomassen.
Uit dit huwelijk:
1. ANNA MARIA, geboren te Utrecht 24-09-1922, volgt VIIa/f.
2. JOHANNA WILHELMINA, geboren te Apeldoorn 22-03-1924, volgt VIIa/g.
3. MARTINUS ROELOF, geboren te Diepenheim 24-05-1925. [dossier in Oorlogsgraven Stichting]


VIa/q. ANTONIUS ROBBEN, [ouderpaar: zie generatie Vb/j.] geboren te Epe 07-04-1908, koopman, trouwt te Apeldoorn 06-12-1939 met
ALEIDA MAGDALENA TERMOHLEN, geboren te Twello 25-08-1906, dochter van Johannes Hendrikus Termohlen, scharenslijper, en Alida Magdalena Hardeveld.
Uit dit huwelijk:
1. HUBERT HENDRIK, geboren ca. 1942, overleden te Barneveld 28-02-1944.

VIa/r. VERVALLEN

VIa/s. MARIA MARGARETHA ROBBEN, [ouderpaar: zie generatie Vb/j.] geboren te Baarn 18-02-1904, trouwt te Apeldoorn 20-03-1929 met
JOHANNES VIJFSCHAFT, geboren ca. 1905, rietwerker, zoon van Johannes Vijfschaft, rietwerker en Grietje Oldenburger.
Uit dit huwelijk:
1. PIETERNELLA, geboren ca. 12-1933, overleden te Amersfoort 11-07-1935.
2. PETRONELLA, geboren te Kampen mei/juni 1939.

Johannes en Maria woonden hun hele getrouwde leven in een woonwagen. In 1958 streken ze neer op een woonwagenkamp in Scherpenzeel. In de jaren daarvoor werden ze van kamp naar kamp gejaagd “alsof we wilde dieren waren”, aldus Johannes Vijfschaft. Al snel wierp hij zich op als zegsman namens de andere bewoners en hij bondt de strijd aan met de gemeente en andere instanties om verbeteringen te krijgen voor het kamp. Over zijn strijd om voor het eerst in zijn leven het genot van elektriciteit te ervaren schreef het Algemeen Dagblad op 22 maart 1961 een uitgebreid verhaal.

Johannes Vijfschaft


VIa/t. CATHARINA ROBBEN, [ouderpaar: zie generatie Vb/j.] geboren te Amersfoort op 11-05-1916, overleden te Wageningen op 01-09-1957, trouwt te Ede 21-07-1934 met
GERARDUS JACOBUS RUIJTERKAMP, geboren 04-12-1912, overleden 05-11-1973, zoon van Willem Hendrik Ruijterkam, koopman en Clasina Ruijs.
Uit dit huwelijk:
1. PIET, geboren 04-04-1935.
2. HENDRIK WILLEM, geboren 15-04-1937, overleden 12-07-1994.
3. GERARDUS ANTHONIUS, geboren 18-10-1939.  
4. MARTINUS, geboren 19-11-1940.
5. CLASINA MARIA, geboren 18-12-1943.  
6. JOHANNES HENDRIKUS, geboren 16-04-1946.  
7. JACOBUS HENDRIKUS, geboren 11-02-1948, overleden 26-02-1948. 
8. ELSELINA JOHANNA, geboren 05-03-1949.  
9. PETRONELLA, geboren 29-11-1950. 
10. HUBERTUS, geboren 11-8-1952.
11. TIEMEN, geboren 15-02-1954.  
12. FRANCISCUS, geboren 03-12-1955.  
13. MAGDALENA, geboren 02-07-1957. 

VIa/u. MARIA ROBBEN, [ouderpaar: zie generatie Vb/j.] geboren ca. 1922, trouwt te Ede 24-05-1941 met
HUBERT GEVEN, geboren ca. 1920, koopman (1941)/grondwerker (1944), zoon van Hendrik Hubert Geven, koopman en Dorothea Johanna Termohlen.
Uit dit huwelijk:
1. HUBERTUS, geboren ca. 12-1942, overleden te Apeldoorn 19-05-1944.
2. HENDRIK HUBERT, geboren ca. 07-1947, overleden te Utrecht 08-07-1948.


VIa/v. ZWAANTJE PUT, [ouderpaar: zie generatie Vc.] geboren te Oosterzee 07-08-1882, overleden te Sneek op 11-08-1957, trouwt te Lemsterland 30-04-1909 met
JELLE BOSMAN, geboren te St. Nicolaasga 08-11-1869, overleden 19-06-1952, arbeider, z.v. Jan Ydes Bosman en Hinke Klazes Hofmeyer.
UIt dit huweljk:
1. HINKE, geboren te St. Nicolaasga 12-06-1911, volgt VIIa/h.
2. JOHANNA HARMINA, geboren te St. Nicolaasga ca. 1915, overleden te Heerlen 28-11-1995, trouwt te Doniawerstal 13-05-1938 met HARMEN ADEMA, geboren te Workum 31-10-1915, overleden te  Heerlen 08-03-2004,  boerenknecht, zoon van Sietze Adema, arbeider en Geeske Walta.
3. HENDRIKA, geboren te Doniawerstal tussen 01 en 10-07-1916.
4. JAN, geboren te Doniawerstal tussen 10 en 28-04-1919.
5. HEINTJE, geboren 1921.
6. LEVENLOOS KIND (m), geboren te St. Nicolaasga 21-09-1922.

In St. Nicolaasga kende iedereen Zwaantje Put. Wanneer er ergens hulp nodig was, dan klopte niemand ooit tevergeefs bij haar aan. In de Friese Koerier van 26 mei 1956 werd ze geprezen vanwege die hulpvaardigheid.


VIa/w. JAN PUT, [ouderpaar: zie generatie Vc.] geboren te Oosterzee 17-06-1885, overleden te Leeuwarden 19-02-1968, arbeider, trouwt te Leeuwarden 13-11-1909 met
DIEUWKE ZIJLSTRA, geboren te Buitenpost 07-10-1881, dienstbode, d.v. Oeds Wiegers Zijlstra en Wiepkje de Haan.
Uit dit huwelijk:
1. WYPKJE, geboren te Oostdongeradeel 23-03-1911.
2. HARMEN, geboren te Leeuwarden 30-10-1912.
3. JANTJE, geboren te Leeuwarden 01-06-1914.
4 JANNE.
5. OEDS, geboren te Leeuwarden 11-09-1918, overleden te Leeuwarden 01-12-1927.

In 1927 wonend te Leeuwarden, Zuidvliet Haven 190.



VIa/x. EGBERTUS PUT, [ouderpaar: zie generatie Vc.] geboren te Oosterzee 18-09-1891, overleden te Sint Nicolaasga 01-11-1960, trouwt te Doniawerstal 10-11-1916 met
ANTJE WERKMAN, geboren te St. Nicolaasga 25-01-1890, overleden te St. Nicolaasga 06-05-1976, d.v. Herman Thijsses Werkman en Jantje Durks Bosma.
Uit dit huwelijk:
1. JANTJE, geboren te Sint Nicolaasga 21-06-1911, volgt VIIa/i.
2. JOHANNA, geboren te Sint Nicolaasga 22-01-1918, volgt VIIa/j.


VIa/y. HENDRIKA PUT, [ouderpaar: zie generatie Vc.] geboren te Oosterzee 10-03-1894, overleden te Heerenveen 16-07-1979, trouwt te Leeuwarden 04-03-1916 met
JAN RAUWERDA, geboren te Leeuwarden ca. 1893, overleden te Leeuwarden 08-03-1968, koekbakker, z.v. Meindert Rauwerda en Johanna Altena.
Uit dit huwelijk:
1. JOHANNA, geboren te Leeuwarden 01-01-1918, trouwt met J. BAKKER. (in 1979 wonend te Leeuwarden).
2. JANTJE, geboren te Leeuwarden ca. 1921, dienstbode, trouwt te Leeuwarden 25-06-1941 met REINDER BAKKER, geboren te Leeuwarden, ca. 1914, transportarbeider, zoon van Jakob Bakker en Feikje Minnema. (in 1979 wonend te Leeuwarden)
3. S.(vrouw), trouwt met J. BAKKER.(in 1979 wonend te Heerenveen)
4. SUSANNA, geboren ca. 1925, overleden te Leeuwarden 25-05-1988, trouwt te Leeuwarden 1951 met B. VAN ESSEN, geb. ca. 1923.(in 1979 wonend te Twello)
5. M.(man), geboren ca. 1927, trouwt te Leeuwarden 1953 met W. VONK, geboren ca. 1930.(in 1979 wonend te Nijverdal)
6. H.(vrouw), trouwt met TH. DE VRIES.(in 1979 wonend te Nunspeet)
7. M.(vrouw), geboren ca. 1931, volgt VIIa/k.
8. J.(man), geboren ca. 1934, volgt VIIa/l.

VIa/z. JOHANNES PUT, [ouderpaar: zie generatie Vc.] geboren te Oosterzee 12-06-1898, overleden te Brunssum 18-09-1967, politieagent, trouwt te Dinxperlo 23-06-1920 met
LISA HENDRINA TE KAMPE, geboren te Dinxperlo 29-04-1902, overleden te Heerlen 16-12-1965, dochter van Hendrik Johan te Kampe en Johanna Kemink.
Uit dit huwelijk:
1. HARMEN HENDRIK, geboren 04-11-1920.
2. HENDRIK JOHAN, geboren te Heerlen ca. 1925, overleden te Heilbronn (Duitsland) 21-02-1946.
3. JOHANNES, geboren te Heerlen ca. 1927, overleden te Soerabaja (Java) 10-10-1947.
4. GERRIT, geboren te Heerlen ca. 1931, overleden te Heerlen 27-09-1959, trouwt met LOUISA BORGHANS (ook: Wies Borghans), geboren te Heerlen 25-02-1930, overleden te Heerlen 17-04-1982.

Op grond van het Zuiveringsbesluit 1945 is Johannes Put, opperwachtmeester der gemeentepolitie in Heerlen, per 27-07-1946 uit zijn functie ontslagen.


VIb/a. PIETJE MULDER, [ouderpaar: zie generatie Vc/b.] geboren te Steenwijkerwold 09-11-1886, (bij huwelijk gewettigd), dienstbode, trouwt te Steenwijkerwold 12-09-1908 met 
LEBBERT DE VRIES, geboren te Steenwijkerwold 04-02-1885, overleden te Steenwijkerwold 05-06-1955 fabrieksarbeider, zoon van Jannes de Vries en Tjetske Oosterhoff.
Uit dit huwelijk:
1. TJETSKE, geboren te Enschede 26-02-1910.
2. MARTEN, geboren te Enschede 20-08-1911.
3. PETERTJE, geboren te Enschede 25-07-1913, overleden te Wolterholten (Steenwijkerwold) 1934.
4. JANSJE, geboren te Steenwijkerwold tussen 2 en 8 juli 1915, overleden te Steenwijk 31-7-1916.
5. JANNES, geboren te Steenwijk 13-12-1916.
6. JANSJE, geboren te Steenwijkerwold 27-10-1918.
7. ANTJE, geboren te Steenwijkerwold 03-09-1920.
8. JOHANNES, geboren te Steenwijkerwold 10-02-1923.
9. BEREND, geboren te Steenwijkerwold 01-10-1924.
10. KLAAS, geboren te Steenwijkerwold 22-11-1926.
11. JAN, geboren te Steenwijkerwold 08-07-1928.

VIb/b. PETRUS JOHANNES MULDER, [ouderpaar: zie generatie Vc/b.] geboren te Steenwijkerwold [Huttenberg] 11-04-1897, arbeider, trouwt te Steenwijkerwold 08-08-1925 met
WOLTERTJE TEN VEEN, geboren te Steenwijk [Onnastraat] 01-10-1904, dienstbode, dochter van Hendrik ten Veen en Sientje Gaal.
Uit dit huwelijk:
1. SIENTJE, geboren te Steenwijk 08-01-1926.
2. JANSJE, geboren te Steenwijk 22-06-1927.

VIb/c. JOHANNA GEERTRUIDA MULDER, [ouderpaar: zie generatie Vc/b.] geboren te Steenwijkerwold 05-12-1902, dagmeisje, trouwt te Steenwijkerwold 14-05-1921 met 
ROELOF PIEST
, geboren te Steenwijkerwold 30-03-1896, overleden te Steenwijkerwold 13-04-1954, landarbeider, zoon van Berend Piest en Elisabeth Orsel. [= Vw]
Uit dit huwelijk:
1. ELISABETH PETRONELLA, geboren te Steenwijkerwold 08-03-1922.
2. JANSJE KLAZINA, geboren te Steenwijkerwold 29-12-1923, volgt VIIa/m.
3. BEREND, geboren te Steenwijkerwold 12-06-1926.
4. MARTEN, geboren te Steenwijkerwold 12-07-1928, overleden te Onna 5-4-1929.
5. ROELOF, geboren te Steenwijkerwold 12-07-1928.
6. MARTEN, geboren te Steenwijkerwold 09-11-1929, volgt VIIa/n.
7. KLAASJE, geboren te Steenwijkerwold 05-08-1932.
8. EGBERT, geboren te Steenwijkerwold 03-09-1934.
9. JOHANNA, geboren te Steenwijkerwold 06-10-1935.
10. PIETJE PETRONELLA, geboren te Steenwijkerwold 31-01-1937, trouwt te Steenwijkerwold juli 1954 met DIRK BAKKER.

Bijna meineed.
Begin 1915 leidde een ruzie tussen Jacob N. en schilder Van Putten uit Zuidveen tot een gang naar de rechter. Beiden beschuldigden elkaar van gewelddadigheden en mishandeling. De jonge Roelof Piest was getuige van het gebeuren en had tegenover de veldwachter verklaard dat Jacob N. van Putten tot bloedens toe met een stok had verwond. Maar toen Roelof als getuige door de rechtbank werd gehoord zwoer hij bij herhaling dat hij niets had gezien en ontkende hij dat hij tegenover de veldwachter iets anders had verklaard. De rechter wees hem erop dat, als hij onder ede niet de waarheid vertelde, de deuren van de gevangenis voor hem zouden worden geopend.
Na schorsing van de zitting kreeg Roelof een laatste kans om de waarheid te vertellen. Hij bedacht zich en bevestigde zijn eerste verklaring tegenover de veldwachter.
Het leek duidelijk dat Roelof uit angst voor Jacob handelde en de rechter gaf daarom Jacob te verstaan dat hij zijn handen van getuige Roelof had af te houden.


VIb/d. BEREND ORSEL, [ouderpaar: zie generatie Vd.] geboren te Havelte 03-12-1878, overleden te Steenwijkerwold 13-04-1954, landbouwer (1949), overleden te Havelte 04-03-1949, trouwt te Havelte 03-06-1901 met 
REGINA SPIN, geboren te Onna 28-10-1878, overleden te Havelte 29-03-1952, begraven te Havelte, dochter van Jan Spin, arbeider, en Peterdina Wolgast. 

Kinderen uit dit huwelijk en nadere bijzonderheden: zie Vu [Regina Spin x Berend Orsel]


VIb/e. GERBERT ORSEL, [ouderpaar: zie generatie Vd.] geboren te Havelte 25-09-1881, overleden te Havelte 30-01-1908, arbeider, trouwt te Steenwijkerwold 31-03-1906 met
AALTJE VAN LUIK, geboren te Ona 26-02-1888, overleden te Meppel 11-10-1960, dochter van Derk van Luik en Harmpje Schokker.
Uit dit huwelijk:
1. TRIJNTJE, geboren te Steenwijkerwold mei 1906, overleden te Onna 26-05-1906.
2. DERK, geboren te Havelte 07-09-1907, stratenmaker.

Gerbert wordt ook wel vermeld als Garberd.
Aaltje van Luik hertrouwt na het overlijden van Gerbert met Rinze Kuiper, zie VIae/a.  

15 februari 1908

VIc. KLAASJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Ve.] geboren te Havelte 25-10-1875, overleden te Havelte 15-09-1924, trouwt te Havelte 05-11-1897 met
CORNELIS OOSTERHOF, geboren te Steenwijkerwold 09-10-1875, dienstknecht (1897), arbeider, overleden te Onna 18-11-1946, begraven te Kallenkote, zoon van Albert Oosterhof en Geertje Boschman. 
Uit dit huwelijk: 
1. ALBERT, geboren te Havelterberg 25-01-1898, volgt VIIb.
2. HENDRIK, geboren te Havelterberg 15-12-1900, volgt VIIc. 
3. TRIJNTJE, geboren te Havelterberg 10-07-1903, volgt VIIc/a.
3. GEERT, geboren te Havelterberg 03-04-1906, volgt VIIc/b. 
4. JAN, geboren te Havelte 27-11-1911, volgt VIIc/c. 
5. AALTJE, geboren te Havelte 09-04-1909, volgt VIIc/d. 
6. JUR. 
7. BERENDINA, geboren te Havelte 13-07-1918.
8. JUDIKJE, geboren te Havelterberg 12-09-1913, volgt VIIc/e.


VId. BEREND SPIN, [ouderpaar: zie generatie Ve.] geboren te Havelterberg 10-07-1878, overleden te Havelterberg 10-10-1914, trouwt te Steenwijkerwold 18-8-1906 met 
GRIETJE DE VRIES, geboren te Steenwijkerwold 19-04-1887, overleden 11-09-1971, begraven te Kallenkote, dochter van Hendrikus de Vries en Hendrikje Smit. 
Uit dit huwelijk: 
1. TRIJNTJE, geboren te Steenwijkerwold 14-01-1907, trouwt te Steenwijk 22-02-1930 met MARTINUS HEINEN, geboren te Steenwijk 15-04-1904, overleden te Eindhoven 10-06-1958, fabrieksarbeider, zoon van Hendrik Heinen en Lammegien Dassen. [In 1921 zijn beide ingeschreven in Eindhoven]
2. HENDRIKJE, geboren te 04-09-1908, volgt VIId.

Berend is op 2 maart 1898 ingelijfd bij de Nationale Militie en is bij het aangaan van zijn huwelijk nog steeds in dienst.
Grietje is de zuster van Harm de Vries (VIg) die op 27-9-1906 met Aaltje Spin trouwde. Na het overlijden van Berend, hertrouwt Grietje met Johannes Beute, geboren op 12 januari 1871 en overleden op 2 december 1941.


VIe. ALBERT SPIN, [ouderpaar: zie generatie Ve.] geboren te Havelte 20-08-1881, arbeider; timmerman, overleden te Meppel 08-10-1957, begraven te Kallenkote, trouwt te Havelte 26-04-1902 met
GRIETJE GELMERS, geboren te Havelte 25-03-1883, overleden te Meppel 24-04-1963, dochter van Gelmer Gelmers en Fijgje Molenkamp. 
Uit dit huwelijk: 
1. HENDRIK, geboren te Onna 15-06-1902, overleden te Onna 14-03-1904. 
2. FIJGJE, geboren te Steenwijkerwold 29-11-1903, volgt VIIe.
3. HENDRIK, geboren te Onna 03-1905, overleden te Onna 31-05-1906. 
4. HENDRIK, geboren te Steenwijkerwold 08-07-1906, volgt VIIf. 
5. TRIJNTJE, geboren te Steenwijkerwold 14-05-1908, volgt VIIg. 
6. GEERTJE, geboren te Steenwijkerwold 16-08-1910, volgt VIIh.
7. AALTJE, geboren te Steenwijkerwold 1914, overleden te Onna 15-09-1920. 
8. KLAASJE, geboren te Steenwijkerwold 03-02-1912, overleden te Hoogezand 26-12-1988. 
9. JANTJE, geboren te omstreeks 1917, volgt VIIi. 
10. BEREND, geboren te 20-02-1919, volgt VIIj. 
11. HARM, geboren te Steenwijkerwold 22-07-1921, volgt VIIk.

Bij thuiskomst namen de Spinnen meestal de kortste weg, dat wil zeggen over het land van de familie Vink. De Vinken waren daar echter niet van gediend en dus hadden ze het land afgezet met prikkeldraad. Dat hield de Spinnen echter niet tegen en op 1 december 1937 bereikte de toch al niet zo vriendelijke verstandhouding een dieptepunt toen er met scherp werd geschoten.
Lees meer hierover in De Spinnen tegen de Vinken.

Zoon Hendrik (1) verdronken in een tobbe, Opregte Steenwijker Courant, 19-03-1904
Fijgje Molenkamp, de moeder van Grietje, heeft het aan de stok met Klaasje K. Provinciale Drentsche en Asser Courant, 5-12-1908



VIf. JAN SPIN, [ouderpaar: zie generatie Ve.] geboren te Havelte 14-05-1884, arbeider; landbouwer, overleden te Steenwijkerwold 25-12-1969, begraven te Kallenkote, trouwt te Havelte 17-11-1905 met
HILLIGJE OOSTERHOF, geboren te Steenwijkerwold 29-06-1884, overleden te Steenwijk 05-02-1967, begraven te Kallenkote, dochter van Jurriën Oosterhof en Hilligje Heinhuis. 
Uit dit huwelijk: 
1. HILLIGJE, geboren te Havelte 23-03-1906,volgt VIIl. 
2. HENDRIK, geboren te Havelte 13-04-1908, overleden te Meppel 17-7-1999, landbouwer.
3. JURRIE, geboren te Havelterberg 23-01-1911, volgt VIIm. 
4. TRIJNTJE, geboren te Havelte 22-02-1913, volgt VIIn. 
5. CATHARINA, geboren te Havelte 02-04-1915,volgt VIIo.
6. RAGGER, geboren te Havelte 17-05-1917, volgt VIIp. 
7. JOHANNES, geboren te Havelte 06-11-1919, volgt VIIq. 
8. ALBERT, geboren te Havelte 04-06-1922, volgt VIIr. 
9. KLAASJE, geboren te Havelte 10-10-1924, overleden te Meppel 26-08-2004, verpleegster. 
10. LEBERTHA, geboren te Havelte 04-01-1927, volgt VIIs. 
11. BEREND, geboren te Havelte 24-06-1930, volgt VIIt.

Hilligje Heinhuis maakte zich in 1898 schuldig aan mishandeling en werd daarvoor op 8 april veroordeeld tot 2 dagen gevangenisstraf. Wat de aard van de mishandeling is en wie het slachtoffer is, is niet duidelijk.
Dochter Hilligje (1) is in 1906 geboren ten huize van Hendrik Vink, die tevens getuige is bij de aangifte van haar geboorte. Zoon Hendrik (2) is in 1908 geboren in wijk V, nr. 92 in Havelte.
Dochter Catharina (5) verhuist in februari 1936 van Havelte naar Den Helder, keert in september 1936 terug naar Havelte en emigreert later naar Canada, waar ook haar zuster Lebertha (10) zich in de jaren ’50 vestigt.
Zoon Ragger (6) raakt als douanier in 1962 zeer zwaar gewond tijdens een grenscontrole, toen hij 400 meter meegesleurd werd door een auto die zich aan de controle wilde onttrekken. 

Ragger Spin (6), Leeuwarder Courant, 16 april 1962.
Prov. Drentsche en Asser Courant, 30-5-1917
Het gezin van Jan Spin en Hilligje Oosterhof. Op de voorste rij vlnr: Hilligje, Jan Spin, Bernard (Berend), Hilligje Oosterhof en Hendrik. Achterste rij vlnr: Klaasje, Jurrie, Katrien, Ragger, Bettie (Lebertha), Albert, Jannes, en Trijntje. (Met dank aan Jan Kuiper).


VIg. AALTJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Ve.] geboren te Havelte 16-06-1888, overleden te Steenwijk 05-02-1953, begraven te Steenwijk, trouwt te Havelte 27-09-1906 met 
HARM DE VRIES, geboren te Steenwijk 22-02-1884, overleden te Steenwijk 20-10-1971, arbeider, zoon van Hendrikus de Vries en Hendrikje Smit. 
Uit dit huwelijk: 
1. TRIJNTJE, geboren 16-06-1908, trouwt te Steenwijk met JELLE VAN DEN BERG, geboren te Haskerland 1911, zoon van Wiebe van den Berg en Baukje Akkerman.
2. HENDRIKUS, geboren te Steenwijk 21-12-1906, sigarenmaker. 
3. HENDRIK, geboren te Havelte 28-08-1909, volgt VIIu.  
4. HENDRIK JAN, geboren te Steenwijk 28-04-1912, volgt VIIv.

Harm is de broer van Grietje de Vries (VId) die op 18-8-1906 met Berend Spin trouwde.

VIh. RAGGER SPIN, [ouderpaar: zie generatie Ve.] geboren te Havelterberg 05-10-1893, arbeider, overleden te Groningen 13-06-1964, begraven te Havelte, trouwt te Havelte 02-05-1919 met 
JANTJE MULDER, geboren te Ambt-Vollenhove 24-08-1898, overleden te Meppel 04-07-1986, dochter van Minikus Mulder en Maria Zandbergen. 
Uit dit huwelijk: 
1. TRIJNTJE, geboren te Steenwijk 06-02-1920, volgt VIIw. 
2. MINIKUS, geboren te Steenwijk 07-05-1921, volgt VIIx. 
3. HENDRIK, geboren te Darp 30-05-1923, volgt VIIy. 
4. MARINUS, geboren te Darp 08-11-1927, overleden te Havelte 22-03-1929. 
5. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Darp 10-11-1931.

Ragger Spin is getuige bij de moord op weduwe J. Harwich in Onna in september 1909.

Ragger Spin (in het midden in uniform).

VIh/a. 1. AALTJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vf.] geboren te Steenwijkerwold 11-08-1875, overleden te Enschede 09-05-1950, trouwt met 
SIPKE NIJLAND, geboren te Oldemarkt ca. 1868, overleden te Enschede 26-06-1961, fabrieksarbeider, zoon van Jan Nijland en Stientjen Schoemaker.
Uit dit huwelijk:
1. CHRISTINA, geb. te Gronau 1899, trouwt te Lonneker 20-05-1922 met
KLAAS HOEKMAN, geb. te Genemuiden 13-08-1897, fabrieksarbeider, zoon van Albert Hoekman en Geertje de Groot..
2. TIEMEN, geb. te Gronau 1900, wever, trouwt te Lonneker 12-03-1921 met
GEERTRUIDA VOS, geb. te Heusden 29-06-1902, d.v. Willem Vos, koopman en Suzanna Magdalena Hubertina de Schrevel.
3. JELTJE, geb. te Zuid Eschmare – Lonneker 04-05-1902, volgt VIIy/a.
4. JAN, geboren te Lonneker 07-09-1906, wasscherij-arbeider (1930) trouwt te Lonneker 03-05-1930 met ALEIDA JOHANNA KUIPERS, geboren te Lonneker ca. 1907, textielarbeidster (1930), dochter van Gerrit Jan Kuipers en Frederika Elschot. Het huwelijk van Jan Nijland en Aleida Johanna Kuipers is op 23-11-1942 door echtscheiding ontbonden.


VIh/b. HENDRIK VAN DIJK, [ouderpaar: zie generatie Vg.] geboren te Steenwijkerwold 14-05-1887, overleden te Steenwijkerwold 28-07-1960, arbeider/opperman, trouwt te Steenwijkerwold 06-11-1915 met
GEERTJE JASSIES, geboren te Steenwijkerwold (Huttenberg) 11-05-1891, dienstbode, dochter van Aaldert Jassies en Jantje van der Veen.
Uit dit huwelijk:
1. KLASINA ALBERDINA, geboren te Achterbuurt (Steenwijkerwold) 06-08-1916.
2. AALDERT, geboren te Steenwijkerwold op 31-08-1918.
3. JANTJE, geboren te Steenwijkerwold 03-06-1857.
4. EGBERT JAN, geboren te Achterbuurt (Steenwijkerwold) 08-05-1922.
5. JOHANNA JANTINA, geboren te Steenwijkerwold 21-05-1925.
6. HENDRIK JAN, geboren te Achterbuurt (Steenwijkerwold) 10-06-1928.
7. AREND, geboren te Achterbuurt (Steenwijkerwold) 13-02-1931.
8. JANTJE, geboren te Achterbuurt (Steenwijkerwold) 01-09-1934.

VIh/c. GEESJE SPITSE, [ouderpaar: zie generatie Vh.] geboren te Steenwijkerwold ca. 1876, overleden te Steenwijk 07-02-1927, trouwt te Steenwijk 26-08-1896 met 
MEINARDUS HOF, geboren te Steenwijk 28-12-1871, overleden te Steenwijk 03-06-1924, klompenmaker, zoon van Thijse Hof en Regina Postma. 
Uit dit huwelijk: 
1. REGINA, geboren te Steenwijk 09-06-1899, volgt VIIy/b.
2. MATTHIJS, geboren te Steenwijk 20-09-1900, klompmaker, overleden te Steenwijk 02-11-1919.
3. MEINARDUS, geboren te Steenwijk 16-06-1903, overleden te Emmen 11-03-1959, trouwt met HELENA CHRISTINA LANGES.
4. CATHARINA RIKA, geboren te Steenwijk 09-12-1904, overleden te Steenwijk 18-11-1927.
5. LUDOVICUS ALBERTUS, geboren te Steenwijk 01-09-1906.
6. ALIDA IDA, geboren te Steenwijk 26-09-1907, overleden te Steenwijk 08-12-1907.
7. LEVENLOOS GEBOREN ZOON, geboren te Steenwijk 09-11-1908.
8. AALDERT, geboren te Steenwijk 14-08-1910, overleden te Steenwijk 05-09-1910.
9. MARIA AGATHA, geboren te Steenwijk 27-10-1911.
10. ELSJE, geboren te Steenwijk 21-04-1915, overleden te Bemmel 16-03-1938. 

In haar jonge jaren moet Geesje een paar maal voor de rechter verschijnen, onder andere vanwege stropen samen met haar vader Meine Spitse. Zie voor een toelichting de vijfde generatie: Vh.


VIh/d. JAN SPITSE, [ouderpaar: zie generatie Vh.] geboren te Havelte 16-11-1879, overleden te Havelterberg 21-11-1958, landbouwer, trouwt te Steenwijkerwold 07-01-1905 met
JACOBA ELLEN, geboren te Steenwijkerwold omstreeks 1885, overleden te Havelte 28-06-1957, dochter van Marinus Jans Ellen en Geertje Joosts Greven. 
Uit dit huwelijk: 
1. MEINE, geboren te Havelterberg 15-04-1905, volgt VIIy/c.
2. GEERTJE, geboren te Havelterberg 27-09-1906, volgt VIIy/d.
3. MARINUS, geboren te Havelterberg 21-05-1908, volgt VIIy/e.
4. ANDRIES, geboren te Havelte 06-11-1910, overleden te Havelte 28-10-1911.
5. ALBERT, geboren te Havelterberg 18-04-1912. 
6. T.
7. K.
8. A.
9. J.
10. N.N., geboren te Havelterberg 16-02-1920, overleden te Havelterberg 17-02-1920. 


VIh/e. ELSJE SPITSE, [ouderpaar: zie generatie Vh.] geboren te Havelte 05-07-1882, trouwt te Havelte 26-04-1907 met 
HENDRIK BULT, geboren 15-01-1883, arbeider, overleden te Steenwijk 04-12-1954, zoon van Jan Bult en Aaltje Mol. 
Uit dit huwelijk:
1. AALTJE, geboren te Steenwijk 14-01-1908.
2. KATHARINA, geboren te Steenwijk 04-01-1910, volgt VIIy/f.
3. JANTJE, geboren te Havelte 18-04-1912, volgt VIIy/g.
4. ALBERT (Aaldert), geboren te Mülhien (Duitsland) 12-07-1913, volgt VIIy/h.
5. GEESJE, geboren te Steenwijk ca. maart 1917, overleden te Steenwijk 03-11-1917.
6. JAN, geboren te Steenwijk 20-05-1918, volgt VIIy/i.
7. GEESJE, geboren te Steenwijk ca. augustus 1921, overleden te Steenwijk 29-01-1922.
8. M. (vrouw), trouwt te Steenwijk tussen 08 en 14-04-1948 met R. APPELMELK.



VIh/f. HENDRIKJE SPITSE, [ouderpaar: zie generatie Vh.] geboren te Havelte 23-01-1886, overleden te Hellendoorn 29-03-1984, trouwt te Havelte 18-01-1906 met 
HENDRIK SOER, geboren te Darp 24-12-1879, overleden te Havelte 03-04-1961, landarbeider, zoon van Albert Soer en Janna Sol. 
Uit dit huwelijk:
1. ANDRIES, geboren te Havelte 23-04-1906, volgt VIIz.
2. ALBERT, geboren te Havelte 26-06-1908 in Havelte, volgt VIIz/a.
3. MEINE, geboren te Havelterberg 19-01-1911, overleden te Havelterberg 29-01-1913. 
4. JANNA, geboren Mulheim am Ruhr 17-05-1915, volgt VIIz//b.
5. GERARD HENDRIK, geboren te Enschede april 1922, overleden te Enschede 07-03-1930.

In febr. 1928 vertrekt Hendrikje [4 B woonw.], textielarbeidster vanuit Lonneker naar Enschede, Leijdsweg 17. Het huwelijk van Hendrik en Hendrikje is op 04-04-1928 door echtscheiding ontbonden.

VIi. AALTJE SPITSE, [ouderpaar: zie generatie Vh.] geboren te Havelte 05-11-1888, overleden te Havelte 27-09-1946, trouwt te Havelte 17-11-1905 met
JACOBUS MUNSTERMAN, geboren omstreeks 1872, overleden te Havelte 27-07-1953, zoon van Cornelis Munsterman en Kaatje Koopmans.
Uit dit huwelijk:
1. KAATJE, geboren te Havelterberg 31-12-1905, volgt VIIz/c.
2. TRIJNTJE, geboren te Havelte 25- 09-1907.
2. CORNELIA JACOBA, geboren te Havelte 20-10-1910, overleden te Havelte 25-05-1912.
3. TRIJNTJE CORNELIA, geboren te Mülheim an der Ruhr 12-02-1915, overleden te Havelte 19-08-1968, huishoudster, trouwt 13-09-1935 te Havelte met LUITZEN OOSTERHOF, geboren 1899, overleden 1970.
4. JAKOBUS ALBERT, geboren te Mülheim an der Ruhr (Duitsland) 14-04-1917, overleden te Veendijk (Havelte) 17-12-1917.
5. ANNA ALEIDA, geboren te Havelte februari 1922.

De moeder van Jacobus, Kaatje Koopmans, wordt in 1887 samen met haar schoonmoeder Dorothea Feuss veroordeeld wegens stroperij. Zie de aantekeningen bij Vaa.



VIj. JAN SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vi.] geboren te Havelte 12-05-1888, arbeider, overleden te De Wijk 27-04-1977, begraven te Steenwijk, trouwt te Havelte 21-04-1911 met 
TALLIGJE VAN DEN BOS, geboren te Havelte 15-12-1890, overleden te Steenwijk 11-02-1969, begraven te Steenwijk, dochter van Egbert van den Bos, landarbeider, en Talligje Westerbeek. 
Uit dit huwelijk: 
1. EGBERTJE, geboren te Havelte 09-12-1909, volgt VIIaa. 
2. WIJNTJE, geboren te Havelterberg 06-11-1911, overleden te Havelte 17-12-1911. 
3. BEREND, geboren te Havelte 14-11-1912, volgt VIIab. 
4. TALLIGJE, geboren te Havelte 09-05-1916, volgt VIIac. 
5. WEINTJE, geboren te Steenwijk 07-05-1919, volgt VIIad. 
6. HENDRIKJE, geboren te Steenwijk 27-01-1923, volgt VIIae. 
7. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Steenwijk 27-04-1933.

Talligje Westerbeek, de moeder van Talligje van den Bos, overlijdt op de dag van de geboorte van haar dochter in 1890. 
De geboorte-aangifte van Egbertje (1) wordt gedaan door grootvader Egbert van den Bos. Egbertje (van den Bos) wordt bij het huwelijk van Jan en Talligje erkend. 
Het gezin woont in 1909 in wijk W, nr. 132 te Havelterberg. In december 1911 is het adres wijk V, nr. 134. Later verhuizen ze naar het Rode Dorp in Steenwijk en wonen ze onder andere in de Leliestraat.
De overgrootvader van Talligje, Hans Molles van den Bos, stamde uit een arm en godvruchtig boerengezin, levend op het Friese platteland. Hij overleed al op 26-jarige leeftijd en liet een vrouw en vier jonge kinderen achter. Zijn oudere broer Tamme Molles werd dominee, emigreerde in 1856 naar de Verenigde Staten en was uiteindelijk mede-oprichter van de Christian Reformed Church .

Leliestraat in Steenwijk
Familieportret van mijn grootouders Jan Spin en Talligje van den Bos.
Vlnr: Egbertje (1), Mannes Rozendal (e.v. 1), Tiemen Koopman (e.v. 4), Talligje (4), Henk Tebberman (e.v. 5), Weintje (5), twee dochters van Geertje van den Bos en Jan Conradi), Jan Spin, Geertje van den Bos (zuster van Talligje van den Bos), Jan Conradi (e.v. Geertje van den Bos), Talligje van den Bos, Berend (3), Hendrikje (6), Geesje Edel (e.v. 3). Op de voorste rij: Talligje Rozendal (d.v. 1), Thijs Koopman (z.v. 4), Jaap Rozendal (z.v. 1)

VIk. ELSJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vi.] geboren te Havelte 01-09-1890, dienstbode (1911), overleden 20-02-1968, trouwt te Havelte 03-02-1911 met 
OOST OOSTRA, geboren te Wapserveen 01-03-1892, botermaker, zoon van Jan Oostra en Jantje Schipper. 
Uit dit huwelijk:
1. JANTJE, geboren te Havelte 19-04-1911, volgt VIIae/a.
2. BEREND, geboren te Havelte 11-06-1913, volgt VIae/b.
3. MEINTJE, geboren te Havelte 26-06-1914, overleden te Wapserveen 11-03-1915.
4. JAN, geboren te Vledder 05-02-1917.
5. JOHAN, geboren te Vledder 25-06-1918.
6. KLAAS, geboren te De Wijk 22-10-1921.
7. ELSJE, geboren te De Wijk nov./dec. 1930.
8. TRIJNTJE, geboren te De Wijk omstreeks juli 1932, overleden te De Wijk 07-01-1933.

Jantje Oostra (1) wordt op 6 april 1926 vanuit De Wijk uitgeschreven naar Mantgum, Baarderadeel.
Berend Oostra (2) wordt op 14 mei 1930 vanuit De Wijk uitgeschreven naar Smilde.


VIl. BERENDJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vi.] geboren te Havelterberg 06-09-1895, overleden te Havelte 26-05-1965, begraven te Havelte, trouwt te Havelte 13-08-1920 met 
ROELOF BOERS, geboren te Vledder 28-01-1901, overleden te Wilhelminaoord 02-03-1994, begraven te Havelte, zoon van Hendrik Boers en Klaasje Schipper. 
Uit dit huwelijk: 
1. KLAASJE, geboren te Havelte 04-01-1921, volgt VIIae/c.
2. BEREND, geboren te Havelte 25-03-1923, volgt VIIae/d.
3. HENDRIK, geboren te Havelte 17-10-1925, trouwt met TINIE (afk. uit Leiden). 
4. WIJNTJE, geboren te Havelte 08-12-1927, volgt VIIae/e.
5. GRIETJE, geboren te Havelte 26-02-1930, trouwt met KEES BOKKING (afk. uit Zwolle). 
6. FREDERIK ALBERTUS, geboren te Havelte 09-12-1931, volgt VIIae/f.
7. ROELOFJE, geboren te Havelte 06-07-1934, volgt VIIae/g.
8. ROELOF, geboren te Havelte 08-09-1936, volgt VIIae/h.
9. ALBERT, geboren te Havelte 01-06-1938, volgt VIIae/i.
10. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Havelte 03-07-1939.


VIm. TRIJNTJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vi.] geboren te Havelterberg 06-09-1895, trouwt te Havelte 25-05-1918 met 
ALBERT VAN DIJK, geboren te Weststellingwerf 03-05-1890, zoon van Anne van Dijk en Annigje Kuiper. 
Uit dit huwelijk: 
1. BEREND, trouwt met EGBERTJE SPIN, geboren te Havelte 09-12-1909, overleden te Meppel 20-11-1972, begraven te Meppel, dochter van Jan Spin en Talligje van den Bos (= VIj).
2. WIJNTJE, geboren te Blesdijke ca. 1920, trouwt te Weststellingwerf 09-10-1937 met LAMBERTUS KOOIJ, geboren te Blesdijke ca. 1895, arbeider, zoon van Willem Kooij en Jantje Bakker.


VIn. ELSJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vj.] geboren te Havelte 22-12-1877, overleden te 09-07-1968, begraven te Enschede, trouwt te Steenwijkerwold 06-02-1897 met 
HENDRIK WOBBEN, geboren te Steenwijkerwold 10-05-1876, arbeider, stoker (1908), overleden te Enschede 24-08-1952, zoon van Klaas Wobben en Jantje Kuiper. 
Uit dit huwelijk: 
1. JANTJE, geboren te Onna 07-02-1897, volgt VIIaf.
2. GRIETJE, geboren te Enschede 30-04-1899, volgt VIIaf/a.
3. KLAAS, geboren te Enschede ca. 1901, volgt VIIaf/b.
4. JANTINA, geboren te Enschede 16-10-1903, volgt VIIaf/c.
5. JAN, geboren 18-08-1905, overleden te Enschede 18-08-1909.
6. EGBERT JAN, geboren te Enschede 23-04-1908, volgt VIIaf/d.
7. JAN, geboren te Enschede 11-06-1910, volgt VIIaf/e.
8. HENDRIK, geboren te Enschede 30-04-1913.
9. FREDERIKA.
10. ELSJE.
11. EP.
12. HENNIE.

Hendrik Wobben is uit hoofde van broederdienst vrijgesteld voor de Nationale Militie.
Hendrik’s moeder, Jantje Kuiper, wordt in 1879 veroordeeld tot 5 dagen celstraf en f. 8,- boete omdat ze een ambtenaar in functie heeft beledigd en geslagen.



VIo/1. JACOB SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vj.] geboren te Havelte 04-02-1880, overleden te Deventer na 1950, cementwerker/polderwerker/grondwerker/ koopman, trouwt te Almelo 11-09-1902 met 
WOUTERA VAN DOCKUM, geboren te Sliedrecht 07-05-1883, weefster (1902), overleden te Almelo 06-09-1960, dochter van Hendrik van Dockum, arbeider en Renske Faber, huisvrouw. 
Uit dit huwelijk: 
1. JAN, geboren te Enschede 04-11-1902, volgt VIIaf/f. 
2. RENSKE, geboren te Almelo 19-12-1904, volgt VIIag. 
3. GRIETJE, geboren te Ambt-Almelo 06-1906, overleden te Ambt-Almelo 12-10-1906. 
4. HENDRIKJE, geboren te Almelo 30-11-1907, volgt VIIah. 
5. GRIETJE, geboren te Almelo 31-10-1909, volgt VIIai. 
6. ADRIANA MARIA ELISABETH, geboren te Almelo 31-07-1911, volgt VIIaj/1. 
7. WOUTERA, geboren te Almelo 12-10-1913, overleden te Overdinkel 25-10-1965, trouwt (1) met THIJS BOUWKNEGT, partner (2) GEERT KREEFT. 
8. FREDERIKA, geboren te Borne 27-11-1915, trouwt met GERRIT GROBBEN.
9. HANNA, geboren te Borne ca. 1917, overleden te Borne 12-08-1918.

In november 1899 is Jacob Spin vanuit Steenwijk verhuisd naar Enschede. Jan (1) is “in het huis aan de Drienerweg” geboren. Grietje (3) is in 1906 overleden in het huis staande in de Snijdersteeg te Ambt-Almelo. 
Het huwelijk van Jacob en Woutera is door echtscheiding ontbonden op 4 maart 1936.


VIo/2. LAMMIGJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vj.] geboren te Steenwijk 11-10-1883, overleden te Enschede 01-04-1959, dienstbode (voor 1910), trouwt te Lonneker 01-04-1910 met
ADRIANUS TONNEMA, geboren te Leeuwarden 20-04-1887, opperman (1910), overleden te Enschede 30-01-1962, zoon van Pieter Tonnema en Jeltje van der Heide.
Uit dit huwelijk:
1. PIETER, geboren te Gronau (Dtsl.)12-08-1910, volgt VIIaj/2.
2. JAN, ca. 1912.
3. JELTJE, overleden ca. 1914
4. ADRIANUS, 1916.
5. GRIETJE, geboren ca. 1920.
6. RIEK.
7. GERRIT.


VIp. FRERIK SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vj.] geboren te Havelte 30-07-1885, fabrieksarbeider (1907)/ transportarbeider (1931), overleden oktober 1966, begraven te Dieren, trouwt te Enschede 14-03-1907 met 
JOHANNA KEMPERS, geboren te Haaksbergen 25-08-1884, fabrieksarbeidster (1907), overleden te Enschede 04-06-1947, dochter van Gerrit Jan Kempers, fabrieksarbeider, en Hendrina Straatman. 
Uit dit huwelijk: 
1. JAN, geboren te Enschede 10-01-1908, volgt VIIak. 
2. GERRIT, geboren te Enschede 13-06-1909, volgt VIIal. 
3. GRIETJE, geboren te Enschede 12-06-1911, confectienaaister, trouwt (1) te Enschede 12-12-1929 met PIETER LITTOUW, geboren te Enschede 09-02-1909, arbeider, zoon van Arend Littouw en Lammigje Doeven, trouwt (2)  te Amsterdam 29-05-1940 met JAN HENDRIK ROFFEL, geboren te Amsterdam 31-03-1910, overleden te Amsterdam 04-09-1990, zoon van Jacobus Roffel en Maria Jaspers.
4. HENDRINA, geboren te Enschede 07-08-1912, textielarbeidster, trouwt te Enschede 19-09-1931 met MARTINUS PIT, geboren te Enschede 31-07-1908, textielarbeider, zoon van Hendrik Pit en Margaretha Geertruida Lakke. 
5. ELSJE, geboren 10-09-1913, volgt VIIam. 
6. JOHANNA, geboren te Lonneker 04-10-1920, volgt VIIan. 
7. A., trouwt te Maastricht 25-01-1979 met H. GEERTS.

Freriks lotnummer voor de Nationale Militie (lichting 1905, Steenwijkerwold) is buiten oproeping gebleven. Vermoedelijk op zoek naar werk is hij op 1 augustus 1905 van Steenwijk verhuisd naar Almelo. In 1907 woont hij in Enschede, maar kort daarvoor – evenals Johanna – ook nog in Lonneker aldus de huwelijksakte. 
Adres in juni 1911: Kuipersdijk 47, Enschede.
Dochter Grietje (3) is op 14-09-1938 gescheiden van Pieter Littouw. Ze is op 07-10-1963 geëmigreerd naar Australië als G. Declemy-Spin.

Vier geslachten, vlnr: Frerik Spin (geb. 30-7-1885, gen. VIp), Geert Spin (geb. 13-5-1932, gen. VIIIab), Klaas Spin (geb. 27-3-1958, gen. IX) en Jan Spin (geb. 10-1-1908, gen. VIIak)

VIq. JAN SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vj.] geboren te Havelterberg 02-04-1890, textielarbeider, overleden te Enschede 14-07-1968, trouwt (1) te Enschede 08-05-1913 met 
MARIA JANSEN, geboren te Zwolle 23-11-1887, overleden te 24-10-1918, fabrieksarbeidster, dochter van Jan Hendrik Jansen en Johanna Dorothea Kühnel. 
Uit dit huwelijk: 
1. GRIETJE, geboren te Enschede 19-11-1915. 
2. JAN, geboren te Enschede 19-07-1916, volgt VIIao. 
3. JOHANNA DOROTHEA, geboren te Enschede 05-09-1913, volgt VIIap.

JAN SPIN, trouwt (2) te Enschede 26-06-1919 met 
PIETERTJE VAN VEEN, geboren te Enschede ca. 1896, overleden te Enschede 09-11-1935, fabrieksarbeidster, dochter van Harm van Veen en Maria Antonia Heinhuis.
Uit dit huwelijk: 
1. MARIA ANTONIA, geboren te Enschede 18-11-1919, volgt VIIap/a.
2. PIETERTJE, geboren te Enschede 01-1921, overleden te Enschede 22-01-1921. 
3. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Enschede 17-04-1923. 
4. HARMINA (Mieneke), geboren te Enschede 09-04-1924, overleden 08-09-2016 te Enschede, trouwt met SANDER VOOGD.
5. PIETERTJE, geboren te Enschede 18-07-1925. 
6. FREDERIK, geboren te Enschede 10-12-1926, volgt VIIaq. 
7. HARM, geboren 04-1928, overleden in de Bisschopstraat te Enschede 25-09-1928. 
8. BERTHA, geboren te Lonneker 05-1930, overleden te Enschede 27-08-1930. 
9. ELSJE, geboren te Lonneker 05-1930, overleden te Enschede 12-09-1930. 
10. ELSJE, geboren te Enschede 01-07-1932. 
11. AALTJE, geboren te Enschede 25-07-1933, overleden te Enschede 12-12-1978, begraven te Usselo, trouwt met W.J. WEERTS. 
12. JOHAN, geboren te Enschede 01-1935, overleden te Enschede 19-06-1935.

Jan is op 19 maart 1902 van Steenwijk verhuisd naar Enschede.  In 1921/1923 woont het gezin in de Mauritsstraat te Enschede.


VIq/a. GRIETJE SPIN , [ouderpaar: zie generatie Vj.] geboren te Havelte 25-05-1892, fabrieksarbeidster (1909), overleden 08-09-1967, begraven te Enschede, trouwt (1) te Enschede 03-06-1909 met 
JOHAN HOFTE, geboren te Enschede 06-12-1886, fabrieksarbeider (1909, 1912)/ stratenmaker (1931), overleden te Enschede 12-07-1965, zoon van Bernardus Hofte, fabrieksarbeider, en Johanna Hendrika Busschers, 
Uit dit huwelijk: 
1. BERNARD, geboren te Enschede 13-09-1909, overleden te Enschede 29-08-1939, pakknecht, trouwt (1) te Enschede 07-03-1929 met GRIETJE DE GRAAF, geboren te Gronau ca. 1913, dochter van Jan Graaf, venter en Andriesje Peereboom, trouwt (2) te Enschede 21-11-1935 met GEERTJE RINGENALDUS, dochter van Geert Ringenaldus en Jantje Hendriks.
2. JAN, geboren te Enschede 24-04-1912, textielarbeider, trouwt te Enschede 10-09-1931 met GERRITDINA FRANCISCA VERMAAS, geboren te Hengelo ca. 1911, textielarbeidster, dochter van Hendrikus Johannes Vermaas en Jaantje van Dijk.
3. HENDRICA FRANCISCA, geboren 14-04-1922, overleden te Enschede 09-1993, trouwt te Enschede 04-09-1941 met JOHANNES FRANCISCUS DE HAAN, geboren te Enschede 19-10-1919, overleden te Enschede 05-03-1990, zoon van Arie de Haan en Geertruida Wilhelmina van de Worp.
4. ANTONIE FERNANTUS, geboren ca. 1923, koopman, overleden te Hengelo (Ov.) 24-08-1954, trouwt met WOUTERA SPIN.

GRIETJE SPIN, trouwt (2) te Enschede 05-03-1925 met 
HENDRIK NOORDMAN, geboren te Steenwijk 21-03-1888, pakhuisknecht, overleden te Enschede 14-02-1974, zoon van Fernantus Noordman en Jantje ten Veen.
Uit dit huwelijk:
1. HENDRIK, geboren ca. 1918, overleden te Lonneker 02-04-1929.
2. ELSJE, geboren ca. 07-1930, overleden te Enschede 10-11-1930.

Grietje Spin is volgens opgave van de gemeente Steenwijk op 25 juli 1905 verhuisd naar Enschede. Grietje en Johan Hofte hebben bij hun huwelijk beide een Verklaring van Onvermogen overlegd. Het lotnummer van Johan Hofte bleef buiten oproeping, zodat hij niet aan de Nationale Militie hoefde deel te nemen. In de kantlijn van de huwelijksakte staat: “huwelijk is bij vonnis van de arrondissementsrechtbank te Almelo (26 september 1923) door echtscheiding ontbonden verklaard”.



VIr. DIRK SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vj.] geboren te Steenwijkerwold 10-12-1903, grondwerker, overleden te Havelte 19-04-1970, begraven te Havelte, trouwt te Havelte 21-07-1922 met 
ANNIGJE SPIN, geboren te Havelterberg 20-01-1899, overleden te Meppel 05-11-1971, begraven te Havelte, dochter van Albert Spin, arbeider, en Maria Orsel. 
Uit dit huwelijk: 
1. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Havelterberg 07-09-1922. 
2. JAN, geboren te Havelte 24-09-1923, volgt VIIar. 
3. MARIA, geboren te Havelte 28-03-1925, volgt VIIas. 
4. AALTJE, geboren te Havelte 22-01-1927, volgt VIIat. 
5. ALBERTHA, geboren te Havelte 17-11-1928, volgt VIIau. 
6. KLAASJE, geboren te Havelte 04-02-1931, volgt VIIav. 
7. ALBERT, geboren te Havelte 15-04-1932, volgt VIIaw. 
8. DIRK, geboren te Havelte 23-09-1933, volgt VIIax. 
9. ANNIE, geboren te Havelterberg 17-04-1935, volgt VIIay. 
10. PIETER, geboren te Havelterberg 20-01-1938, volgt VIIaz. 
11. JANTJE, geboren te Havelte 15-01-1940, volgt VIIba.

Zoon Jan Spin (2) heeft mij gedurende meer dan 25 jaar regelmatig voorzien van recente familiegegevens.
Jan werkte in de oorlog als dwangarbeider in Duitsland samen met Geert Boers, zie VIx/2.


VIs. AALTJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vj.] geboren te Steenwijkerwold 08-05-1908, overleden te Zuidveen 16-01-1989, trouwt te Steenwijkerwold 17-09-1927 met 
GOSSE VAN DER HEIDE, geboren te Steenwijkerwold 13-11-1903, overleden 1983, arbeider, zoon van Hendrik van der Heide en Lammigje Bakker. 
Uit dit huwelijk: 
1. HENDRIK, geboren te Steenwijkerwold 22-01-1928, overleden 16-1-2008. 
2. JAN, geboren te Steenwijkerwold 19-10-1929, overleden 24-4-1999. 
3. AREND, geboren te Steenwijkerwold 29-08-1931. 
4. AALTJE, geboren te Steenwijkerwold 02-06-1935. 
5. DIRK, geboren te Steenwijkerwold xx-10-1940. 
6. LAMMIE. 
7. PIET. 
8. RIA.



VIt. FRERIKJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vj.] geboren te Steenwijkerwold 16-01-1911, overleden te Meppel 19-02-2002, trouwt te Havelte 02-10-1931 met 
HENDRIKUS HARMS, geboren te Havelterberg 20-03-1910, fabrieksarbeider, overleden te Meppel 22-11-1982, begraven te Kallenkote, zoon van Joannes Harms, landarbeider, en Roelofje van Buiten. 
Uit dit huwelijk: 
1. ROELOFJE, geboren te Meppel 22-11-1931. 
2. HENDRIKUS, geboren te Meppel 16-03-1933. 
3. JOANNES, geboren te Meppel 11-12-1935. 
4. AALTJE, geboren te Meppel 30-06-1938. 
5. FRITS, geboren te Meppel 03-01-1941. 
6. ALFRED, geboren te Meppel 15-07-1945, overleden te Wapse 26-09-1974.


VIu. KLAASJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vj.] geboren te Steenwijkerwold 12-08-1914, fabrieksarbeidster (1932), overleden te Meppel 19-09-1974, trouwt te Havelte 18-10-1932 met
TEUNIS LIJKENDIJK, geboren te Havelte 11-10-1914, schoenmaker (1932), zoon van Albert Lijkendijk en Grietje Bruinenberg. 
Uit dit huwelijk: 
1. ALBERT, geboren te Meppel 09-02-1938, overleden te Meppel 02-03-1938. 
2. ALBERT, geboren te Meppel 17-01-1939, overleden te Meppel 05-05-1943. 
3. AALTJE, geboren te Meppel 28-09-1942. 
4. GRIETJE, geboren te Meppel 21-7-1945, overleden te Meppel 10-7-1946. 
5. GRIETJE, geboren te Meppel 06-05-1948, overleden te Noordoostpolder 26-03-1979, trouwt met LIEUWE OENEMA.

Het gezin woont aan de Gr. Oeverstraat 36 in Meppel (1942).


VIu/a. FREDERIK MOLENKAMP, [ouderpaar: zie generatie Vk.] geboren te Havelte 28-05-1880, overleden 14-03-1970, arbeider, trouwt te Havelte 22-11-1901 met 
DIRKJE MUNSTERMAN, geboren 13-02-1882, overleden 19-11-1968, dochter van Jan Munsterman en Trijntje Schokker (zie Vp). 
Uit dit huwelijk: 
1. LUCAS, geboren te Havelterberg 28-11-1901, overleden te Havelterberg 02-03-1918.
2. JAN, geboren te Havelterberg 15-02-1903, volgt VIIba/1.
3. KLAAS, geboren te Havelterberg 27-02-1905, volgt VIIba/2.
4. TRIJNTJE, geboren te Havelte 30-01-1907, dienstbode, trouwt te Havelte 13-05-1927 met GERBRAND GROENEWOUD, geboren te Oldemarkt 23-10-1901, fabrieksarbeider, zoon van Marten Groenewoud, visser en Tjitske van der Veen.
5. DIRK, geboren te Havelte 01-10-1910, overleden 03-12-1971, fabrieksarbeider, trouwt te Steenwijk 20-09-1930 met WILHELMINA VAN DALEN, geboren te Steenwijk 06-04-1913, dochter van Lebbert van Dalen en Mietje de Nekker.
6. JACOBUS, geboren 20-01-1917, volgt VIIba/3.

Het gezin van Jan Munsterman en Trijntje Schokker [de ouders van Dirkje] is te vinden bij Vp.



VIu/a1. ELSJE MOLENKAMP, [ouderpaar: zie generatie Vk.] geboren te Havelte 25-10-1881, trouwt te Steenwijk 05-08-1899 met 
WILLEM DE BONE, geboren te Steenwijkerwold ca. 1876, overleden te Steenwijk 11-04-1930, spoorwachter/spoorwegwerker, zoon van Jan Willem de Bone en Jansje Kamerman.
Uit dit huwelijk:
1. JANSJE, geboren te Steenwijkerwold 14-10-1900, volgt VIIba/4.
2. KLAASJE, geboren te Steenwijkerwold 16-10-1901, overleden te Steenwijk 04-04-1906.
3. JAN WILLEM, geboren te Steenwijk 23-01-1903, volgt VIIl.
4. LUKAS, geboren te Steenwijk 05-01-1905, volgt VIIba/5.
5. KLAAS, geboren te Steenwijk 09-07-1907, volgt VIIy/d.
6. WILHELMINA, geboren te Steenwijk 03-03-1909, volgt VIIba/7.
7. FREDERIK, geboren te Steenwijkerwold 13-02-1911, (trouwt met Anna Oosterhof, geb. te Steenwijk 27-03-1913 ?).
8. KLAZINA, geboren te Steenwijkerwold 04-11-1912.
9. JAN, geboren te Steenwijkerwold 14-11-1914.
10. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Onna, 06-02-1919.
11. ELSJE, geboren te Steenwijkerwold 05-08-1920.


VIu/a2. GEERTJE MOLENKAMP, [ouderpaar: zie generatie Vk.] geboren te Havelte 16-11-1883, trouwt te Weesp 14-09-1905 met
HENDRIK DE BIE, geboren te Nigtevecht ca. 1883, daggelder, zoon van Aalt de Bie en Gijsbertje van Schalkwijk.
Uit dit huwelijk:
1. AALTJE, geboren te Weesp ca. 1912, overleden te Amsterdam 28-07-1916.
2. HENDRIK, geboren te Weesp 28-05-1923, overleden te Stöcken [Duitsland] 08-04-1945.

Afbeelding door Beheerder van het Digitaal Monument Neuengamme




VIu/a3. DIRK MOLENKAMP, [ouderpaar: zie generatie Vk.] geboren te Havelte 13-04-1892, overleden te Meppel 13-02-1962, trouwt te Havelte 09-04-1914 met 
TRIJNTJE BOONSTRA, geboren te Steenwijkerwold omstreeks 1895, dochter van Tjitte Boonstra en Trijntje Piest. (zie Vx/a) 
Uit dit huwelijk:
1. LUCAS, geboren te Steenwijkerwold ca. juli 1914, overleden te Onna 1-9-1914.
2. LUCAS, geboren te Steenwijkerwold 05-07-1916.
3. TRIJNTJE, geboren te Steenwijkerwold 23-09-1917.
4. KLAAS, geboren te Steenwijkerwold11-05-1919.
5. TJITSJE, geboren te Steenwijkerwold 24-02-1921, overleden te Onna 10-12-1921
6. TJITTE, geboren te Steenwijkerwold 05-02-1925.
7. FREDERIK, geboren te Steenwijkerwold 01-01-1931.


VIu/a4. LUCAS MOLENKAMP, [ouderpaar: zie generatie Vk.] geboren te Havelte 02-05-1895, trouwt te Havelte 22-07-1915 met
GEERTJE MULDER, geboren te Havelterberg 26-08-1896, dochter van Gerbrandus Mulder en Lammigje Haarman. 
Uit dit huwelijk: 
1. LUCAS, geboren te Havelte omstreeks 1916, overleden te Darp 29-03-1921.
2. GERBRANDUS, geboren te Havelte 02-03-1919.
3. KLAAS, geboren te Havelte 27-03-1921.
4. LAMBERTUS, geboren te Havelte 26-11-1923.
5. LUCAS, geboren te Havelte 09-11-1926.
6. GEERT, geboren te Havelte 06-01-1929.
7. KLAASJE, geboren te Havelte 17-07-1931.
8. GEESJE, geboren te Havelte 13-09-1934.


VIu/b. KLAASJE MOLENKAMP, [ouderpaar: zie generatie Vk.] geboren te Havelte 27-02-1898, trouwt te Havelte 27-07-1917 met
ROELOF GERRITS, geboren te Onna 03-05-1896, wagenmaker/, monteur, rijwielherstellerzoon van Harm Gerrits en Thijsje Piest.
1. THIJSJE, geboren te Havelte 28-11-1917.
2. KLAASJE, geboren te Steenwijkerwold 04-07-1919.
3. HARMINA, geboren te Steenwijkerwold 29-01-1924, overleden te Onna 08-06-1925.


VIu/b1. JOHANNES HOEKSTEIN, [ouderpaar: zie generatie Vl.] geboren te Onna 24-11-1883, overleden te Enschede 15-12-1945, textielarbeider, trouwt te Enschede 29-09-1904 met 
YKJE BIJL, geboren te Aengwirden 28-01-1884, overleden te Enschede 10-09-1959, fabrieksarbeidster, dochter van Tjeerd Bijl en Hiltje de Boer.
Uit dit huwelijk:
1. JOHANNES, geboren te Enschede 05-12-1904, textielarbeider, trouwt te Lonneker 26-11-1927 met CORNELIA JONGBLOED, geboren 1905 te Lonneker, dochter van Berend Jongbloed en Jantje Groen.
2. JAN, geboren te Enschede 17-07-1906, overleden te Enschede 18-07-1906.
3. HILTJE WILLEMINA, geboren te Enschede 04-01-1909, trouwt te Enschede 03-05-1935 met EBEL VEENDIJK, geboren te Onstwedde ca. 1911, overleden te Enschede 03-02-1960, zoon van Evert Veendijk en Jantje Klinken.
4. FREDERIKA, geboren te Enschede 31-12-1910, trouwt te Enschede 12-10-1934 met ROELOF HENDRIK ELSHOF, geboren te Enschede 25-01-1911, zoon van Jan Elshof en Egberdina Hendrika Leeftink.
5. WILLEMPJE, geboren te Enschede 09-02-1913, overleden te Enschede 27-02-1913.
6. WILHELMINA, geboren te Enschede ca. 1914, volgt VIIba/8.

VIu/b2. ROELOF HOEKSTEIN, [ouderpaar: zie generatie Vl.] geboren te Onna 31-03-1889, fabrieksarbeider, trouwt te Enschede 16-09-1909 met
GEESJE JOHANNA TRAANMAN, geboren te Enschede [de Heurne wijk C] 01-02-1890, overleden te Enschede 09-06-1964, fabrieksarbeidster, dochter van Hermanus Traanman (smid) en Hermina Vredeveld.
Uit dit huwelijk:
1. JOHANNES, geboren te Enschede 03-11-1909, los arbeider, trouwt te Hengelo 11-07-1931 met HENDRINA WEBBINK, geboren te Hengelo 07-08-1909, d.v. Gerrit Webbink, visventer, en Hendrika Johanna Redeker.
2. HERMINA, geboren te Enschede 23-11-1910, trouwt te Enschede 08-11-1935 met WILLEM THOMAS KUHNE, zoon van Dirk Kuhne en Aaltje Niks.
3. WILLEM, geboren te Enschede [Koningstraat] 28-10-1912.
4. ROELOF, geboren te Enschede ca. 1921, overleden te Enschede 23-05-1937, textielarbeider.

VIu/b3. ELSJE HOEKSTEIN, [ouderpaar: zie generatie Vl.] geboren te Onna 12-11-1891, overleden te Enschede 25-09-1945, trouwt te Enschede 10-08-1911 met
WILHELM LIBBERS, geboren te Enschede 22-03-1887, opperman, overleden te Enschede 07-06-1945, koopman, z.v. Gerardus Libbers en Johanna Slot.
Uit dit huwelijk:
1. WILHELM GERARDUS, geboren te Enschede [Mauritsstraat] 20-10-1911.
2. WILHELMINA, geboren te Enschede [Koningstraat] 16-05-1913.
3. JOHANNES, geboren te Enschede ca. 1916, overleden te Enschede 21-01-1963, dakdekker.


VIu/b4. AALDERT HOEKSTEIN, [ouderpaar: zie generatie Vl.] geboren te Onna 12-7-1894, fabrieksarbeider, trouwt te Enschede 23-12-1920 met
MARGJE ELEVELD, geboren te Steenwijk [Paardenmarkt] 31-07-1899, fabrieksarbeidster, dochter van Meindert Eleveld en Grietje Kuit.
Uit dit huwelijk:
1. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Enschede 18-11-1931.



VIu/c. ELSJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vm.] geboren te Onna 23-08-1889, fabrieksarbeidster (1911), overleden te 07-12-1955, trouwt te Enschede 02-02-1911 met 
BEREND DE VRIES, geboren te Smilde 08-06-1886, overleden te Enschede 16-07-1948, grondwerker, zoon van Wytse de Vries, arbeider, en Fenje van der Scheer.
Uit dit huwelijk:
1. FENNA, geboren te Enschede 23-05-1911, volgt VIIba/9.
2. FRERIK, geboren te Gelsenkirchen 16-07-1912.
3. RUDOLFINA, geboren te Rotthausen 02-12-1913, trouwt te Lonneker 20-01-1933 met DIRK SNIJDER, geboren te Meppel 21-06-1907, textielarbeider, z.v. Hendrik Snijder en Jacomina Hilberding.
4. WYTSE, geboren 01-04-1915 te Enschede
5. LAMBERT, overleden te Nunspeet 29-06-1918.
6. LAMMIGJE, geboren 30-05-1919 te Uden
7. BOUKE, geboren te Enschede ca. 1921, overleden te Enschede 10-9-1935.

De gegevens van kind 1 t/m 5 zijn afkomstig uit het Bevolkingsregister van vluchtoord Uden.
Geregistreerd is de laatste woonplaats in den vreemde = Kuppesteeg (of Huppesteeg ) Dtsl. Ze waren daar gedurende twee jaar gevestigd en zijn aangekomen in het vluchtoord te Uden op  4-3-1919. Het beroep van Berend is grondwerker en de godsdienst is protestants.
Allen zijn uitgeschreven naar Enschede op 17-01-1920.


VIv. MARRIGJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vm.] geboren te Onna 21-03-1891, overleden 12-09-1976, begraven te Joure, fabrieksarbeidster, trouwt te Lonneker 21-01-1916 met 
HILBERT TUITEN, geboren te Doniawerstal 21-12-1887, overleden 08-10-1968, begraven te Joure, grondarbeider, zoon van Wouter Tuiten en Hendrikje Andries van der Klok.
Uit dit huwelijk: 
1. KAATJE SPIN, geboren te Onna 08-1910, overleden te Onna 13-10-1910. 
2. LAMMIGJE, geboren te Onna 20-02-1912, volgt VIIba/10. 
3. HENDRIKJE, geboren 02-12-1916, volgt VIIba/11.
4. FRERIK, geboren ca. 1918, overleden ca. 1935. 
5. ROELOFJE, geboren 23-05-1920, volgt VIIba/12. 
6. ELSJE, geboren 01-03-1923, volgt VIIba/13. 
7. WOLTER, geboren 23-03-1925, volgt VIIba/14. 
8. JELTJE, geboren 19-09-1926, volgt VIIba/15. 
9. SIJKE, geboren 24-05-1929, volgt VIIba/16. 
10. FRITS, geboren 20-08-1932, volgt VIIba/17.

Kaatje (1) en Lammige (2) zijn voorechtelijke dochters van Marrigje. De vader is onbekend.
Hilbert Tuiten was eerder gehuwd met Alida Beens, die op 27-8-1915 in Lonneker overleed.


VIv/a. FREDERIK SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vm.] geboren te Onna 21-08-1896, grondwerker (1950) overleden te Havelte 19-02-1982, trouwt met 
MARGJE OLDENIJENS

Uit dit huwelijk: 
1. FREDERIK, geboren te Meppel 31-01-1945.
2. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Meppel 05-01-1946.
3. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Meppel 25-8-1950. 
 


VIw. JELTJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vm.] geboren te Onna 06-05-1899, trouwt te Steenwijkerwold 08-05-1920 met 
JOHANNES KIST, geboren te Steenwijk 11-02-1896, ijzervlechter (1944), overleden te Meppel 27-10-1961, zoon van Klaas Kist en Jantje Bruinewold.
Uit dit huwelijk: 
1. KLAAS. 
2. LAMMIGJE. 
3. AALTJE. 
4. ELSJE. 
5. FREDERIK. 
6. MARGJE. 
7. JOHANNES. 
8. JELTJE, geboren te Meppel ca. 1938, overleden te Zwolle 21-02-1944. 
9. JANTJE, geboren te Meppel ca. 1940, overleden te Zwolle 07-03-1944. 
10. AALTJE JOHANNA. 
11. MARGJE.


VIx. ELSJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vn.] geboren te Havelterberg 03-08-1900, overleden te Havelte 04-11-1971, trouwt te Havelte 18-11-1921 met 
JAN BOERS, geboren te Vledder 11-12-1897, overleden te Meppel 23-08-1982, zoon van Hendrik Boers en Klaasje Schipper. 
Uit dit huwelijk: 
1. KLAASJE. 
2. GEERT. 
3. HILLIGJE, geboren te Havelte 30-07-1925, overleden te Havelte 13-12-1925. 
4. HENDRIK, geboren te Havelte 26-05-1929.

Geert Boers (2) is vermoedelijk in 1923 geboren en werkte in de oorlog als dwangarbeider in Duitsland samen met Jan Spin, zie VIr/2.


VIy. JOHANNA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vn.] geboren te Havelterberg 05-05-1904, overleden te Havelte 07-03-1987, begraven te Havelte, trouwt te Havelte 07-12-1928 met 
LUTE PIEST, geboren te Steenwijkerwold 30-03-1899, arbeider, overleden te Meppel 27-10-1962, begr. Havelte, zoon van Berend Piest en Elisabeth Orsel (= Vw). 
Uit dit huwelijk: 
1. HILLIGJE, geboren te Havelte 27-03-1926. 
2. BEREND, geboren te Havelte 07-09-1929, overleden te Steenwijk 26-06-2018. 
3. GEERT, geboren te Steenwijkerwold 21-07-1931. 
4. LUTE, geboren te Steenwijkerwold 22-12-1933. 
5. ELSJE, geboren te Steenwijkerwold 06-04-1937. 
6. CORNELIS, geboren te Steenwijkerwold 31-12-1939. 
7. ANDRIES, geboren te Havelte 29-10-1942.

Hilligje (1) is geboren in het huis van haar grootvader Geert Spin, die ook aangifte van de geboorte doet. Getuige bij de geboorteaangifte is Fredrich Christoff Munsterman. Hilligje is bij huwelijk van Johanna en Lute erkend en gewettigd. 
Geert Piest (3) zou later zijn achternaam hebben laten veranderen in “Spin”.

VIy/a. ELSJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vo.] geboren te Nijeveen 24-04-1907, overleden te Raalte 26-08-1986, trouwt te Steenwijkerwold 13-06-1931 met
HENDRIK SCHOLTEN, geboren te Giethoorn 01-09-1903, mandenmaker/rietvlechter, zoon van Geert Scholten en Geesje Bakker.
Uit dit huwelijk:
1. GEESJE, geboren te Giethoorn 03-09-1934.
2. DIRK, geboren te Giethoorn 16-10-1935.
3. GERARD, geboren te Giethoorn 17-12-1937.



VIz. AALTJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vo.] geboren te Steenwijkerwold 19-11-1908, overleden 16-06-2008, ondertrouwt te Steenwijkerwold 01-1938 met 
HENDRIK SOER, geboren 1914, overleden 20-02-1978. 
Uit dit huwelijk: 
1. H.
2. WILLEM DIRK, geboren te Meppel okt. 1940


VIaa. JANNES SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vo.] geboren te Eesveen 09-06-1910, arbeider, overleden te Steenwijk 31-01-1992, trouwt te Steenwijkerwold 22-06-1938 met 
MAGDALENA EBBELINK, geboren te Steenwijk 10-11-1915, overleden te Steenwijk 12-10-1994, dochter van Eise Ebbelink, schilder en Klazina de Dood. 
Uit dit huwelijk: 
1. KLAZINA WILLEMINA, geboren te Steenwijk 27-09-1939, trouwt met HENK VAN DIJK, geboren te 16-01-1939. 
2. DIRK, geboren te Steenwijk 10-02-1947, volgt VIIbb.


VIab. KLASINA WILLEMINA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vo.] geboren te Steenwijkerwold 11-10-1913, overleden te Meppel 29-12-1952, begraven te Eesveen, trouwt met
ROELOF PIT, geboren te Vledder 30-05-1916, overleden te Meppel 19-07-2007. 
Uit dit huwelijk: 
1. HENDRIK, geboren te Steenwijkerwold 02-07-1936. 
2. WILLY.

VIab/a. HENDRIKA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vo.] geboren te Steenwijkerwold 27-07-1916, overleden te Oldemarkt 05-05-2003, trouwt te Steenwijkerwold 17-06-1939 met
AALDERT VAN ESSEN, geboren 07-08-1913, overleden 01-11-1995.
Uit dit huwelijk:
1. KLASINA WILLEMINA, geb. te Steenwijkerwold dec. 1960.

VIac. ALBERTUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vo.] geboren te Eesveen 18-01-1919, overleden te 05-06-1996, trouwt te Vledder 11-06-1943 met 
JANTINA VAN ROOZENDAAL, geboren te Vledder 28-02-1921, overleden te Steenwijk 02-08-2007, dochter van Lambertus van Rozendaal en Maria Stijkel. 
Uit dit huwelijk: 
1. DIRK, geboren te Steenwijk 04-07-1944, volgt VIIbc. 
2. LAMBERTUS, geboren te Zwolle 21-10-1946, volgt VIIbd. 
3. WILLEM, geboren te Steenwijk 28-04-1949, volgt VIIbe. 
4. MARIA KLAZINA, geboren te Zwolle 19-10-1955, volgt VIIbf.


VIad. DIRK SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vo.] geboren te Steenwijkerwold 01-03-1921, trouwt te Steenwijkerwold 13-10-1945 met 
JENTJE VAN DER HEIDE, geboren te Eesveen 23-09-1924, overleden febr./maart 2007, dochter van K. van der Heide en Tiemetje Dolstra. 
Uit dit huwelijk: 
1. WILLEMINA, geboren te Steenwijkerwold 13-05-1946, volgt VIIbg. 
2. KASPER, geboren te Steenwijkerwold 22-07-1947, volgt VIIbh.


VIad/a. WILLEMINA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vo.] geboren te Steenwijkerwold 10-08-1923, overleden te Wilhelminaoord 18-02-1997, trouwt te Vledder 12-08-1944 met
LEONARDUS ANTONIUS MARIA VOGELZANG, geboren te Frederiksoord 30-10-1917, overleden te Heerenveen 07-07-1988, vrachtrijder, zoon van Nicolaas Vogelzang en Johanna Jacoba De Vries. 
Uit dit huwelijk
1. NICOLAAS, volgt VIIbh/a.
2. DIRK, volgt VIIbh/b. 
3. ANNA MARIA, volgt VIIbh/c. 
4. WILHELMINA MARIA ELISABETH, volgt VIIbh/d. 
5. JOHANNES JACOBUS, volgt VIIbh/e.  
 

VIad/b. REGINA MUNSTERMAN, [ouderpaar: zie generatie Vp.] geboren te Havelte 23-05-1873, overleden te Havelterberg 29-05-1895, trouwt te Havelte 24-03-1894 met 
GERBRANDUS MULDER, geboren te Havelterberg 30-04-1870, arbeider, zoon van Geert Mulder en Regina Orsel.
Uit dit huwelijk:
1. GEERT, geboren te Havelterberg 02-05-1895, leerling machinist (1921), trouwt te Steenwijkerwold 07-05-1921 met CORNELIA VAN DER HOOGEN, geboren te Steenwijkerwold 17-11-1891, dochter van Tinus van der Hoogen en Mijntje Hunneman.
Uit dit huwelijk
1. GERBRANDUS GERHARDUS, geboren te Steenwijkerwold 03-04-1922.
2. MARTINUS JOHANNES, geboren te Steenwijkerwold 28-09-1923.

Moeder Regina Munsterman overlijdt 4 weken na de geboorte van haar zoon. Gerbrandus Mulder hertrouwt op 19-10-1895 in Steenwijkerwold met Lammigje Haarman, dochter van Albert Haarman en Geertje Pluim.

VIad/c. ALIDA MUNSTERMAN, [ouderpaar: zie generatie Vp.] geboren te Havelterberg 23-06-1893, overleden te Meppel 19-08-1958, trouwt te Havelte 25-11-1916 met 
SIJMEN VAN SLOTEN, geboren te Staphorst 04-02-1888, overleden te Meppel 20-05-1955, zoon van Thijs van Sloten en Geertje ter Steege. 
Uit dit huwelijk:
1. TRIJNTJE, geboren te Meppel 12-06-1920, overleden te Meppel 24-11-1920.



VIad/d. REGINA MUNSTERMAN, [ouderpaar: zie generatie Vp.] geboren te Havelterberg 19-06-1900, trouwt te Havelte 28-05-1920 met 
MACHIEL BULT, geboren te Steenwijkerwold 16-05-1898, arbeider, zoon van Arend Bult en Johanna Beugelink.
Uit dit huwelijk:
1. AREND, geboren te Havelte ca. 1921, overleden te Darp 24-01-1922.
2. JANTINA, geboren te Havelte ca. 1934, overleden te Havelte 26-03-1945.



VIad/e. JACOBA MUNSTERMAN, [ouderpaar: zie generatie Vp.] geboren te Havelterberg 14-05-1890, overleden te Onna 11-08-1943, trouwt te Havelte 29-11-1907 met 
ANTONIUS BENTINK, geboren te Havelterberg 13-08-1875, zoon van Jan Bentink en Geertje van der Meer.
Uit dit huwelijk: 
1. TRIJNTJE, geboren te Havelte 24-02-1908, volgt VIIy/c.
2. GEERTJE, geboren te Havelte 24-02-1908, volgt VIaz.
3. JAN, geboren te Havelte 15-04-1910.
4. JANTJE, geboren te Havelte ca. 1921, dienstbode, overleden te Onna 10-02-1943.
5. N.N., geboren te Havelte 02-01-1923, overleden te Havelterberg 03-01-1923.

  
VIae. REGINA SCHOKKER, [ouderpaar: zie generatie Vq.] geboren te Onna 07-12-1885, overleden te Havelte 01-07-1937, trouwt te Havelte 05-06-1909 met 
JAN SPIN, geboren te Onna 28-08-1876, arbeider, overleden te Havelte 14-01-1938, zoon van Jan Spin, arbeider; scheepsjager (1869), en Andriesje Luchtmeijer, dienstmeid (1869). 

De nakomelingen van Regina Schokker staan vermeld bij Jan Spin, Vac.

VIae/a. AALTJE VAN LUIK, [ouderpaar: zie generatie Vr.] geboren te Onna 26-02-1888, overleden te Meppel 11-10-1960, trouwt (1) te Steenwijkerwold 31-03-1906, met
GERBERT ORSEL, geboren te Havelte 25-09-1881, overleden te Havelte 30-01-1908, zoon van Arend Orsel en Trijntje Spin.
Uit dit huwelijk: 
1. TRIJNTJE, geboren te Steenwijkerwold mei 1906, overleden 26-05-1906.
2. DERK, geboren te Havelterberg 07-09-1907.

AALTJE VAN LUIK trouwt (2) te Steenwijkerwold 14-11-1914 met
RINZE KUIPER, geboren te Steenwijkerwold ca. 1882, stratenmaker, zoon van Dirk Kuiper en Feikje Andries Esveld.
Uit dit huwelijk:
1. DIRK, geboren te Steenwijkerwold 28-03-1914.
2. HARMPJE, geboren te Steenwijkerwold 02-08-1917.
3. FEIKJE, geboren te Steenwijkerwold 18-05-1920.
4. REGINA, geboren te Steenwijkerwold 18-07-1922.
5. KLAZINA, geboren te Steenwijkerwold 08-05-1925.

Het huwelijk van Gerbert en Aaltje staat ook vermeld onder VIb/e. De ouders van Gerbert Orsel staan vermeld onder Vd.

VIae/b. DIRK VAN LUIK, [ouderpaar: zie generatie Vr.] geboren te Onna 10-07-1890, arbeider, overleden te Heerenveen 23-10-1963, trouwt te Steenwijkerwold 18-12-1915 met
JANTIEN JONKERS, geboren te Steenwijkerwold 19-10-1894, dochter van Teije Jonkers en Hilligje de Vries.
Uit dit huwelijk:
1. HILLIGJE, geboren te Steenwijkerwold 15-08-1914, trouwt te Leeuwarderadeel 06-05-1939 met JOHANNES WILLEM BEEKMAN, zoon van Hendrik Beekman en Johanna Wilhelmina Langendijk..
2. HARMINA, geboren te Havelte 31-08-1916.
3. TEIJE, geboren te Steenwijkerwold 08-07-1918.
4. AALTJE, geboren te Steenwijkerwold 21-03-1920.


Vae/c. DANIëL VAN LUIK, [ouderpaar: zie generatie Vr.] geboren te Onna 29-01-1893, overleden te Steenwijkerwold 08-01-1957, straatmaker, trouwt te Havelte 15-09-1916 met
HILLIGJE JONAS, geboren te Havelte 24-09-1894, dochter van Stoffel Jonas en Jantje Oosterhof.
Uit dit huwelijk:
1. DIRK, geboren op 14-04-1917 te Havelte.
2. JANTJE, geboren op 24-05-1918 te Steenwijkerwold.
3. HARMPJE, geboren op 29-10-1919 te Steenwijkerwold.
4. MARIE, geboren op 24-03-1923 te Steenwijkerwold.
5. STOFFEL, geboren op 24-05-1926 te Steenwijkerwold.
6. WILLEM, geboren op 08-12-1929 te Steenwijkerwold.
7. GEERTJE, geboren op 09-01-1933 te Steenwijkerwold.


VIae/d. REGINA VAN LUIK, [ouderpaar: zie generatie Vr.] geboren te Onna 17-01-1896, trouwt te Havelte 15-09-1916 met 
EVERT VAN ELVEN, geboren te Weesperkarspel ca. 1897, boerenknecht/landbuwer, zoon van Cornelis van Elven en Geesje de Jonge.
Uit dit huwelijk:
1. GEESJE, geboren te Havelte ca. januari 1917, overleden te Veendijk (Havelte) 10-02-1917.


VIae/e. WILLEM VAN LUIK, [ouderpaar: zie generatie Vr.] geboren te Onna 29-03-1899, straatmaker, trouwt te Steenwijkerwold 16-02-1918 met 
JANTJE PIEST, geboren te Steenwijkerwold 10-06-1898, overleden te Havelte 25-10-1962, dochter van Lute Piest en Maria Mulder [zie Vv-5].
Uit dit huwelijk:
1. DERK, geboren te Havelte 30-09-1922, overleden te Radebeul (Duitsland) 02-08-1944.
2. J.(vrouw), trouwt met F.A.B. Weber (woont 09/1943 in Amersfoort).
3. H.(vrouw), trouwt met G.W. Holst (woont 09/1943 in Hilversum).
4. WILLEM DANIEL, geboren te Havelte ca. sept. 1927, overleden te Havelte 21-05-1928.
5. FREDERIKA, geboren te Havelte 02-03-1941, overleden te Heerenveen 23-09-1943.

Onze trouwe kameraad is overleden in de strijd voor Führer, Leider, Volk en Vaderland’, aldus de NSB in hun blad Volk en Vaderland.

Ten tijde van het overlijden van zijn zusje Frederika in september 1943 verblijft Derk in Praag als SS-Oberschütze. De overlijdensadvertentie van Frederika meldt verder nog: T. van Luik, W.R. van Luik, A.A. van Luik en G. van Luik. Uit de opmaak van de advertentie zou je kunnen opmaken dat zij allen verblijven in Praag.
Haar overlijdensadvertentie staat ook in ‘Volk en Vaderland’.

VIae/f. TRIJNTJE VAN LUIK, [ouderpaar: zie generatie Vr.] geboren te Onna 08-02-1902, dienstbode, trouwt te Steenwijk 01-04-1922 met 
SIETZE ARENDS, geboren te Ruigahuizen 05-12-1898, zoon van Sietze Arends en Johanneske van der Veer.
Uit dit huwelijk:
1. JOHANNA, geboren te Steenwijk 06-07-1922.
2. DIRK, geboren te Steenwijk 01-04-1926.
3. SIETZE, geboren te Steenwijk 26-11-1932.
4. WILELM HEINRICH, geboren te Steenwijk 16-02-1935.
5. MARIA ELISABETH, geboren te Steenwijk sept. 1945, overleden te Zwolle 27-9-1945.
 


VIae/g. KLAASJE VAN LUIK, [ouderpaar: zie generatie Vr.] geboren te Onna 11-03-1907, trouwt te Steenwijkerwold 23-5-1931 met
EISBERTUS VINK, geboren te Havelte 26-07-1904, arbeider/los werkman, zoon van Hendrik Vink en Femmigje van der Vegt.
Uit dit huwelijk:
1. FEMMIGJE HARMINA, geboren te Weesperkarspel 05-09-1932.
1. DIRK HENDRIK, geboren te Steenwijk 05-02-1937.


VIae/h. DIRKJE HAARMAN, [ouderpaar: zie generatie Vs.] geboren te Steenwijkerwold 29-01-1899, overleden te Onna 08-01-1933, trouwt te Havelte 27-09-1918 met
ALBERTUS MOL, geboren te Staphorst 09-10-1898, arbeider, z.v. Albert Mol en Hendrikje ten Wolde.
Uit dit huwelijk:
1. ALBERT, geboren te Steenwijkerwold 05-02-1919, kok, overleden te Onna 29-07-1946, trouwt met JANTJE KIEKEBOS.
2. KLAASJE, geboren te Havelte 01-02-1920.
3. HENDRIKJE, geboren ..-07-1921, overleden te Havelterberg 10-08-1921.
4. JACOB, geboren te Havelte 08-11-1922.
5. ALBERT, geboren te Steenwijkerwold 07-10-1924.
6. HENDRIK DIRK, geboren te Havelte ca. 1924, overleden te Steenwijkerwold 16-01-1925.
7. HENDRIK DIRK, geboren te Steenwijkerwold 15-05-1926
8. HENDRIKA REGINA, geboren te Onna 20-03-1928, overleden te Onna 10-11-1928.
9. HENDRIKA REGINA, geboren te Steenwijkerwold 19-05-1929.
5. HENDRIKJE, geboren te Onna 05-04-1931, overleden te Onna 09-10-1931.
6. GEERT, geboren te Onna 05-04-1931, overleden te Onna 29-10-1931.


VIae/i. VROUWKJE AKSE, [ouderpaar: zie generatie Vt.] geboren te Onna 18-05-1897, trouwt te Steenwijkerwold 25-03-1922 met HENDRIK SEINEN, geboren te Steenwijk 25-06-1900, overleden 1985, landbouwer, zoon van Jan Seinen en Jantje Pit.
Uit dit huwelijk:
1. JAN, geboren te Steenwijk 09-08-1922.
2. REINSJE, geboren te Steenwijk 06-12-1923.

VIae/j. JAN AKSE, [ouderpaar: zie generatie Vt.] geboren te Onna 11-12-1898, arbeider, overleden te Onna 04-1984, trouwt te Steenwijkerwold 15-05-1926 met
FEMMIGJE JASPERS, geboren te Steenwijkerwold 12-02-1902, overleden te Onna 11-09-1957, dochter van Geert Jaspers en Hilligje Pluim. 
Uit dit huwelijk: 
1. AREND, geboren te Steenwijkerwold 12-10-1926, 
2. GEERT, geboren te Steenwijkerwold 08-11-1927. 
3. ROELOF, geboren te Steenwijkerwold 03-10-1929. 
4. HILLIGJE, geboren te Steenwijkerwold 29-06-1933. 
5. ALBERT, geboren te Steenwijkerwold 08-09-1939. 
6. HENDRIK, geboren te Steenwijkerwold 27-05-1941, overleden te Meppel 17-05-1942. 
7. HENDRIK, geboren te Steenwijkerwold 19-05-1943.



VIae/k. ROELOF AKSE, [ouderpaar: zie generatie Vt.] geboren te Steenwijkerwold 18-08-1903, fabrieksarbeider, trouwt te Steenwijkerwold 24-11-1928 met 
KLAASJE GERRITS, geboren te Onna 14-08-1900, overleden te Zwolle 21-06-1937, dochter van Harm Gerrits en Thijsje Piest (= Vy). 
Uit dit huwelijk: 
1. REINSJE, geboren te Steenwijkerwold 14-06-1929. 
2. THIJSJE, geboren te Steenwijkerwold 05-02-1931. 
3. ARENDJE, geboren te Steenwijkerwold 01-12-1933.


VIae/l. ALBERT SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vt/a.] geboren te Haan 09-01-1915, overleden te Wühlfrath/Rodenhaus 30-08-1979, trouwt met
ELISABETH JOSEFINA KALT, geboren te Essen 23-03-1922 (of: 13-04-1922).
Uit dit huwelijk:
1. ALBERT PETER, geb. 03-04-1946 te Mettmann [Duitsland], overl. 18-04-2012 te IJsselstein, trouwt met ARJA LODDER
2. GERD, geboren ca. 1940 (?) in Duitsland.
3. DINA.

Albert Spin woont van juni 1936 tot april 1939 in de Javastraat in Amsterdam. Zijn beroep is dan stoffeerder.


VIaf. JAN ORSEL, [ouderpaar: zie generatie Vu.] geboren te Onna 25-09-1905, fietsenmaker, overleden te Meppel 24-03-1976, trouwt te Steenwijk 16-05-1936 met
EVERTJE BEUTE, geboren te Steenwijk 26-07-1914, overleden te Steenwijk 05-09-2001, dochter van Klaas Beute en Luitje Stegeman.
Uit dit huwelijk: 
1. BEREND, geboren te Steenwijk 22-09-1936, volgt VIIbh/g.
2. KLAAS, geboren te Steenwijk 26-11-1937, volgt VIIbh/h.
3. REGINA, geboren te Steenwijk 17-10-1942, volgt VIIbh/i.
4. LUITJE, geboren te Steenwijk 03-01-1946, overleden te Steenwijk 01-06-1949. 
5. LUITJE, geboren te Steenwijk 10-10-1955.

VIaf/a. JANTJE ORSEL, [ouderpaar: zie generatie Vu.] geboren te Havelte 21-09-1911, overleden te Rotterdam 25-11-1983, trouwt te Havelte 31-01-1936 met
LEENDERT GAAL, geboren te Steenwijk 03-03-1914, overleden te Spijkenisse 22-09-1984, chauffeur / arbeider, zoon van Rein Gaal en Trijntje Gaal.
Uit dit huwelijk:
1. REIN, geboren te Steenwijk 15-04-1936.
2. REGINA, geboren te Steenwijk 12-07-1938.

VIaf/b. TRIJNTJE ORSEL, [ouderpaar: zie generatie Vu.] geboren te Havelte 21-9-1911, fabrieksarbeidster, trouwt te Havelte 17-06-1932 met
HARM OOSTERHOF, geboren te Havelte 23-09-1909, bankwerker, zoon van Lebbert Oosterhof, machinist, en Fredrika Heinen.
Uit dit huwelijk:
1. FREDERIKA, geboren te Steenwijkerwold 29-12-1933.

VIaf/c. ALBERT ORSEL, [ouderpaar: zie generatie Vu.] geboren te Havelte 13-12-1915, overleden te Meppel 04-07-1957, landarbeider, trouwt met
TRIJNTJE VAN DER WEIDE.
Uit dit huwelijk:
1. Dochter, geboren en overleden te Meppel 12-10-1950.

VIaf/d. KLAASJE PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vv.] geboren te Onna 29-12-1886, trouwt te Havelte 18-10-1907 met 
EVERT VAN DIJK, geboren te Steenwijkerwold omstreeks 1882, arbeider, zoon van Egbert van Dijk en Jentje Martens. 
Uit dit huwelijk: 
1. EGBERT, geboren te Havelte 04-0-1908, arbeider, trouwt te Havelte 14-08-1931 metMARIE KONING, geboren te Havelte ca. 1914, dochter van Marinus Arend Koning en Jantje Stens.
(huwelijk ontbonden door echtscheiding 08-07-1963)
2. LUTE, geboren te Havelte 30-07-1910.
3. JENTJE, geboren te Havelte 11-09-1912 trouwt te Havelte 06-05-1932 met JAN VAN LUNZEN, geboren te Havelte ca. 1909, arbeider, zoon van Jannes van Lunzen en Annigje Schipper.
4. KLAASJE, geboren te Havelte okt. 1932, overleden te Havelte 22-10-1932.


VIag. REGINA PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vv.] geboren te Onna 06-07-1888, overleden te Meppel 20-01-1955, trouwt te Havelte 16-04-1908 met
JACOBUS MUNSTERMAN, geboren te Havelterberg 19-04-1887, zoon van Jacob Munsterman en Dorothea Feuss.
Uit dit huwelijk: 
1. MARIA, geboren te Steenwijkerwold 21-11-1907, volgt VIIbh/j.
2. LUITJE, geboren te Steenwijkerwold 01-12-1909, overleden te Onna 13-01-1910.
3. DOROTHEA, geboren te Steenwijkerwold 01-12-1909, overleden te Onna 24-01-1910.
4. DOROTHEA, geboren te Steenwijkerwold 08-02-1911, overleden te Onna 21-03-1911.
5. LUTE, geboren te Steenwijkerwold 03-04-1912, overleden te Onna 26-04-1913.
6. JACOB, geboren te Steenwijkerwold 14-04-1913, overleden te Onna 18-04-1913.
7. LEVENLOOS GEBOREN DOCHTER te Onna, 24-04-1914.
8. LUTE, geboren te Steenwijkerwold 17-02-1916,
9. DORATHIJA, geboren te Onna ca. 25-06-1917, overleden te Onna 18-07-1917.
10. JACOB, geboren te Steenwijkerwold ca.10-1918, overleden te Onna 04-04-1919.
11. JACOBJE, geboren te Onna ca. 11-1919, overleden te Onna 24-05-1920.
12. FREDERIK CHRISTOF, geboren te Steenwijkerwold 22-04-1921.
13. DIRKJE, geboren te Steenwijkerwold 29-07-1922.
14. LEVENLOOS GEBOREN DOCHTER te Onna, 29-05-1924.
15. KLAAS, geboren te Steenwijkerwold 26-09-1925.
16. GEERTJE, geboren te Steenwijkerwold 27-07-1927.
17. GEERT, geboren te Steenwijkerwold 07-06-1929.

De moeder van Jacobus, Dorothea Feuss, wordt in 1887 twee maal veroordeeld wegens stroperij. Zie de aantekeningen bij Vaa. 


VIag/a. GEERTJE PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vv.] geboren te Onna 01-06-1892, trouwt te Steenwijkerwold 13-03-1915 met 
JAN DEDDEN, geboren te Steenwijkerwold 18-07-1889, arbeider, zoon van Lucas Dedden en Aukje Oosterkamp.
Uit dit huwelijk:
1. LUCAS, geboren te Havelte 30-07-1915, fabrieksarbeider.
2. MARIA, geboren te Havelte 12-07-1917.
3. AUKJE, geboren te Havelte 20-04-1919.
4. LUTJE, geboren te Havelte ca. aug. 1922, overleden te Darp 9-11-1922.
5. LUTE, geboren te Steenwijkerwold 08-08-1926.
6. ANNA MARIA, geboren te Steenwijkerwold 08-03-1929.
7. KLAASJE, geboren te Steenwijkerwold 22-09-1933.


VIag/b. TRIJNTJE PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vv.] geboren te Onna 26-07-1896, overleden 16-12-1968, trouwt te Steenwijkerwold 18-09-1917 met
JOHANNES JACOBUS ORSEL, geboren te Havelte 05-10-1897, overleden 01-06-1961, arbeider, zoon van Johannes Orsel en Laurentia Alida Munsterman.
Uit dit huwelijk:
1. JAN, geboren te Steenwijkerwold 12-07-1917 [bij huwelijk gewettigd], fabrieksarbeider, overleden te Meppel 10-10-1990.
2. MARIA, geboren te Steenwijkerwold 14-08-1918, volgt VIIbh/o.
3. LUTE, geboren te Steenwijkerwold 02-08-1920 , volgt VIIbh/p.
4. REINT, geboren te Onna 29-12-1922 , volgt VIIbh/q.
5. LAURENTIA ALIDA, geboren te Steenwijkerwold 02-10-1924, volgt VIIbh/r.
6. BEREND, geboren te Onna 12-07-1927 , volgt VIIbh/s.
7. TRIJNTJE, geboren te Onna 28-03-1930, trouwt te Steenwijkerwold 21-05-1954 met EGBERT VEEN, geboren te Giethoorn 27-06-1927, overleden te Steenwijk 16-11-2000, zoon van Remmelt Veen en Johanna Schipper..

Johannes Jacobus Orsel en Trijntje Piest. Foto gemaakt op 6 september1956.

VIag/c. GEERT PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vv.] geboren te Onna 14-06-1900, overleden te Steenwijkerwold 11-02-1955, arbeider, trouwt te Steenwijkerwold 20-11-1926 met
VROUWKJE AKSE, geboren te Steenwijkerwold 07-12-1903, overleden 04-08-1983, begraven te Kallenkote, dochter van Albert Akse en Berendje Bakker.
Uit dit huwelijk:
1. MARIA, geboren te Steenwijkerwold 07-01-1927.
2. BERENDJE, geboren te Steenwijkerwold 03-05-1931.
3. LUTINA, geboren te Steenwijkerwold 09-03-1933.
4. ALBERT, geboren te Steenwijkerwold 24-04-1935.


VIag/d. BEREND PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vv.] geboren te Onna 18-05-1902, arbeider, trouwt te Steenwijkerwold 23-03-1929 met
METTIEN DE VRIEZE, geboren te Ruinen 30-11-1909, overleden te Meppel 11-05-1962, dochter van Albert de Vrieze en Albertje Flik.
Uit dit huwelijk:
1. ALBERTJE, geboren te Meppel mei/juni 1937.
 

VIag/e. ROELOF PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vv.] geboren te Steenwijkerwold 25-08-1894, landarbeider, overleden te Meppel 16-05-1955, trouwt te Havelte 19-11-1920 met 
ELTJE DE BOER, geboren te Havelte 07-06-1901, overleden te Steenwijkerwold 06-06-1949, 
dochter van Harm de Boer en Aaltje Tuit.
Uit dit huwelijk: 
1. MARIA, geboren te Havelte 08-01-1921.
2. AALTJE, geboren te Steenwijkerwold 28-02-1922.
3. LUTE, geboren te Steenwijkerwold 19-02-1923, overleden te Onna 12-07-1923.
4. HARM, geboren te Steenwijkerwold 24-04-1924.
5. LUTE, geboren te Steenwijkerwold 18-04-1928.

 
VIag/f. LUTE PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vv.] geboren te Onna 04-04-1906, overleden te Meppel 11-12-1961 (wonend te Steenwijkerwold), arbeider, trouwt te Steenwijkerwold 19-07-1930 met
KLAASJE BOONSTRA, geboren te Steenwijkerwold omstreeks 1910, dochter van Tjitte Boonstra en Trijntje Piest. (zie Vx/a)
Uit dit huwelijk:
1. MARIA, geboren te Steenwijkerwold 24-11-1930.
2. TJITTE, geboren te Steenwijkerwold 20-08-1936.

VIag/g. KLAASJE PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vw.] geboren te Havelterberg 08-03-1893 is bij huwelijk van Berend en Elisabeth erkend als hun wettige dochter, dienstmeid, trouwt te Steenwijk 09-05-1914 met
LUTE VAN DALEN, geboren te Steenwijk 29-03-1893, overleden te Steenwijk 26-10-1960, pakhuisknecht, zoon van Hendrik van Dalen landbouwer, en Wilhelmina de Vries.
Uit dit huwelijk:
1. HENDRIK, geboren te Steenwijk 30-05-1915.
2. BEREND, geboren te Steenwijk 13-01-1918.
3. WILHELMINA, geboren te Steenwijk 01-08-1920.
4. ELISABETH, geboren te Steenwijk 03-01-1925.


VIag/h. JOHANNES PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vw.] geboren te Onna 07-08-1894, veldarbeider/koopman, trouwt te Steenwijkerwold 12-02-1927 met
HARMINA HUNNEMAN, geboren te Vledder 25-07-1901, overleden te Meppel 23-07-1941 (wonend te Steenwijkerwold), huishoudster, dochter van Jacob Hunneman en Jantje Bijker.
Uit dit huwelijk:
1. LEVENLOOS GEBOREN KIND, te Eesveen 25-05-1927.
2. JANTJE, geboren te Steenwijkerwold 04-12-1928.
3. LEVENLOOS GEBOREN DOCHTER, te Meppel 17-07-1941. [overlijden nader omschreven als lijkvinding.]
4. DOCHTER, geboren te Meppel 17-07-1941, overleden te Meppel 21-07-1941.

VIah. LUTE PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vw.] geboren te Steenwijkerwold 30-03-1899, arbeider, overleden te Havelte 27-10-1962, begraven te Havelte, trouwt te Havelte 07-12-1928 met 
JOHANNA SPIN, geboren te Havelterberg 05-05-1904, overleden te Havelte 07-03-1987, begraven te Havelte, dochter van Geert Spin, arbeider, en Hilligje van Essen.
Uit dit huwelijk:
De nakomelingen van Lute en Johanna staan vermeld onder VIy.


VIah/a. JANTJE PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vw.] geboren te Steenwijkerwold 18-03-1906, overleden te Havelte 03-03-1992, trouwt te Steenmwijkerwold 21-03-1925 met 
JAN SPIN, geboren te Havelte 30-04-1902, overleden te Havelte 28-09-1956.
Uit dit huwelijk:
De nakomelingen van Jantje en Jan staan vermeld onder VIax.


VIah/b. AREND PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vx.] geboren te Onna 08-12-1891, trouwt te Steenwijkerwold 11-01-1913 met 
HENDRIKA DE GRAAF, geboren te Steenwijkerwold 24-08-1892, overleden te Onna 03-02-1945, dochter van Homme de Graaf en Albertje Veneboer.
Uit dit huwelijk:
1. HOMME, geboren te Steenwijkerwold 12-03-1915, volgt VIbc/a.
2. ROELOF, geboren te Steenwijkerwold 27-03-1923, volgt VIIbh/k.
3. ALBERT, geboren te Steenwijkerwold 27-03-1923, trouwt met MINA.
4. JANSJE, geboren te Steenwijkerwold 16-12-1916, trouwt met ALBERT BOER.
5. JANTJE, geboren te Steenwijkerwold 04-06-1913, fabrieksarbeidster, trouwt met ALBERT DE BOER.
6. ALIE, trouwt met JAAP BEZEMBINDER.
7. JAN, geboren te Steenwijkerwold 04-08-1920, volgt VIIbh/f.
8. GRIETJE, geboren te Steenwijkerwold15-06-1925. trouwt met TINUS TOUWEN.
9. KLAAS, geboren te Steenwijkerwold 25-01-1928, overleden te Meppel 05-06-2018, trouwt te Bandoeng 1949 met RIET SITI KOMARA, geboren te Tjimahi, Nederlands Indië 12-11-1930, overleden te Steenwijk 26-02-2020.
10. ALBERTJE, geboren te Steenwijkerwold 28-01-1919.

Hendrika de Graaf kwam om het leven door een afgedwaalde kogel terwijl zij en haar man lagen te slapen, opoe de Graaf-Veneboer verkocht ‘christelijk brood’.
Zoon Klaas (9) ging na de oorlog als soldaat naar Nederlands Indië en werd op last van zijn meerderen gedwongen zijn naam te veranderen in Piëst.
Dit en meer over deze familie in Old Steenwiek, jrg. 38/2, mei 2021, pag.29 e.v.

25 november 1938

VIah/c. KLAASJE PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vx.] geboren te Onna 06-05-1902, trouwt te Havelte 23-03-1923 met
JAKOBUS MUNSTERMAN, geboren te Havelte 01-04-1897, overleden te Meppel 30-12-1958 (woonplaats Steenwijkerwold), landarbeider, zoon van Fredrich Christofh Munsterman en Johanna Spin (=Vaa).
Uit dit huwelijk:
1. FRIEDRICH CRISSTOF, geboren te Steenwijkerwold 21-08-1923, zonder beroep
2. JANTJE, geboren te Steenwijkerwold 19-07-1925.
3. ALBERT, geboren te Steenwijkerwold 06-12-1928.
4. ROELOFJE, geboren te Steenwijkerwold 09-09-1930.
5. DIRK, geboren te Steenwijkerwold 29-01-1934.
6. AREND, geboren te Steenwijkerwold 13-09-1935.


VIah/d. ROELOF PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vx.] geboren te Onna 27-09-1904, arbeider, trouwt te Meppel 05-01-1929 met
AALTJE SCHEPER, geboren te Moers [Duitsland] 11-10-1905, dochter van Geert Scheper en Aaltje Kok.
Uit dit huwelijk:
1. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Zwolle 30-03-1933.

VIah/e. TRIJNTJE BOONSTRA, [ouderpaar: zie generatie Vx/a.] geboren te Onna 19-12-1894, trouwt te Havelte 09-04-1914 met
DIRK MOLENKAMP, zoon van Lucas Molenkamp en Klaasje Spin (zie Vk).
Voor kinderen uit dit huwelijk zie VIu/a3.


VIah/f. ROELOF GERRITS, [ouderpaar: zie generatie Vy.] geboren te Onna 03-05-1896, wagenmaker/rijwielhersteller, trouwt te Havelte 27-07-1917 met
KLAASJE MOLENKAMP, geboren te Havelte 27-02-1898, dochter van Lucas Molenkamp en Klaasje Spin.
Voor kinderen uit dit huwelijk zie VIu/b.


VIah/g. DOROTHEA MUNSTERMAN, [ouderpaar: zie generatie Vaa.] geboren te Havelte 21-12-1900, trouwt te Havelte 31-03-1922 met
AALDERT GERRITS, geboren te Onna 31-05-1898, bankwerker, zoon van Harm Gerrits en Thijsje Piest (Vy).
Uit dit huwelijk:
1. THIJSJE, geboren te Steenwijkerwold 19-02-1923.
2. JOHANNA, geboren te Steenwijkerwold 22-11-1925.
3. HARMPJE, geboren te Steenwijkerwold 27-09-1927.
4. FREDERICA CHISTINA, geboren te Steenwijkerwold 19-03-1930.
5. KLAASJE, geboren te Steenwijkerwold 16-01-1932.
6. ANNA, geboren te Steenwijkerwold 25-04-1937.
7. HARM FREDRICH CHRISSTOF, geboren te Onna november 1938.


VIah/h. HERMAN GERRITS, [ouderpaar: zie generatie Vy.] geboren te Onna 02-02-1904, meubelmaker/fabrieksarbeider, trouwt te Steenwijkerwold 16-01-1926 met
LUTINA POUWELS, geboren te Meppel 26-11-1902, dochter van Meeuwes Pouwels en Klaassina van Dijk.
Uit dit huwelijk:
1. HARM, geboren op 31-12-1925 te Meppel, [bij huwelijk één kind gewettigd]
2. KLAASSINA, geboren te Steenwijkerwold 21-11-1927.
3. THIJSJE, geboren te Steenwijkerwold 03-07-1929.


VIah/i. KLAAS PIEST, [ouderpaar: zie generatie Vy/a.] geboren te Onna 27-07-1906, overleden te Zwolle 09-05-1957, arbeider, trouwt met
ROELOFJE PIEST, geboren te Steenwijkerwold 14-02-1908, dochter van Lute Piest en Maria Mulder (=Vv).
UIt dit huwelijk:
1. ROELOF, geboren te Steenwijkerwold 19-10-1936.
2. LUTE, geboren te Steenwijkerwold 09-06-1938.


VIah/j. EVERT JAN WESTERDIJK, [ouderpaar: zie generatie Vz.] geboren te Hees (Nijmegen) 11-01-1898, overleden te Beekbergen 04-01-1967, houtzager/grondwerker, KNIL-militair, trouwt te Nijmegen 16-11-1928 met
JENNEKE DEN BURGER, geboren 03-12-1896, overleden te Nijmegen 23-10-1955, dochter van Joost den Burger en Geertje van Haaften
Kinderen uit dit huwelijk:
1. Klaas Joost.
2. Geertje Hilligje.


VIah/k. DIRK WESTERDIJK, [ouderpaar: zie generatie Vz.] geboren te Nijmegen 22-06-1911, overleden te Nijmegen 15-08-1964, trouwt 15-02-1935 met 
CORNELIA HOFFMAN, geboren te Den Haag 17-09-1907, overleden te Beek-Ubbergen 11-03-2004, dochter van Gerrit Hoffman en Cornelia van Pelt.
Kinderen uit dit huwelijk:
1. HILLIGJE, geboren 07-12-1935, volgt VIIbh/l.
2. DIRK, geboren te Nijmegen 07-05-1942, volgt VIIbh/m.
3. CORNELIA ELISABETH, geboren te Nijmegen 28-03-1945, overleden te Nijmegen 28-7-1945.
4. CORNELIS BERTUS, geboren te Nijmegen 11-05-1946, volgt VIIbh/n.


VIah/l. GERHARDUS MUNSTERMAN, [ouderpaar: zie generatie Vaa.] geboren te Havelte 06-06-1914, overleden te Halle (Duitsland) 25-07-1943, fabrieksarbeider, trouwt te Havelte september 1937 met
HENDRIKJE LIJKENDIJK, geboren te Havelte 12-12-1914, dochter van Klaas Lijkendijk en Annigje Jonkers.
Uit dit huwelijk:
1. FREDERICH CHRISSTOFH, geboren te Meppel februari 1938.
2. ANNA, geboren te Meppel november 1941.


VIai. ANNIGJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vab.] geboren te Havelterberg 20-01-1899, overleden te Meppel 05-11-1971, begraven te Havelte, trouwt te Havelte 21-07-1922 met 
DIRK SPIN, geboren te Steenwijkerwold 10-12-1903, grondwerker, overleden te Havelte 19-04-1970, begraven te Havelte, zoon van Jan Spin, arbeider; boereknecht (1878), en Aaltje Krist. 
Uit dit huwelijk:
De nakomelingen van Dirk en Annigje staan vermeld onder VIr.


VIaj. JANTJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vab.] geboren te Havelterberg 04-12-1900, overleden te Havelte 06-02-1972, begraven te Havelte, trouwt te Havelte 05-09-1929 met 
ANTOON VAN BUITEN, geboren te Havelte 03-06-1904, pakhuisknecht (1929), overleden te Havelte 04-03-1978, begraven te Havelte, zoon van Jacob van Buiten en Johanna Bentink. 
Uit dit huwelijk: 
1. JACOB, geboren te Havelte 12-02-1929. 
2. MARIE, geboren te Havelte 16-06-1931. 
3. JOHANNA, geboren te Havelte 20-04-1933. 
4. ALBERT, geboren te Havelte 20-02-1938. 
5. ANTOON, geboren te Havelte 14-08-1942.

Jantje Spin woonde aan Haarweg 12 in Havelte, naast haar broer Klaas.


VIak. JAN SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vab.] geboren te Havelte 25-02-1903, arbeider, overleden te Schwesing, Duitsland 29-11-1944, trouwt te Ruinerwold 15-04-1939 met 
JANTJE MONIS, geboren te Nijeveen 29-04-1913, overleden te Zwolle 13-11-1985, begraven te Nieuwleusen, dochter van Geert Monis en Margje Stens. 
Uit dit huwelijk: 
1. GEERT, geboren te Ruinerwold 10-10-1935, volgt VIIbk. 
2. ALBERT, geboren te Wapserveen 23-09-1939, overleden te Havelte 08-02-1940. 
3. ALBERT, geboren te Havelte 27-01-1941, volgt VIIbl. 
4. MARINUS, geboren te Havelterberg 14-09-1943, volgt VIIbm.

Jan Spin (gevangenennummer: 49734) werd tijdens de Tweede Wereldoorlog door de Duitsers gevangen gezet en als grondwerker te werk gesteld in Husum-Schwesing, een van de vele buitenkampen van Neuengamme. Neuengamme was één van de grote concentratiekampen in Nazi-Duitsland en met name veel niet-joodse Nederlanders werden hier gevangen gezet. 
Jan Spin is als verzetsheld begraven op het Nederlands Ereveld te Loenen.


VIal. KLAAS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vab.] geboren te Havelte 19-04-1907, stalknecht, overleden te Havelte 06-04-1968, trouwt te Den Haag 19-02-1928 met
HUBERTA ANNA ENGELINA VAN DER KAMP, geboren te Den Haag 25-09-1908, strijkster, dochter van Hendrik Cornelis Antonie van der Kamp en Adriana Maria Huberta van der Meer. . 
Uit dit huwelijk: 
1. MARIA ADRIANA, geboren te Den Haag 16-03-1929, volgt VIIbn. 
2. HENDRIK CORNELIS ANTONIUS, geboren te Den Haag 04-02-1931 volgt VIIbo.

Klaas Spin woonde aan Haarweg 10 in Havelte, naast zijn zuster Jantje. Hij vocht in de oorlog op de Grebbeberg.
Huberta is samen met haar dochter en zoon tijdens de hongerwinter van Den Haag naar Drenthe gelopen waar ze liefdevol werden ontvangen op de Havelterberg door haar schoonouders Albert Spin en Maria Orsel (Vab).

Klaas Spin en Huberta Anna Engelina (Beppie) van der Kamp.
Klaas Spin bij zijn huis in Havelterberg

VIam. JACOB SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vab.] geboren te Havelte 12-05-1911, fabrieksarbeider, overleden te Steenwijk 07-01-1975, begraven te Steenwijk, trouwt te Havelte 30-06-1933 met
HENDRIKA LEFFERTS, geboren te Havelte 21-04-1912, fabrieksarbeidster (1933), overleden te Steenwijk 21-10-1976, begraven te Steenwijk, dochter van Jans Lefferts en Hilligje Jonkers. 
Uit dit huwelijk: 
1. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Havelte 12-07-1933. 
2. ALBERT, geboren te Havelterberg 20-04-1934. 
3. HILLIGJE, geboren te Havelterberg 20-03-1936, volgt VIIbp. 
4. MARIA, geboren te Meppel 25-07-1938, volgt VIIbq. 
5. JANSJE, geboren te Steenwijk 19-12-1941, volgt VIIblr. 
6. HENDRIKUS, geboren te Meppel 17-01-1944, volgt VIIbs. 
7. JACOB, geboren te Meppel 17-01-1944, volgt VIIbt. 
8. ANNIGJE, geboren te Steenwijk 17-07-1945, volgt VIIbu. 
9. JAN, geboren te Steenwijk 23-08-1947, volgt VIIbv.


VIan. CORNELIS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vab.] geboren te Havelterberg 12-02-1915, arbeider, overleden te Havelte 11-11-1979, begraven te Havelte, trouwt te Havelte 24-10-1952 met 
ROELOFJE ZEEGERS, geboren te Meppel 29-01-1925, onderwijzeres, dochter van Hendrik Zeegers en Johanna Agtersmid. 
Uit dit huwelijk:
1. JOHANNA MARIA, geboren te Darp 05-04-1953, volgt VIIbw. 
2. ALBERT HENDRIK, geboren te Darp 03-09-1955.

Cornelis Spin


VIao. ALBERT SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vab.] geboren te Havelterberg 01-05-1920, overleden te Californië 07-01-2001*, smid (1945), trouwt (1) te Havelte 05-10-1945 met 
GEERTJE LUIT, geboren te Nieuw-Buinen (Borger) 22-12-1921, dienstbode (1945), overleden te Havelterberg 13-08-1952, begraven te Havelte, dochter van Jacob Luit en Hillechien Hovenkamp. 
Uit dit huwelijk: 
1. ALBERT, geboren te Havelte 05-07-1945, volgt VIIbw/a.

ALBERT SPIN, trouwt (2) te Steenwijk 10-05-1957 met 
MARIA VAN HANEGEM, geboren te Breskens 23-10-1922, overleden te Den Helder 13-03-2009.

* een andere bron meldt Sun City, Hillsborough County, Florida als plaats van overlijden van Albert

Albert Spin en Geertje Luit

VIap. TRIJNTJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vac.] geboren te Havelte 16-11-1910, overleden 24-02-1974, begraven te Havelte, trouwt te Havelte 12-08-1938 met
JACOB DE BOER, geboren te Havelte 28-12-1905, fabrieksarbeider (1938), overleden te 08-02-1992, begraven te Havelte, zoon van Harm de Boer en Aaltje Tuit. 
Uit dit huwelijk: 
1. AALTJE, geboren xx-07-1938.
2. AALTJE, geb. 01-08-1940. 
3. J..


VIaq. ANDRIESJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vac.] geboren te Havelterberg 18-01-1913, overleden te Meppel 06-08-1977, trouwt te Havelte 28-04-1933 met
HENDRIK KONING, geboren te Nijeveen 04-09-1907, overleden te 06-07-1964, zoon van Marinus Arend Koning en Jantje Stens. 
Uit dit huwelijk: 
1. J.. 
2. REGINA, geboren te Nijeveen omstreeks 21-06-1936. 
3. MARIETJE, geboren te Havelte juli 1938. 
4. J.. 
5. H.J. 
6. Piet, volgt VIIbw/a1.
7. M.. 
8. JAN, geboren te Havelte ca. 1941, overleden te Havelte 15-10-1942.
9. JAN, geboren 31-12-1943.
10. N.N., geboren te Meppel 31-03-1954, overleden te Meppel 01-04-1954.


VIar. JAN SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vac.] geboren te Havelterberg 21-10-1916, steenhouwer, overleden te Alphen a.d. Rijn 04-07-1987, trouwt te Havelte 30-11-1956 met 
ALEIDA DE GRAAF, geboren te Arnhem 1928, onderwijzeres (1956), dochter van Adrianus de Graaf en Carolina Hendrika van der Velde.
Uit dit huwelijk: 
1. CAROLINA REGINA, geboren te Havelte 11-03-1957, overleden 16-06-2010. 
2. REGINA HENDRIKA, geboren te Havelte 08-08-1960.


VIas. GEERTJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vac.] geboren te Havelterberg 03-04-1919, overleden te Havelte 17-03-1978, begraven te Havelte, trouwt te Havelte 13-12-1940 met 
JAN MULDER, geboren te Havelte 10-03-1915, fabrieksarbeider (1940)/landarbeider (1950)/tabakskerver (1952), overleden te Havelte 15-09-1983, begraven te Havelte, zoon van Minikus Mulder en Jacobje Rink. 
Uit dit huwelijk: 
1. JACOBA, geboren te Havelte 29-05-1941. 
2. REGINA, geboren te Havelte 23-02-1944. 
3. MINIKUS, geboren te Havelte 19-08-1946. 
4. JANTJE, geboren te Havelte 27-01-1948. 
5. BETJE, geboren te Havelte 05-07-1949. 
6. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Darp 07-09-1950.
6. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Meppel 28-05-1952.


VIas/a. JOHANNA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vac.] geboren te Havelterberg 23-01-1926, overleden te Meppel 24-01-2001, trouwt met 
HENDRIK TIEN.
Uit dit huwelijk: 
1. MARRIE TIEN, geboren 05-04-1951, volgt VIIbw/b.
2. JAN TIEN, geboren 15-04-1952.
3. ROELIE TIEN, geboren 18-02-1954, volgt VIIbw/c.


VIat. JAN SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vad.] geboren te Steenwijk 19-02-1903, overleden te Amsterdam 02-09-1979, sjouwerman/ metaalbewerker, trouwt te Meppel 27-12-1924 met
JOHANNA SCHURING, geboren te Meppel 01-07-1901, dochter van Harm Schuring & Hendrikje Brandligt.
Uit dit huwelijk:
1. ALBERTJE, geboren te Steenwijk 22-06-1925, trouwt 02-08-1944 met H. STOTER.
2. HENDRIKJE, geboren te Meppel 27-05-1926, trouwt 09-11-1946 met WOLTER HAGEDOORN, geb. Meppel ca. 1920, overl. Meppel 16-03-1951, brandstofhandelaar, z.v. Jan Hagedoorn en Jantje ter Meer.
3. BERENDINA, geboren te Meppel 29-02-1928.
4. HARMINA, geboren te Amsterdam 27-05-1932, trouwt 25-01-1955 met D. AALDERS, geb. ca. 1932, overleden te Barneveld 10-11-2000.
5. BEREND JAN ROELOF, geboren te Amsterdam 16-03-1936, trouwt 27-07-1955 met J. WONGKAR.

Jan Spin wordt in september 1941 door het Gewestelijk Arbeids Bureau in Amsterdam tewerkgesteld bij de firma Ruitenbeek in Gelsenkirchen.


VIau. ANTJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vad.] geboren te Steenwijk 13-03-1905, overleden te Amsterdam 06-04-1948, trouwt te Steenwijk 03-09-1927 met
HARMANNUS BAKKER, geboren te Steenwijk 27-04-1908, meubelmaker, zoon van Peter Bakker en Dina Mooi. 
Uit dit huwelijk: 
1. BENNIE. 
2. DINA, geboren te Steenwijk 12-12-1927.


VIav. ANNIGJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vad.] geboren te Steenwijk 30-03-1906, overleden te Almere april 1992, trouwt 31-12-1926 met 
JOHANNES ZONDERVAN, geboren te Leeuwarden 13-09-1902, overleden te Amsterdam 09-08-1980, zoon van Roelof Zondervan en Berber Breidenbach.
[Het huwelijk is op 28-02-1969 door echtscheiding ontbonden.]
Uit dit huwelijk: 
1. ROELOF, geboren te Leeuwarden 28-05-1927. 
2. BEREND, geboren te Leeuwarden 14-12-1931.
3. CORNELIS JOHANNES, geboren te Amsterdam 02-11-1943.


VIaw. ROELOF SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vad.] geboren te Steenwijk 31-08-1910, overleden te Amsterdam 19-04-1973, ijzerwerker / landarbeider (1945), trouwt te Amsterdam 31-12-1935 met 
GERRITJE MEIJER, geboren te Amsterdam 02-05-1915, overleden te Amsterdam 22-08-1972. 
Uit dit huwelijk: 
1. BEREND, geboren te Amsterdam 15-03-1936, volgt VIIbx. 
2. JOHANNES, geboren te Amsterdam 29-11-1939, overleden te Amsterdam 20-07-1980. 
3. ALBERTJE, geboren te Amsterdam 06-11-1941, volgt VIIby. 
4. GERRITJE, geboren te Amsterdam 24-02-1944, overleden te Amsterdam 28-04-1944. 
5. ROELOF, geboren te Amsterdam 03-01-1947. 
6. HENDRIK WILLEM, geboren te Amsterdam 11-03-1948, volgt VIIbz. 
7. GERRITJE, geboren te Amsterdam 18-05-1954.

Roelof is wegens broerdienst vrijgesteld van militaire dienst. Op 14-12-1945 wordt Roelof door de Amsterdamse politie gearresteerd op verdenking van diefstal van meubelen. Hij woont dan in de Conradistraat 68-1 in Amsterdam. Zijn beroep ten tijde van militaire keuring is ijzerwerker.


VIaw/a. ROELOFJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vad.] geboren te Steenwijk 18-07-1915, trouwt te Amsterdam 12-07-1933 met WILLEM FREDERIK HENDRIK VAN ES.
Uit dit huwelijk:
1. ALBERTJE, geboren te Amsterdam 31-07-1936.
 


VIax. JAN SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vae.] geboren te Havelte 30-04-1902, fabrieksarbeider (1925)/petroleumventer (1956), overleden te Havelte 28-09-1956, begraven te Havelte, trouwt te Steenwijkerwold 21-03-1925 met 
JANTJE PIEST, geboren te Steenwijkerwold 18-03-1906, overleden te Havelte 03-03-1992, dochter van Berend Piest en Elisabeth Orsel. 
Uit dit huwelijk: 
1. BEREND, geboren te Steenwijkerwold 11-06-1925, overleden te Onna 18-08-1925. 
2. JACOB, geboren te Steenwijkerwold 11-06-1925, volgt VIIca. 
3. BEREND, geboren te Havelte 22-02-1931, volgt VIIcb. 
4. JAN, geboren te Havelte 31-05-1937, volgt VIIcc.

Jan Spin kwam in 1956 bij een verkeersongeluk om het leven. Een broodventer reed met zijn bestelauto vanuit een uitrit pardoes de verkeersweg bij Havelte op. Een passerende auto moest daardoor hevig remmen, begon te slingeren en kon petroleumventer Jan Spin en zijn karretje niet meer ontwijken. Jan was vrijwel op slag dood. De broodventer werd veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf.


VIay. JAN SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vae.] geboren te Steenwijkerwold 31-12-1903, overleden te Callantsoog 26-05-1943, fabrieksarbeider/ ijzervlechter, trouwt te Havelte 23-03-1928 met 
JANSJE MOOLENKAMP, geboren te Havelte 15-06-1906, fabrieksarbeidster, dochter van Pieter Moolenkamp en Geertje Seinen. 
Uit dit huwelijk: 
1. JACOB, geboren te Havelterberg 11-07-1928, overleden te Barsingerhorn 11-10-1933. 
2. GEERTJE, geboren te Darp 10-12-1929, volgt VIIcc/a. 
3. JAN, geboren te Darp 13-05-1932, volgt VIIcc/b.

JAN SPIN, trouwt (2) te Zuilen 24-01-1940 met 
AALTJE WILLEMSE, geboren te Utrecht ca. 1903, dochter van Teunis Willemse en Aaltje Dissel.

Het gezin is vlak na de geboorte van zoon Jan naar Kolhorn verhuist, waar zijn broertje Jacob als klein jochie is verdronken.
Vader Jan Spin is overleden in de oorlog, hij is op een landmijn gestapt. Moeder Jansje is later opnieuw getrouwd met Johannes Bakker. 
Het huwelijk tussen Jan en Jansje is door echtscheiding ontbonden bij vonnis van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, 5 maart 1936. 



VIaz. ALBERT SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vae.] geboren te Steenwijkerwold 06-05-1907, overleden te Onna 17-07-1955, arbeider, begraven te Havelte, trouwt (1) te Havelte 13-01-1928 met 
GEERTJE BENTINK, geboren te Havelte 24-02-1908, overleden te Havelte 26-04-1942, dochter van Antonius Bentink en Jacoba Munsterman. 
Uit dit huwelijk: 
1. JANTJE, geboren te Steenwijkerwold 14-06-1928, overleden te Huizen 02-05-1945. 
2. ANTONIUS, geboren te Havelte 23-02-1930, volgt VIIcd. 
3. GEERTJE.

ALBERT SPIN, trouwt (2) te Havelte 05-04-1946 met 
ROELFINA HINDERIKA STANNEVELD, geboren te Vlagtwedde 23-10-1924, overleden te Groningen 04-08-2006, dochter van Jantje Maria Stanneveld. 
Uit dit huwelijk: 
1. ALBERT ROELOF, geboren te Eursinge 14-02-1946, volgt VIIce.
2. ROELFINA JACOBA, geboren te Onna ca. 22-02-1954, volgt VIIcn/1.

Als Roelfina Stanneveld in het huwelijk treedt met Albert Spin brengt ze een kind uit een eerdere relatie mee: Willie, geboren te Emmen op 19-5-1944. 
Albert Roelof (2) is geboren in het huis van Albert Spin, die ook de geboorte-aangifte verzorgt. Bij hun huwelijk in april 1946 wordt hij erkend. 
In juni 1954 wordt de echtscheiding tussen Albert en Roelfina uitgesproken. Ze hertrouwt later met Jacob Spin (VIbd/1), de broer van Albert.

 

VIba. HENDRIK SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vae.] geboren te Havelte 29-05-1909, fabrieksarbeider (1930), overleden te Giethoorn 09-11-1974, trouwt (1) te Havelte 03-10-1930 met 
TRIJNTJE LIJKENDIJK, geboren te Havelte 12-08-1908, fabrieksarbeidster (1930), overleden te Meppel 09-11-1941, dochter van Jacob Lijkendijk en Jantje Piest. 
Uit dit huwelijk: 
1. AAFJE, geboren te Nijeveen 30-10-1941, volgt VIIcf. 
2. ANDRIES, geboren te Nijeveen 31-07-1938, volgt VIIcg. 
3. JACOBUS, geboren te Nijeveen 05-03-1935, volgt VIIch. 
4. JANTJE, geboren te Nijeveen 14-12-1931, volgt VIIcci. 
5. JACOB, geboren te Nijeveen 04-06-1933, volgt VIIcj. 
6. JANTINA, geboren te Nijeveen 25-10-1936, volgt VIIck. 
7. HENDRIK, geboren te Nijeveen 23-12-1939, volgt VIIcl.

HENDRIK SPIN, trouwt (2) met 
JACOBA KLEENE, geboren te Giethoorn 09-09-1914, overleden te Meppel 28-11-1992, dochter van Ties Kleene en Hendrikje Scheffers.

Het overlijden van moeder Trijntje Lijkendijk staat officieel geregistreerd op 10 november 1941, maar feitelijk is ze een dag eerder overleden. Vanwege het extreem slechte weer is haar overlijden een dag te laat aangegeven. Al vrij snel na het overlijden van moeder viel de familie uit elkaar, waardoor er ook later weinig onderling contact was.
Het huwelijk van Hendrik met Jacoba Kleene bleef kinderloos.
[info Jantje Spin, geb. 14-12-1931, VIIci].

EEN PERENKWESTIE.
De arbeider Hendrik Spin te Nijeveen heeft een woning in huur, die het eigendom is van Arend en Hilbert B. aldaar. Bij die woning is een boomgaard en bij het huurcontract is men overeengekomen dat ieder de helft van de opbrengst der vruchtboomen toekomt. Op 31 Augustus verscheen Arend B. echter met een lange vaarboom in den tuin en begon een pereboom leeg te schudden, hetgeen het misnoegen opwekte van Spin, die hem verzocht daarmede te wachten tot den avond, op welk tijdstip men dan gezamenlijk het fruit kon afhalen. De ander nam hiermede geen genoegen en liet versterking aanrukken in den vorm van zijn broer Hilbert. De gebroeders gingen dadelijk tot het offensief over, gewapend met de vaarboom in kwestie en nog een ander voorwerp, waarbij krijgskreten als: ‘Ik sla je dood’ en ‘slaat hem dood’ door de lucht galmden. Spin, zich voor een overmacht ziende geplaatst, ging aan den haal.
Als getuige in de zaak fungeert Roelof Schuurman, die het misbaar hoorde en zich naar buiten begaf. Hier trof hij alleen de broers aan die in zeer opgewonden gemoedstoestand verkeerden en verklaarden dat Schuurman Spin naar hen toe moest zenden, opdat zij hem dood konden slaan. Spin, die er niets voor gevoelde om in haché te worden omgezet, bleef gelukkig onvindbaar. Later zijn de gemoederen gekalmeerd en thans is het weer pais en vree tusschen de partijen. Gezameniyk zijn ze in den morgen naar de zitting getogen teneinde op deze wijze te demonstreeren dat er nu alleen gevoelens van wederzijdsche hoogachting heersten tusschen hen.
Bij het verhoor blijkt dat de beide partijen elkaar op het gebied van de fruitoogst voor geen cent vertrouwen en uit dit wantrouwen is het treffen ontstaan.
Beide broers bezweren bij hoog en laag dat ze in het geheel niet met zulke bloedige voornemens bezield zijn geweest, zij waren wat opgewonden en dan let je niet altijd zoo precies op je woordenkeuze.
Het grapje komt ieder echter op f.20,- te staan.


[Provinciale Drentsche en Asser Courant, 25-10-1934.]

 
VIba/a. ANNIGJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vae.] geboren te Steenwijkerwold 23-10-1911, overleden te Hellendoorn 21-11-1941, begraven te Havelte, trouwt te Steenwijkerwold 21-11-1931 met 
LUTE GERRITS, geboren te Steenwijkerwold 24-08-1907, overleden te Steenwijkerwold 16-09-1951, schilder/kunstschilder, zoon van Harm Gerrits en Thijsje Piest (= Vy).
Uit dit huwelijk:
1. HARM, volgt VIIcl/a. 
2. ANNIE, volgt VIIcl/b.
3. ROELOF, volgt VIIcl/c.
4. JACOB, volgt VIIcl/d.
5. JOHANNA, geboren te Havelte december 1933.

Schilderij van de hand van Lute Gerrits


VIbb. BEREND SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vae.] geboren te Steenwijkerwold 21-04-1913, overleden te Alkmaar 02-02-1981, trouwt te Steenwijkerwold 16-10-1937 met
JENTJE ENNIK, geboren te Giethoorn 03-04-1918, overleden te Meppel 30-10-2006, dochter van Jan Ennik en Niesje van de Zande. 
Uit dit huwelijk: 
1. NIESJE, geboren te Giethoorn 16-03-1938, overleden 25-07-2000, begraven te Alkmaar, trouwt met DRIJVER. 
2. JACOB, geboren te Giethoorn 26-04-1939, volgt VIIcl/e. 
3. JAN, geboren te Giethoorn 28-11-1940, volgt VIIcm. 
4. ANNIE, geboren te Giethoorn april 1942, overleden te Blokzijl juli 1946. 
5. JENTINA, geboren te Giethoorn 22-08-1943. 
6. BEREND, geboren te Blokzijl 18-07-1954.

Berend was bewaker in het ‘Bewaringskamp Post Blokzijl E 1’ (Nat. Archief, 17696)



VIbc. ANDRIES SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vae.] geboren te Steenwijkerwold 17-08-1915, los arbeider (1938), overleden te Meppel 07-07-1938, trouwt met 
MARIA DEDDEN, geboren te Havelte 12-07-1917
Uit dit huwelijk: 
1. JACOB, geboren te Steenwijkerwold 20-07-1937, overleden te Onna 21-06-1938.


VIbc/a. AUKJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vae.] geboren 04-01-1918, trouwt met
HOMME PIEST, geboren te Steenwijkerwold 12-03-1915.
Uit dit huwelijk:
1. Hendrika, geboren 01-03-1941.


VIbd/1. JACOB SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vae.] geboren te Steenwijkerwold 02-07-1922, overleden te Steenwijk 30-07-1982, begr. Kallenkote, trouwt met
ROELFINA HINDERIKA STANNEVELD, geboren te Vlagtwedde 23-10-1924, overleden te Groningen 04-08-2006, dochter van Jantje Maria Stanneveld. 
Uit dit huwelijk: 
1. JAN, geboren te Onna 28-09-1956. 
2. BEREND, geboren te Steenwijk 30-04-1962.

Roelfina Hinderika Stanneveld is eerder gehuwd geweest met Albert Spin (VIaz), de broer van Jacob.


VIbd/2. TJITTE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vae.] geboren te Steenwijkerwold 09-07-1924, overleden 28-11-1999, begraven Maple Leaf Cemetery te Echo Bay, Ontario (Canada), trouwt met
LAURA JEAN MARIE DAVIS, geboren 1930, overleden 22-11-1996. 
Uit dit huwelijk:
1. JOHN WILLIAM, volgt VIIcn/2.


VIbe. ANDRIESJE SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vaf.] geboren te Steenwijkerwold 12-10-1922, overleden te Deventer 18-05-2009, trouwt te Deventer 18-09-1946 met 
ALBERT JAN TER HAAR.
Uit dit huwelijk: 
1. KLAAS, geboren te Amsterdam 25-12-1941. 
2. MARIA JOHANNA EMILIE, geboren te Deventer 06-04-1951. 
3. ALBERT JAN, geboren te Deventer 21-11-1954. 
4. ANDRIES, geboren te Deventer 18-09-1956, overleden te Deventer april 1984.

Uit politierapporten uit de periode 1940-1945 blijkt dat de als dienstbode werkzame Andriesje op zeker moment werd gearresteerd op verdenking van diefstal van kledingstukken. Ontkennen had voor Andriesje weinig zin, want de kledingstukken werden bij haar thuis aan 1e Conradstraat 78-I aangetroffen. Nadat er in het Huis van Bewaring vingerafdrukken waren gemaakt, kon ze dezelfde avond nog huiswaarts keren.
Aan de vooravond van haar huwelijk, op 9 september 1946, is Andriesje van Amsterdam uitgeschreven naar Deventer.


VIbe/a. JACOBUS PETRUS WIJNGAARD, [ouderpaar: zie generatie Vaf/a.] geboren te Oldemarkt 23-11-1893, overleden 26-04-1967, landbouwer te Oldemarkt, trouwt te Weststellingwerf 06-06-1930 met
REGINA JOHANNA VREDENBURG, geboren te Blesdijke 31-12-1902, overleden te Zwolle 31-12-1981, d.v. K;aas Vredenburg en Elisabeth Willems Lenes.
Uit dit huwelijk:
1. JOHANNA ALEIDA Johanna Aleida Wijngaard, geboren te Oldemarkt 22-02-1931.
2. NICOLAAS PETRUS Nicolaas Petrus Wijngaard, geboren te Oldemarkt 30-05-1932.
3. ELISABETH JOHANNA Elisabeth Johanna Wijngaard, geboren te Oldemarkt 14-09-1933.
4. JOHANNES FRANCISCUS Johannes Franciscus Wijngaard, geboren te Oldemarkt 27-09-1935.
5. ALEIDA ANNA Aleida Anna Wijngaard, geboren te Oldemarkt 27-09-1935.

VIbe/b. JOHANNA HELENA POSTMA, [ouderpaar: zie generatie Vaf/b.] geboren te Gronau (Duitsland) 19-08-1901, overleden 01-11-1986, begraven in Glanerbrug, fabrieksarbeidster (1924), trouwt te Lonneker 24-10-1924 met BERNARDUS JOHANNES HERING, geboren te Almelo (Stad) 20-8-1898, overleden 1-2-1989, begraven te Glanerbrug, wever, zoon van Wilhelm Bernhard Hering en Johanna Louisa Maatman.
Uit dit huwelijk:
1. THEODORUS BERNARDUS, geboren te Lonneker 25-02-1933, overleden te Lonneker 27-02-1933.
2. JACOBA JOHANNA, geboren te Enschede ca. 1940, overleden te Enschede 06-08-1943.

VIbe/c. JANNA POSTMA, [ouderpaar: zie generatie Vaf/b.] geboren te Gronau (Duitsland) ca. 1903, textielarbeidster (1928), trouwt te Lonneker 23-10-1928 met
THEODORUS MARINUS HENDRIKUS KAMPHUIS, geboren te Lonneker ca. 1901, broodbakker, zoon van Arnoldus Johannes Kamphuis en Hermina Diepmaat.
Uit dit huwelijk:
1. LEVENLOOS GEBOREN DOCHTER te Enschede 12-12-1939.


VIbe/d. THEODORUS JOHANNES VAN SANTEN, [ouderpaar: zie generatie Vaf/d.] geboren te Steenwijkerwold 22-09-1894, overleden te Brunssum 24-02-1960, trouwt te Ootmarsum 29-05-1920 met 
JOHANNA GERRITJE SLOTS, geboren te Ootmarsum 15-01-1903, dochter van Leendert Slots en Aleida Luttikhuis. 
Uit dit huwelijk:
1. Leendert, geboren te Ootmarsum 02-07-1921.
2. Jantina Aleida, geboren te Brunssum 10-04-1925.
3. Hendrik Gerrit Leendert, geboren te Brunssum 01-06-1937.


VIbe/e. JOHANNES BERNARDUS VAN SANTEN, [ouderpaar: zie generatie Vaf/d.] geboren te Steenwijkerwold 12-12-1896, overleden te Oldenzaal 23-04-1967, trouwt te Hengelo 17-02-1933 met
ARONOLDA MARIA RIKKERING, geboren te Hengelo 28-04-1900, overleden te Oldenzaal 24-03-1961. 
Uit dit huwelijk: 
1. Stefanus Bernardus, geboren te Hengelo 16-11-1933. 
2. Berendina Johanna Elisabeth, geboren te Hengelo 22-11-1935. 
3. Johannes Bernardus Maria, geboren te Oldenzaal 26-05-1937. 
4. Engelbert Regina, geboren te Oldenzaal 03-12-1938. 
5. Arnoldus Maria, geboren te Oldenzaal 12-08-1940. 
6. Josephina Maria, geboren te Oldenzaal 18-03-1942. 
7. Maria Antonia, geboren te Oldenzaal 07-04-1944. 
8. Antonius Johannes, geboren te Oldenzaal 06-11-1946.

VIbe/f. ALEIDA MARIA VAN SANTEN, [ouderpaar: zie generatie Vaf/d.] geboren te Weststellingwerf 31-05-1899, trouwt te Oldenzaal 01-08-1929 met
HERMANNUS LAMBERTUS BOUDERIJ, geboren te Oldenzaal ca. 1897, fabrieksarbeider/wever, overleden te Oldenzaal 18-09-1943, z.v. Bernardus Lambertus Bouderij en Aleida Maria Gerritsen.
Uit dit huwelijk:
1. HERMANNUS GERHARDUS, geboren te Oldenzaal ca. april 1943, overleden te Oldenzaal 13-01-1944.

VIbe/g. MARIA JULIANA DIJKSTRA, [ouderpaar: zie generatie Vaf/e.] geboren te Vinkega 04-11-1906, trouwt te Weststellingwerf 11-08-1934 met
CORNELIS WALTA, geboren te Vledder 05-10-1904, uitvoerder, zoon van Douwe Walta, veehouder te Vledder en Pauwelina Jacobs.
Uit dit huwelijk:
1. DOMINICUS AGE, geboren 09-10-1935.
2. JACOBUS HENDRICUS, geboren 03-11-1936.
3. PAUWELINA JACOBA, geboren 15-02-1938.
4. JACOBA JULIANA, geboren 22-01-1939.

Het gezin staat in 1936 geregistreerd te Monnickendam, in 1939 te Ilpendam.


VIbe/h. PETRUS JOHANNES HALMAN, [ouderpaar: zie generatie Vaf/f.] geboren te Weststellingwerf 08-02-1906, overleden te Beek-Ubbergen 28-05-1992, landbouwer, trouwt te Valburg 21-07-1931 met
KATHARINA TILLEMAN, geboren te Herveld 12-06-1892, overleden te Valburg 15-03-1944, dochter van Hendrikus Tilleman en Katharina Vilier.
Uit dit huwelijk:
1. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Valburg (Overbetuwe) 20-05-1932.


VIbe/i. ANNA MARIA HALMAN, [ouderpaar: zie generatie Vaf/f.] geboren te Steggerda 24-01-1912, overleden te Heino 15-10-1986, trouwt te Weststellingwerf 19-06-1937 met
ALBERTUS JACOBUS ANDREAS MEIJERINK, geboren te Oldemarkt 24-04-1912, fabrieksarbeider, zoon van Nicolaas Meijerink, winkelier te Oldemarkt en Hendrika Geertuida Fleer.
Uit dit huwelijk:
1. KLARA CATHARINA ANNA, geboren te Steenwijkerwold 10-10-1942, overleden te Meppel 16-10-1942.


VIbe/j. REGINA MARIA SMIT, [ouderpaar: zie generatie Vaf/g.] geboren te Losser 17-12-1908, overleden te Losser 14-11-1959, trouwt te Losser 06-08-1929 met
BERNARDUS ANTONIUS KEMPERS, geboren te Losser ca. 1903, overleden te Losser 28-09-1956, winkelier, zoon van Bernardus Kempers en Geertruida Hassink.
Uit dit huwelijk:
1. REGINA MARIA GEERTRUIDA, geboren ca. 08-1941, overleden te Losser 17-04-1942.
2. REGINA MARIA GEERTRUIDA, geboren ca. 04-1946, overleden te Enschede 24-11-1946.


VIbe/k. AREND SMIT, [ouderpaar: zie generatie Vaf/h.] geboren te Losser 07-03-1901, arbeider/chauffeur, trouwt te Zutphen 08-03-1922 met
DERKJE RENSEN, geboren 03-08-1922, dochter van David Rensen en Reindina Lansink.
[echtscheiding vonnis Zutphen 15-03-1934.]
Uit dit huwelijk:
1. PETRUS, geboren 04-07-1922.
2. DAVID, geboren 10-09-1923.
3. AREND, geboren 19-09-1925
4. MARIA CATHARINA REINDINA, geboren ca. 22-10-1927, overleden te Lochem 16-11-1927.
5. JOHANES, geboren 07-03-1929.
6. WILLEM JAN, geboren 24-08-1930.
7. MARIA CATHARINA REINDINA, geboren 17-03-1933.

VIbe/l. JOSEF MARTINUS SMIT, [ouderpaar: zie generatie Vaf/h.] geboren te Losser 01-03-1904, fabrieksarbeider, trouwt (1) te Losser 31-07-1928 met
ANTJE DASSEN, geboren te Losser ca. 1885, overleden te Losser 05-07-1930, fabrieksarbeidster, dochter van Klaas Dassen, fabrieksarbeider en Susanna Bijker.
Uit dit huwelijk:
1. PETRUS, geboren te Losser ca. 01-1929, overleden te Enschede 08-05-1929.

trouwt (2) te Losser 02-11-1932 met
GEERTRUIDA BROOKHUIS, geboren te Losser 12-04-1906, dochter van Jannes Brookhuis en Geertruida Evers.
Uit dit huwelijk:
1. JOSEPH GERHARDUS, geboren te Losser ca. 09-1946, overleden te Losser 03-06-1947.

VIbe/m. JOHANNA REGINA SMIT, [ouderpaar: zie generatie Vaf/h.] geboren te Losser 18-11-1906, weefster, trouwt te Losser 11-11-1930 met
WILHELMUS BERNARDUS LUBBERS, geboren te Lonneker 04-10-1904, katoenspinner, zoon van Johannes Franciscus Lubbers, wever en Johanna van der Zwaan.
Uit dit huwelijk:
1. REGINA MARIA, geboren te Losser ca. 01-1944, overleden te Losser 18-02-1944.

VIbe/n. JULIANUS BERNARDUS OP DE WEEGH, [ouderpaar: zie generatie Vag/a.] geboren te Steenwijkerwold 22-03-1905, arbeider, overleden 11-03-1968, trouwt met
JOHANNA HERMANNA VREDENBURG, geboren te Blesdijke 03-04-1907, overleden te Wolvega 19-03-1997, dochter van Klaas Vredenburg en Elisabeth Willems Lenes.
Uit dit huwelijk:
1. ARNOLDUS JOHANNES JOZEF, geboren te Steenwijkerwold 01-03-1934.
2. ELISABETH ALEIDA, geboren te Steenwijkerwold 23-02-1935.
3. NICOLAAS PETRUS, geboren te Steenwijkerwold 08-02-1936.
4. JOHANNA ANNA, geboren te Steenwijkerwold 08-02-1936.
5. JOHANNES MARTINUS, geboren te Steenwijkerwold 19-10-1937.

VIbe/o. ANNA PETRONELLA OP DE WEEGH, [ouderpaar: zie generatie Vag/a.] geboren te Steenwijkerwold 04-02-1908 dienstbode, trouwt te Steenwijkerwold 05-05-1928 met
JACOBUS JANSEN VREELING, geboren te Dalen 18-12-1900, arbeider, zoon van Jan Vreeling en Gerritdina Blaauwgeerds.
Uit dit huwelijk:
1. JOHANNES ADOLF JOZEF, geboren te Steenwijkerwold 08-03-1929.
2. ARNOLDUS, geboren te Steenwijkerwold 31-01-1930.
3. GERRITDINA JOHANNA JOSEPHINA, geboren te Steenwijkerwold 22-03-1931.
4. JULIANUS JOHANNES, geboren te Steenwijkerwold 04-06-1932.
5. ADOLF HERMANUS, geboren te Steenwijkerwold 02-12-1933.
6. JOHANNA GEERTRUIDA, geboren te Steenwijkerwold 18-02-1935.
7. ALBERTUS PETRUS JOZEF, geboren te Steenwijkerwold 02-03-1936.
8. GEERTRUIDA THERESIA, geboren te Steenwijkerwold 09-06-1938.

VIbe/p. GEERTRUIDA THERESIA OP DE WEEGH, [ouderpaar: zie generatie Vag/a.] geboren te Steenwijkerwold 02-12-1909, werkster, trouwt met
MARTINUS DAMHUIS, geboren te Buer (Duitsland) 25-09-1909, arbeider.
Uit dit huwelijk:
1. GEERTRUIDA THERESIA, geboren te Steenwijkerwold 02-12-1909.
2. HERMINA HENRICA, geboren te Steenwijkerwold 07-04-1935.
3. JOHANNA ANNA, geboren te Steenwijkerwold 06-03-1937.
4. GERHARDUS BERNARDUS, geboren te Steenwijkerwold 20-04-1938.
5. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Steenwijkerwold 20-01-1953.


VIbe/q. THERESIA ALEIDA OP DE WEEGH, [ouderpaar: zie generatie Vag/a.] geboren te Steenwijkerwold 21-01-1914, dienstbode, trouwt
HENDRIKUS DAMHUIS.
Uit dit huwelijk:
1. BERNARDUS MEINARDUS, geboren te Steenwijkerwold 11-06-1951, overleden te Meppel 16-06-1951.

VIbe/r. PETRONELLA MARIA OP DE WEEGH, [ouderpaar: zie generatie Vag/a.] geboren te Steenwijkerwold 03-04-1917, overleden te Oldemarkt 20-05-1989, trouwt met
JACOBUS HENDRIKUS VUIST, geboren te Steggerda 18-03-1917, boerenknecht.
Uit dit huwelijk:
1. JOHANNES PAULUS JOZEF, geboren te Steenwijkerwold 03-1942, overleden te Molenhoek (Steenwijkerwold) 13-04-1942.
2. LEVENLOOSGEBOREN KND te Zwolle 19-02-1958.

VIbe/s. HILLEGONDA ALIJDA LUCIA DE BRUIJN, [ouderpaar: zie generatie Vag/b.] geboren te Woerden 02-03-1896, trouwt te Woerden 08-11-1923 met
JACOBUS WILLEMS, geboren te Beuningen 30-04-1893, gemeentegeldophaler, zoon van Bernardus Willems en Mechelina Hurkens.
Uit dit huwelijk:
1. JACOBUS BERNARDUS FRANCISCUS, geboren te Woerden 1936, overleden te Woerden 13-11-1937.
2. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Woerden 13-07-1938.
3. ANTONIA ALIJDA THERESIA, geboren ca. 1928, overleden te Woerden 27-07-1943.


VIbe/t. ALIJDA ADRIANA MARIA DE BRUIJN, [ouderpaar: zie generatie Vag/b.] geboren te Woerden 26-10-1897, trouwt te Woerden 23-05-1918 met
THEODORUS THUIS, geboren te Nijmegen 22-06-1895, zoon van Johannes Jacobus Thuis en Jacoba Petronella Wennekes.
Uit dit huwelijk:
1. MARTINUS JOHANNES, geboren ca. 1925, overleden 08-04-1927 te Woerden.


VIbe/u. ANTONIUS JOSEPH HASSING, [ouderpaar: zie generatie Vag/c.] geboren te Ter Idzard 08-03-1904, overleden te Sonnega (Wswerf) 17-8-1951, veehouder, trouwt 21-11-1931 met 
ATTJE HETTINGA, geboren te Heeg 27-03-1906, overleden te Sonnega 16-12-1992. 
Uit dit huwelijk: 
1. Rein. 
2. Anne. 
3. Annie. 
4. Hermanus Johannes, geboren te Oldetrijne 16-21-1934, volgt VIIco. 
5. Germen Rein, geboren te Oldetrijne 15-12-1937, overleden 02-01-1990. 
6. Johannes Martinus, geboren te Sonnega 25-05-1940, overleden 26-06-2002.

Antonius Hassing kwam om het leven toen het span paarden waarmee hij in het land was, op hol sloeg. Hassing werd van de wagen geslingerd en maakte zo’n ernstige val, dat hij vrijwel onmiddellijk dood was.


VIbe/v. MARTINUS EILERT HASSING, [ouderpaar: zie generatie Vag/c.] geboren te Nijeholtwolde 10-09-1906, overleden te Almelo 22-09-1993, trouwt te Weststellingwerf 07-05-1932 met 
HELENA MINNEMA, geboren te Tirns 22-11-1904, overleden 10-06-1992. 
Uit dit huwelijk: 
1. Margaretha Geertruida, geboren 26-06-1933, overleden 31-12-2003. 
2. Anna Agathe, geboren 26-04-1936, overleden 21-12-1990. 
3. Martinus Hermanus, volgt VIIcp. 
4. Hermanus Martinus, volgt VIIcq.


VIbf. GEERTRUIDA JOHANNA HASSING, [ouderpaar: zie generatie Vag/c.] geboren te Nijeholtwolde 14-12-1909, overleden te Weststellingwerf 08-09-1944, trouwt te Weststellingwerf 03-06-1939 met 
JOHANNES HENDRIKUS SCHOKKER, geboren te Steggerda 03-01-1910, overleden te Weststellingwerf 07-08-1982, zoon van Johannes Schokker en Berendina Arkes
Uit dit huwelijk:
1. JOHANNES BERNARDUS GERARDUS, geboren te Weststellingwerf 01-05-1940, trouwt met NELIE VAN RUITEN.
2. HERMANUS ANTONIUS, geboren te Oldetrijne 27-11-1941, volgt VIIcr.


VIbg. JOHANNES HENDRIKUS HUISINTVELD, [ouderpaar: zie generatie Vai.] geboren te Haarlemmermeer 03-10-1915, overleden te Haarlem 24-04-1989, trouwt te Hillegom 06-11-1946 met
JOHANNA CATHARINA PETERS, geboren te Hillegom 22-03-1921.
Uit dit huwelijk:
1. HANNY, geboren 22-08-1947, trouwt met KICK PHILIPO, geboren 05-02-1947.
2. CHRIS, geboren 14-02-1949.
3. MARIAN, geboren 23-07-1953, trouwt met SJAAK BOEKEL, geboren 13-05-1950.


VIbg/a. ALEIDA THERESIA MARIA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vaj.] geboren te Wolvega 28-05-1919, overleden te Wolvega 24-04-1997, trouwt 08-05-1947 met 
ANDRIES JOHANNES DE VRIES, geboren te Blesdijke 15-07-1915, overleden te Wolvega 04-12-2008. 
Uit dit huwelijk:
1. PLONY, volgt VIIcs.
2. JOHAN, volgt VIIct. 
3. RINUS, volgt VIIcu. 
4. KOOS, volgt VIIcv. 
5. JOS, volgt VIIcw. 
6. FRANS, volgt VIIcx. 
7. RIA, trouwt met JAN BAKKER. 
8. ANDRé, volgt VIIcy. 
9. HELENA ANNA MARIA, geboren te Ter Idzard febr. 1960, volgt VIIcz.

Eén van bovenstaande kinderen is Joseph Marinus Franciscus, geboren tussen 25 februari en 3 maart 1953 te Ter Idzard.


VIbh. THEODORUS JOHANNES VAN DER ZEE, [ouderpaar: zie generatie Vak.] geboren te Aengwirden 05-04-1907, overleden 19-12-2001, trouwt te Wolvega 04-06-1938 met
WILHELMINA GEERTRUIDA GEVERS, geboren te Wolvega 10-03-1916, dochter van Hemdrikus Johannes Gevers en Johanna Maria van der Meer.
Uit dit huwelijk:
1. ELISABETH ANNA MARIA, geboren te Groningen 26-04-1952.
2. HENDRIKUS. 
3. EVA.
4. JOHANNES.
5. LAURENTIUS.
6. JOHANNA.
7. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Groningen 14-08-1954.

VIbh/a. JOHANNA CATHARINA DIJKSTRA, [ouderpaar: zie generatie Val.] geboren te Ter Idzard 21-09-1905, trouwt te Bolsward 19-07-1930 met
JAN POTMA, geboren te Heeg 02-01-1902, zoon van Theodorus Potma en Joukje de Vries.
Uit dit huwelijk:
1. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Wonseradeel 11-06-1931.


VIbi. JOHANNA LUCIA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vam/a.] geboren te Oldeholtpade 08-02-1906, overleden te Zwolle 19-12-1984, trouwt te Weststellingwerf 20-04-1935 met
JACOBUS ALOISIUS TEN BERGE, geboren te Steggerda0 8-02-1908, overleden te Zwolle 18-06-1967, zoon van Ezechiel ten Berge en Maria Damhuis. 
Uit dit huwelijk: 
1. E.P. 
2. A.J. 
3. M.J. 
4. A.J. 
5. P.N. 
6. J.S.


VIbj. JOHANNES ARNOLDUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vam/a.] geboren te Oldeholtpade 07-08-1908, overleden te Wolvega 21-02-2003, begraven te Wolvega, trouwt te Heerhugowaard 24-04-1934 met 
BREGITTA MARIA GILDEMEIJER, geboren te Egmond-Binnen 23-12-1910, overleden te Wolvega 31-05-1981, begraven te Wolvega, dochter van Jan Gildemeijer, arbeider, en Catharina Roskam. 
Uit dit huwelijk: 
1. AGATHA CATHARINA JOHANNA, geboren te Sonnega 15-02-1935, trouwt te Hilversum 03-04-1963 met HERMANNUS JOHANNES GERHARDUS SCHULTEN, geboren te Hilversum 04-01-1939, zoon van Gerhardus Antonius Schulten en Maria Cristina Segerink. 
2. CATHARINA, geboren te Wolvega 14-07-1936, volgt VIIda. 
3. ANDRIES, geboren te Wolvega 07-05-1938, volgt VIIdb. 
4. JOHANNES J. (Johnny), geboren te Wolvega 04-02-1940, overleden te Heerenveen 03-10-1970 ten gevolge van een ongeluk. 
5. ALBERTUS ARNOLDUS, geboren te Wolvega 07-03-1942, volgt VIIdc. 
6. JOHANNES, geboren te Wolvega 04-02-1944, volgt VIIdd. 
7. JOHANNA, geboren te Noord Z. Schermer 21-09-1946, volgt VIIde. 
8. PETRUS, geboren te Wolvega 22-11-1950, volgt VIIdf.


VIbk. ALBERTUS ARNOLDUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vam/a.] geboren te Oldeholtpade 03-09-1911, overleden te Wolvega 02-03-2004, trouwt te Weststellingwerf 09-05-1936 met 
HELENA DIRKSEN, geboren te Wijk bij Duurstede 01-08-1914, overleden 13-10-2004, dochter van Petrus Dirksen en Cornelia Kosterman. 
Uit dit huwelijk: 
1. AGATHA JOHANNA CORNELIA, geboren te Wolvega 02-09-1937, volgt VIIdg. 
2. PETRUS THEODORUS, geboren te Wolvega 02-05-1939, volgt VIIdh. 
3. CORNELIA GERARDA, geboren te Wolvega 06-03-1941, volgt VIIdi. 
4. ANDRIES JOHANNES, geboren te Wolvega 23-11-1943, volgt VIIdj. 
5. MARIA FRANSISCA JOHANNA, geboren te Wolvega 17-02-1946, volgt VIIdk. 
6. ALBERTUS ARNOLDUS, geboren te Wolvega 29-11-1947, volgt VIIdl. 
7. THEODORUS JOHANNES MARIA, geboren te Wolvega 02-02-1951, volgt VIIdm. 
8. PETRONELLA SUSANNA JOHANNA MARIA, geboren te Wolvega 25-08-1954, volgt VIIdn.

Brand bij Albertus Spin, Leeuwarder Courant, 22-2-1947
Leeuwrder Courant, 14 mei 2001.



VIbk/a. 4. JOHANNA SUSANNA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vam/a.] geboren te Oldeholtpade 02-06-1914, overleden te Emmeloord 23-10-1999, trouwt te Weststellingwerf 09-05-1940 met 
HENDRICUS JACOBUS BASTIAANS, geboren te Willemsoord 17-04-1913, arbeider, overleden 08-01-2002, zoon van Hendrikus Jacobus Bastiaans en Jetske Bosma.
Uit dit huwelijk:
1. HENDRIKUS JOHANNES, geboren te Blesdijke 13-03-1941, volgt VIIdn/a.
2. AGATHA JOHANNA, geboren te Blesdijke 23-10-1942, volgt VIIdn/b.
3. JILIANA MARGRETHA, geboren te Blesdijke 15-07-1944, volgt VIIdn/c.
4. JOHANNA SUSANNA, geboren te Blesdijke 14-02-1946, volgt VIIdn/d.
5. ANDREAS JOHANNES, geboren te Peperga 18-09-1947, volgt VIIdn/e.
6. JACOBUS, geboren te Peperga 21-07-1949, volgt VIIdn/f.
7. BARTHOLOMEUS, geboren te Peperga 04-07-1951, volgt VIIdn/g.
8. SUZANNA, geboren te Peperga 09-10-1953, volgt VIIdn/h.
9. HERMAN, geboren te Peperga 05-12-1954, volgt VIIdn/i.
10. JOHANNA, geboren te Rutten 01-03-1956, volgt VIIdn/j.


VIbl. ARNOLDUS REGNERUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vam/a.] geboren te Oldeholtpade 08-11-1917, trouwt te Wolvega 08-08-1946 met
JOHANNA MARGARETHA HALMAN, geboren te Vinkega 26-04-1914, overleden te Heerenveen maart 1994, dochter van Joseph Halman en Maria Schokker. 
Uit dit huwelijk: 
1. ANDREAS JOHANNES, geboren te Heerenveen 09-06-1948, volgt VIIdo.


VIbm. ALBERTUS ANDREAS HASSING, [ouderpaar: zie generatie Van.] geboren te Vinkega 13-09-1908, arbeider, overleden te Steggerda 02-11-1992, trouwt te Weststellingwerf 18-05-1935 met 
CATHARINA JULIA WIEBERTA DIJKSTRA, geboren te Ter Idzard ca. 1912, dochter van Roelof Dijkstra, veehouder en Aleida Withaar.
Uit dit huwelijk: 
1. ROZA, geboren te Peperga 03-04-1942, overleden te Zwolle 20-03-1993.
2. CATHARINA ALEIDA MARIA, geboren ca. 1937, overleden te Weststellingwerf 21-01-194.
1. JOHANNA HERMINA MARIA, geboren te Peperga 27-05-1948, volgt VIIdp.


VIbm/a. MARIA ANNA HASSING, [ouderpaar: zie generatie Van.] geboren te Vinkega 13-05-1911, overleden te Steenwijk 19-05-2002, trouwt te Weststellingwerf 23-05-1936 met
GERHARDUS JOHANNES HENDRIKUS HOF, geboren te Steenwijk 23-08-1903, houthandelaar, zoon van Ludovicus Hof, houthandelaar en Geertruida Maria Huis in ‘t Veld.


VIbm/b. ALBERTUS ANDREAS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vao.] geboren te Oldeholtpade 16-08-1929, trouwt met 
ANTONIA JOHANNA MARIA BRUMMELENBOS, geboren te Dedemsvaart 04-08-1934.
Uit dit huwelijk:
1. REGNERUS JOHANNES ANTHONIUS, geboren 13-03-1958, volgt VIIdq.
2. ANTONIUS GERARDUS JOZEF, geboren te Wolvega 28-03-1959.
3. ANDREAS F. P., geboren 27-07-1960, volgt VIIdr.
4. BERNARDUS DOMINICUS MARTINUS, geboren te Wolvega 04-07-1962.
5. AGNITHA MARIA AGNES CATHARINA, geboren te Wolvega 30-05-1965, trouwt met GERARDUS JOHANNES MARIA VAN VEEN, geboren 23-02-1952, zoon van Johannes Matheus van Veen en Anna Theodora van de Bles.
6. ANTONIA JOSEFINA MARIA, geboren te Wolvega 04-10-1967, volgt VIIds.


VIbm/c . ELISABETH MARIA JOHANNA SPIN , [ouderpaar: zie generatie Vao.] geboren te Oldeholtpade 20-10-1938, trouwt te Wolvega 23-05-1957 met 
JOZEF PETRUS NIJENHUIS, geboren te Blankenham 19-03-1930. 
Uit dit huwelijk:
1. JOHAN, geboren 27-06-1958.
2. AGNES, geboren 15-09-1959.
3. DORIEN, geboren 19-01-1962.
4. RINGNERUS JOHANNES GERARDUS, geboren te Kuinre maart 1963.
5. JOSEF PETRUS RINGENERUS JOHAN, geboren febr. 1968.
6. ERNA, geboren 08-09-1965.
7. ANNEKE, geboren ca. 1967.
 

VIbm/d. JAN ARNOLDUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vao.] geboren te Oldeholtpade 04-06-1942, trouwt 22-01-1965 met
REGINA OTTER (Rensje), geboren te Steenwijk 24-05-1944.
Uit dit huwelijk:
1. RINKE JOHANNES, geboren 13-06-1965, volgt VIIdt.
 

VIbn. MARGARETHA MARIA ELIZABETH SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vap.] geboren te Losser 10-02-1912, overleden/begraven te Enschede 19/23-02-1977, trouwt te Losser 27-07-1946 met 
FREDERIK RUDOLPH SCHÖPPINK, geboren te Lonneker 05-03-1902, horeca-bediende, overleden/begraven te Enschede 06/11-10-1972. 
Uit dit huwelijk: 
1. JOHANNA SUSANNA MARIA, geboren te Enschede 07-05-1947.


VIbo. GERARDUS JOHANNES ALEIDA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vap.] geboren te Losser 13-02-1913, arbeider in de katoenfabriek, overleden te Enschede 01-08-1998, trouwt te Vroomshoop 03-09-1947 met 
ANNA CATHARINA BRAAK, geboren te Ommen 06-06-1920, overleden/begraven te Enschede 12/16-06-1980. 
Uit dit huwelijk: 
1. LEVENLOOS GEBOREN KIND, geboren te Enschede 13-06-1949. 
2. SUSANNA GERARDA MARIA, geboren te Enschede 07-06-1950, volgt VIIdu. 
3. HENDRIKUS BERNARDUS, geboren te Enschede 19-11-1952, volgt VIIV. 
4. MARIA ELIZABETH, geboren te Enschede 22-09-1954, 
5. BERTHA MARIA MARGARETHA, geboren te Enschede 16-01-1956. 
6. ALFONSIUS ARNOLDUS MARIA, geboren te Enschede 04-01-1959, volgt VIIdw. 
7. RENÉ JOZEF CHRISTOFFEL, geboren te Enschede 18-03-1962, volgt VIIdx.


VIbp. ANNA JOANNA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vap.] geboren te Losser 01-03-1916, overleden te Losser 18-12-1997, trouwt (rk) (1) te Enschede 09-08-1944 met
EVERHARDUS VAGEVUUR, geboren te Enschede 01-01-1910, rk, stratenmaker, overleden/begraven te Enschede 02/05-10-1968. 
Uit dit huwelijk: 
1. WILHELMINA CHRISTINA CELIENA, geboren te Enschede 14-10-1946, volgt VIIdx/a. 
2. ARNOLDUS JOHANNES, geboren te Enschede 17-12-1947, volgt VIIdx/b. 
3. FREDERIKA ELIZABETH, geboren te Losser 12-01-1949. 
4. SUSANNA MARIA, geboren te Losser 26-12-1951. 
5. CORNELIS JOSEPH, geboren te Losser 12-03-1955. 
6. MARIA BERNADETTE, geboren te Losser 28-07-1958.

ANNA JOANNA SPIN, trouwt (2) te Losser met
JOHANNES BERGSMA, geboren te Losser 07-01-1910, rk, overleden/begraven te Losser 25/30-05-1988.

 
VIbq. PETRUS LAMBERTUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vap.] geboren te Losser 13-02-1918, marechaussee; rijkspolitie, trouwt te Nijmegen 10-09-1945 met 
GERTRUIDA EVERDINA JANSSEN, geboren te Millingen a/d Rijn 31-07-1920, dochter van Arnoldus Janssen en Gertruda Raijmann. 
Uit dit huwelijk: 
1. ARNOLDUS JOHANNES, geboren te Maasdriel 13-10-1949, volgt VIIdy. 
2. JOHANNES THEODORUS, geboren te Maasdriel 05-01-1951, volgt VIIdz. 
3. ELISABETH SUSANNA, geboren te Maasdriel 16-03-1952, volgt VIIea. 
4. INGRID MARIA, geboren te Ewijk 08-02-1963, trouwt te Ewijk 07-03-1986 met JOHANNES SUEBERTUS JACOBUS M. VAN WIJK, geboren te Beuningen 09-05-1962, operator, zoon van Johannes van Wijk en Gertruida van Raaij..


VIbr. ALEIDA FRANCISCA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vap.] geboren te Losser 07-08-1920, overleden te Losser 04-11-1995, trouwt te Losser 01-07-1953 met 
JOSEPH MARIA HASSINK, geboren te Losser 02-08-1916, kapper, overleden/begraven te Losser 28-10/01-11-1972, zoon van Hendrikus Hassink. 
Uit dit huwelijk: 
1. JOHANNES HENDRIKUS, geboren te Losser 26-10-1954. 
2. BRIGITTA FRANCISCA, geboren te Losser 04-02-1956. 
3. JOSEFINA MARIA, geboren te Losser 06-11-1958.


VIbs. JOHANNES HENDERIKUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vaq.] geboren te Bedum 16-10-1921, technisch adviseur DAF-fabrieken, overleden/begraven te Nuenen 16/21-04-1992, trouwt te Hengelo 02-06-1951 met
JOHANNA CATHARINA MARIA EZENDAM, geboren te Hengelo 18-04-1926, overleden 28-04-2015. 
Uit dit huwelijk: 
1. LAMBERTUS JOHANNES, geboren te Hengelo 02-03-1952, volgt VIIeb. 
2. JOHANNES BERNARDUS, geboren te Eindhoven 03-02-1955. 
3. JOHANNA MARIA, geboren te Eindhoven 30-03-1956, volgt VIIec.


VIbt. HENDERIKUS JOHANNES SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vaq.] geboren te Groningen 03-10-1925, overleden te Oldenzaal 27-01-2006, trouwt te Tubbergen 21-05-1958 met 
SUZANNA STEGGINK, geboren te Geesteren 08-08-1927, dochter van Gerardus Johannes Steggink en Johanna Francisca Lenferink. 
Uit dit huwelijk: 
1. JOHANNA FRANCISCA HENDRIKA, geboren te Oldenzaal 01-08-1961. 
2. HENDRIKA LAMBERTA MARIA, geboren te Oldenzaal 07-05-1966.


VIbu. PETRUS JOHANNES BONIFACIUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vaq.] geboren te Hengelo 10-06-1926, overleden te Breda 15-01-1993, trouwt te Bergen op Zoom 30-05-1959 met
JOHANNA MARIA CORNELIA SCHOT, geboren te Bergen op Zoom 21-05-1931, dochter van Petrus Schot en Cornelia Andriessen. 
Uit dit huwelijk: 
1. CORNELIA HENDRIKA JOHANNA MARIA, geboren te Steenbergen 07-03-1960. 
2. FREDERIK LAMBERTUS PETRUS (Erik), geboren te Steenbergen 31-08-1961, overleden te Weesp, 02-06-2017. 
3. GIDEON PETRUS JOHANNES BONIFACIUS, geboren te Steenbergen 13-01-1965.


VIbv. MARGARETHA CATHARINA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vaq.] geboren te Hengelo 09-08-1935, overleden te Lonneker 16-12-2006, trouwt te Hengelo 04-01-1964 met
JOHANNES GERARDUS BULT, geboren te Enschede 11-08-1935, technisch adviseur, zoon van Hermanus Bult. 
Uit dit huwelijk: 
1. MARIJKE, geboren te Groesbeek 07-12-1964, volgt VIIed. 
2. RENATE, geboren te Groesbeek 22-9-1966, volgt VIIee. 
3. HERBERT, geboren te Groesbeek 03-08-1968, volgt VIIef.


VIbv/a. HERMINA CORNELIA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vas.] geboren te Dieren 29-03-1931, rk, overleden na maart 1987, trouwt met 
JOHANNES CORNELIS VAN RIJSEWIJK, geboren te Arnhem 11-06-1928, kunstschilder, overleden te Heerenveen 11-03-1987. 
Uit dit huwelijk:
1. JOSEPHINE MAGDALENA MARIA, geboren te Utrecht 26-04-1950, volgt VIIeg.
2. CAREL-JAN, geboren te Dieren 10-09-1954.
3. JOHAN CORNELIS, geboren te Arnhem 29-01-1958.
 

VIbw. NICOLAAS PETRUS JOHANNES SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vas.] geboren te Dieren 05-12-1934, buschauffeur, trouwt met
J.A. BANDELL, geboren te Rotterdam 06-09-1934. 
Uit dit huwelijk: 
1. YOLANDA, geboren te Dieren 09-02-1963. 
2. RENÉ, geboren te Rotterdam 01-03-1964.


VIbx. JOHAN MARTIN SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vas.] geboren te Dieren 09-01-1937, medewerker grafische industrie, trouwt te Rheden 18-08-1960 met 
GERRITJE BERENDINA THIJSSEN, dochter van Petrus Thijssen en Hendrina Johanna Meijboom. 
Uit dit huwelijk: 
1. JOHAN MARTIN, geboren te Dieren 28-12-1960. 
2. YVONNE MARIA, geboren te Dieren 06-12-1963, volgt VIIeh.


VIbx/1. JOHANNES VUIST, [ouderpaar: zie generatie Vau/1.] trouwt met
JOHANNA MARIA MAGRIETHA KROON, dochter van Johannes Bernardus Kroon en Zwaantje van der Bles.
Uit dit huwelijk:
1. LUCIE, volgt VIIeh/1. 
2. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Weststellingwerf 15-02-1956.


VIbx/2. ANTON BERNHARD MENKEHORST, [ouderpaar: zie generatie Vau/2.] geboren te Gronau [Duitsland] 24-03-1899, overleden te Enschede 06-10-1964, fabrieksarbeider, trouwt te Haaksbergen 18-06-1927 met 
GRADA MARIA BAKE, geboren te Hengelo 22-09-1904, overleden te Haaksbergen 31-12-1980, fabrieksarbeidster, dochter van Gerrit Jan Bake en Berendina Landewe.
Uit dit huwelijk:
1. BERENDINA WILHELMINA, geboren te Haaksbergen 03-07-1929, volgt VIIeh/2.
2. BERNARDA CATHARINA, geboren te Haaksbergen 27-04-1928.
3. CATHARINA JOHANNA, geboren te Haaksbergen 29-08-1930.


VIbx/3. GERHARD JOSEF MENKEHORST, [ouderpaar: zie generatie Vau/2.] geboren te Gronau [Duitsland] 17-09-1900, overleden te Haaksbergen 03-11-1978, opperman, trouwt te Haaksbergen 27-09-1924 met 
MARIA GERTRUD RÜDEL, geboren te Gladbeck [Duitsland] 19-09-1902, overleden te Haaksbergen 29-06-1963, dienstbode, dochter van Johann Rüdel en Maria Wellman.
Uit dit huwelijk:
1. MARIA CATHARINA, geboren te Haaksbergen 01-02-1925, overleden te Haaksbergen 14-01-2001.
2. BERNHARD JOHANNES, geboren 24-11-1926, overleden te Haaksbergen 29-01-2001. 
3. KATHARINA MARIA, geboren te Haaksbergen 22-07-1929.
4. HERMAN WILLEM, geboren te Haaksbergen 04-12-1933.  
5. HERMINA BERNARDA, geboren te Haaksbergen 03-01-1947. 


VIbx/4. WILHELMINA ANNA MENKEHORST, [ouderpaar: zie generatie Vau/2.] geboren te Epe [Duitsland] 18-06-1903, overleden te Haaksbergen 03-06-1962, fabrieksarbeidster, trouwt te Haaksbergen 19-10-1929 met 
HERMANUS ANTONIUS GERDES, geboren te Haaksbergen 27-12-1907, overleden te Haaksbergen 07-11-1992, fabrieksarbeider, zoon van Hermannus Gerdes en Anna Maria Lansink.
Uit dit huwelijk:
1. CATHARINA MARIA, geboren te Haaksbergen 31-05-1926 (bij huwelijk gewettigd).


VIbx/5. HERMAN ANTON MENKEHORST, [ouderpaar: zie generatie Vau/2.] geboren te Epe [Duitsland] 14-02-1910, overleden te Haaksbergen 13-09-1986, trouwt te Haaksbergen 05-06-1933 met 
HENDRIKA CHRISTINA WILENS, geboren te Haaksbergen 22-02-1907, overleden te Haaksbergen 18-05-1993.
Uit dit huwelijk:
1. CATHRINA HERMINA, geboren te Haaksbergen 24-10-1938.
2. BERENDINE, geboren te Haaksbergen 14-08-1941.
3. HERMAN MARTINUS, geboren te Haaksbergen 23-08-1948.  
4. BERNHARD.  


VIbx/6. GESINA ELISABETHA MENKEHORST, [ouderpaar: zie generatie Vau/2.] geboren te Haaksbergen 06-05-1913, overleden te Haaksbergen 02-10-1982, trouwt te Haaksbergen 30-10-1940 met 
JOHAN NIJENHUIS, geboren te Borne 04-12-1913, overleden te Haaksbergen 04-05-1979.
Uit dit huwelijk:
1. HERMAN CORNELIS, geboren 02-01-1946.  
2. TONNIE, geboren te Haaksbergen.


VIbx/7. CATRIEN MARIA MENKEHORST, [ouderpaar: zie generatie Vau/2.] geboren te Epe [Duitsland] omstreeks 1917, overleden te Haaksbergen 21-12-2001, trouwt te Haaksbergen 06-05-1939 met 
GERHARDUS JOHANNES JOZEF WILDERINK, geboren te Haaksbergen 24-12-1915, overleden te Haaksbergen 14-02-1997.
Uit dit huwelijk:
1. GERHARD.  
2. BENNIE.  
3. JOHAN.  
4. MARIETJE. 


VIby. NICOLAAS ANDREAS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vaw.] geboren te Losser 24-05-1914, overleden te Aalten 27-05-1969, trouwt met
LAMMIGJE GORT, geboren te Enschede 23-06-1911, dochter van Andries Gort, fabrieksarbeider en Trijntje Bosma. 
Uit dit huwelijk: 
1. ARNOLD ANDRIES, geboren te Enschede 02-10-1941. 
2. TRIJNTJE ANNA, geboren te Enschede 02-05-1946.


VIbz. ARNOLDUS ANDRIES SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vaw.] geboren te Enschede 30-11-1928, overleden 22-03-2006, trouwt na februari 1955 met
GERDA HENNIE NOYONS, geboren te Enschede 01-05-1922, dochter van Gerrit Noyons en Catharina Aleida Rolink. 
Uit dit huwelijk: 
1. ARNOLD GERRIT, geboren te Enschede 29-12-1957, volgt VIIei. 
2. CATHERINA ANTOINETTE, geboren te Enschede 04-03-1959, volgt VIIej.


VIca. NICOLAAS GERARDUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vax.] geboren te Losser 29-05-1928, overleden te Enschede 03-10-2006, trouwt met 
ANTHONIA MARIA MULDER, geboren te Weststellingwerf 20-8-1926. 
Uit dit huwelijk: 
1. JOHANNA JOZEFINA GEERTRUIDA, geboren te Enschede 21-03-1957. 
2. ALFONSIS JOZEF CORNELIS, geboren te Enschede 18-06-1963. 
3. ANDREAS THEODORIS JOHANNUS, geboren te Enschede 27-12-1966.


VIcb. BERNARDUS JOANNUS ALPHONSIUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vax.] geboren te Lonneker 09-08-1932, overleden te Losser 02-07-1988, trouwt met 
THERESIA MARIA CRADA REEHUIS, geboren te Losser 11-09-1929. 
Uit dit huwelijk: 
1. ANDRE ALBERTUS MARIA, geboren te Losser 04-08-1962. 
2. JOHANNUS MARIA GERARDUS, geboren te Losser 03-02-1965.


VIcc. ANDREAS ARNOLDUS KOENRAAD SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vax.] geboren te Enschede 11-07-1936, overleden te Almelo 25-01-2008, trouwt met 
URSELA ELISABETH SCHREIBER, geboren 14-03-1941. 
Uit dit huwelijk: 
1. ANDREA ELISABETH, geboren te Enschede 20-10-1963, volgt VIIek.


VIcd. JOHANNES NICOLAAS JOZEF SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vax.] geboren te Enschede 12-03-1938 trouwt met
FRANCISCA MARIA HAGEMEIER, geboren te Enschede 13-07-1938. 
Uit dit huwelijk: 
1. CAROLINE JOLANDA VERONICA, geboren te Enschede 31-10-1962. 
2. FRANCISCUS ANDREAS JOHANNUS, geboren te Enschede 08-11-1964.


VIce/a. JACOBA MARIA KONING, [ouderpaar: zie generatie Vay/b.] geboren te Weststellingwerf 20-07-1895, trouwt te Weststellingwerf 25-05-1918 met
WILLEM JOHANNES WOLFS, geboren te Blesdijke 04-02-1893, overleden te Heerenveen 20-11-1971, zoon van Fredrikus Wolfs en Dina Kok.
Uit dit huwelijk:
1. ANNA MARGARETHA, geboren te Peperga ca. 1921, trouwt te Weststellingwerf 04-05-1944 met BERNARDUS ALBERTUS HAARSMA, geboren te Vinkega ca. 1921, melkcontroleur, zoon van Albertus Bernardus Haarsma, arbeider en Johanna Catharina van Veen.


VIce/b. ALBERTUS RUDOLPHUS KONING, [ouderpaar: zie generatie Vay/c.] geboren te Weststellingwerf 18-02-1895, boekbinder, trouwt te Amsterdam 21-04-1926 met
ELISABETH BOUDEWIJNS, geboren te Oosterhout ca. 1896, overleden te Hilversum 22-10-1955, dochter van Adriaan Boudewijns en Maria Barbara Deckers.
Uit dit huwelijk:
1. JACOBA ADRIANA ALBERTINA, geboren te Hilversum 21-06-1929, Overlijden op 27 juni 1929 te Hilversum


VIce/c. HENDRIKUS CORNELIS DAMHUIS, [ouderpaar: zie generatie Vaz/a.] geboren te Steenwijk [Koningsstraat] 31-03-1897, overleden te Eindhoven 19-01-1969, trouwt te Eersel 18-08-1921 met
HUBERDINA BIERENS, geboren te Eersel 22-03-1902, overleden te Eindhoven 04-05-1963, dochter van Adrianus Bierens en Adriana Sleegers.
Uit dit huwelijk:
1. ADRIANA KLASINA FRANCISCA, geboren te Eersel 15-05-1922.
2. GERRIT ADRIANUS GERARDUS, overleden te Eersel 05-06-1924.
3. KLASINA ADRIANA ELISABETH, geboren te Eersel 16-06-1925.
4. GERRIT ADRIANUS JACOBUS, geboren te Eersel 03-04-1927, overleden 19-03-1929.
5. HUBERDINA HENDRICA CORNELIA, geboren te Eersel 22-03-1928, overleden 01-09-1929.
6. HUBERDINA HENDRICA CORNELIA, geboren te Eersel 19-04-1930.
7. ELISABETH HENDRICA CORNELIA, geboren te Eersel 18-04-1932.
8. GERRIT ADRIANUS JOSEPH, geboren te Eersel 20-03-1934.
9. ADRIANUS FRANCISCUS CORNELIS, geboren te Eersel 04-02-1937.


VIce/d. JACOBUS JOHANNES DAMHUIS, [ouderpaar: zie generatie Vaz/a.] geboren te Steenwijk [Koningsstraat] 03-10-1900, overleden te Eersel 22-06-1957, timmerman, trouwt 16-11-1929 met
WILHELMINA VAN DER VEER, geboren te Leeuwarden 20-01-1903, overleden te Eersel 17-06-1990, dochter van Sikke Andreas van der Veer en Jantje Broekhuizen.
Uit dit huwelijk:
1. JANSJE HUBERDINA GEERTRUIDA, geboren te Eersel 29-12-1938.
2. JAN HENDRIKUS LUCAS, geboren te Eersel 24-08-1936.
3. SIKKE WILLEM, geboren te Eersel 18-07-1931.
4. GERRIT SIKKE, geboren te Eersel 09-04-1930.
5. KLASINA JANTJE MARIA, geboren te Eersel 09-04-1934.


VIce/e. LUKAS GERARDUS DAMHUIS, [ouderpaar: zie generatie Vaz/a.] geboren te Steenwijk [Westwijkstraat] 25-08-1902, overleden te Eindhoven 25-05-1965, trouwt te Eindhoven 24-05-1934 met
ANTONIA MARIA JOHANNA LAMBERTS, geboren te Venlo 19-03-1907, dochter van Johan Hendrik Lamberts en Maria Elisabeth Nabben.
Uit dit huwelijk:
1. GERARDUS JOHANNES JOSEPH, geboren te Eindhoven 21-03-1935.
2. JOHANNES CORNELIS, geboren te Eindhoven 22-04-1936.
3. KLASINA BERNADETTE MARIA, geboren te Eindhoven 18-06-1937.


VIce/f. GEERTRUIDA PETRONELLA BRONSWIJK, [ouderpaar: zie generatie Vaz/f.] geboren te Steggerda 14-11-1924, overleden te Leeuwarden 27-10-2005, trouwt met
JOUSTRA.
Uit dit huwelijk:
1. PETER.

VIce/g. JOHANNA GEERTRUIDA BRONSWIJK, [ouderpaar: zie generatie Vaz/f.] geboren 18-02-1926, overleden 25-07-1983, trouwt met
SIJMEN TALHOUT, geboren 18-03-1923, overleden 12-06-1973, z.v. Sijmen Talhout en Tjitske Piersma.
Uit dit huwelijk:
1. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Franeker 21-06-1962.


VIce/h. JOHANNES ARNOLDUS SLOOT, [ouderpaar: zie generatie Vba.] geboren te Oldeholtpa 07-04-1906, trouwt 20-06-1931 te Weststellingwerf met
APLONIA JOHANNA WYINCK, geboren te Oldetrijne 07-10-1906, d.v. Johannes Hendricus Wyinck en Anna Aleida Bos.
Uit dit huwelijk:
1. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Weststellingwerf 15-02-1941.


VIce/i. LAMBERTUS JOHANNES SLOOT, [ouderpaar: zie generatie Vba.] geboren te Oldeholtpa 02-02-1908, caféhouder, overleden te Meppel 12-4-1950, trouwt met
JACOBA CORNELIA VAN DEN BURG, geboren te Steenwijk 27-10-1912, dochter van Johannes van den Burg, timmerman en Fronica Kroon.
Uit dit huwelijk:
1. JOHANNES BERNARDUS, geboren te Steenwijk 13-06-1936.
2. GEERTRUIDA WILHELMINA FRONICA MARIA, geboren te Steenwijk 03-09-1938.


VIce/j. MARINUS ARNOLDUS SLOOT, [ouderpaar: zie generatie Vba.] geboren te Weststellingwerf 12-12-1911, venter, overleden te Heerenveen 04-04-1973, trouwt te Weststellingwerf 11-05-1935 met
DINA MARIA ELISABETH OVERMARS, geboren te Hardenberg ca. 1912, dochter van Johannes Antonius Overmars en Maria Elisabeth Colmer.
Uit dit huwelijk:
1. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Weststellingwerf 19-07-1947.
2. LEVENLOOS GEBOREN KIND te Weststellingwerf 10-02-1950.


VIcf. HENDRICUS JOHANNES EUSEBIUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vbb.] geboren te Blesdijke 14-05-1924, overleden te Heerlen 12-12-2008, trouwt te Heerlen 25-05-1950 met 
MARIA ANNA SCHOORMANS, geboren te Heerlen 26-05-1926, overleden te Kerkrade 19-10-1993. 
Uit dit huwelijk: 
1. ANNA MARIA JOZEFINA, geboren te Kerkrade 23-03-1953.
2. ALBERTUS HERMANUS, geboren te Kerkrade 01-06-1954.
3. PETRUS HERMANUS ALBERTUS, geboren te Kerkrade 07-11-1955.
4. HERMANUS HENRICUS JOSEPH, geboren te Kerkrade 23-03-1959 volgt VIIel.
5. GERARDUS JOZEF, geboren te Kerkrade 25-04-1962.
 

VIcg.  PETRUS EUSEBIUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vbb.] geboren te Blesdijke 20-08-1929, overleden te Almelo 28-06-2004, trouwt te Almelo 28-04-1961 met 
HELENA HENDRIKA JOHANNA HUDEPOL, geboren te Ambt-Hardenberg 01-07-1934, overleden 19-04-2010, begraven te Almelo.
Uit dit huwelijk:
1. ALBERT JOHANNES, geboren te Almelo 28-10-1961, overleden te Almelo 15-05-2008.
2. THEODORUS, geboren te Almelo 28-04-1963.
3. JOHANNES HENDRIKUS EUSEBIUS, geboren te Almelo 07-09-1964.
4. HENDERIKA JOHANNA MARGRETHA, geboren te Almelo 06-09-1965.
5. CHARLES PETRUS EUSEBIUS, geboren te Almelo 10-12-1970.


VIch. WILHELMINA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vbc.] geboren te Oldemarkt 14-008-1908, overleden te Oosterstreek 25-01-1991, trouwt 11-05-1935 met 
BEREND JENTJE VEURMAN, geboren te Boijl 09-01-1911, overleden 13-01-1991, zoon van Wiilem Veurman en Margje Baas. 
Uit dit huwelijk: 
1. WIM. 
2. BERT. 
3. MARJAN.


VIci. HENDRIK JACOB SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vbc.] geboren te Blesdijke 19-01-1911, overleden te Meppel 06-02-2001, trouwt 20-06-1946 met 
MARTINA MARGARETHA ELFRINK, geboren te Blesdijke 11-08-1913, overleden te Heerenveen 18-12-2003.
Uit dit huwelijk: 
1. ANNEKE, geboren te Blesdijke 21-09-1947, overleden te Blesdijke 21-09-1947. 
2. GERARDUS JOHANNES LAMBERTUS MARIA, geboren 08-09-1948 volgt VIIem. 
3. ALBERTUS GERARDUS JOSEF, geboren te Blesdijke 26-10-1949, volgt VIIen.


VIcj. JACOB LAMBERTUS SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vbc.] geboren te Blesdijke 15-10-1913, overleden in Valleyfield, Canada 19-06-2005, trouwt te Irnsum 16-05-1938 met 
JOHANNA PIERSMA, geboren 18-03-1911, overleden in Canada 09-12-2000, dochter van Roelof Piersma en Jantje Krist. 
Uit dit huwelijk:
1. ALBERTUS (Bert), geboren in Nederland ca. 1940, volgt VIIen/a
2. JANTJE ANTJE (Yannie), geboren te Rauwerd september 1946, trouwt met CARL ENNIS, overleden te Montague, Prince Edward Island 22-12-2018, z.v. James Cecil Ennis en Mary Hilda Carmichael.
3. JOSEPH HENK EITE (Hank), geboren 15-04-1944, volgt VIIen/b. 
4. RUDY, volgt VIIen/c.

In november 1934 vestigde Jacob Lambertus Spin zich in Leeuwarderadeel en ging wonen in de Jan Steenstraat 17 in Huizum (Leeuwarden). Hij woonde daarvoor in Rauwerd en werkte als taxichauffeur bij het bedrijf Citax. Eind 1934 braken er stakingen uit bij het bedrijf en ook in Leeuwarden gingen de chauffeurs van Citax in staking. Jacob Spin deed daar echter niet aan mee. Op pijnlijke wijze ervoer hij daarna dat hem dat niet in dank werd afgenomen. Lees verder in het verslag van de zitting van het Leeuwarder kantongerecht op donderdag 20 december 1934.
Op de kermis van Rauwerd in 1938 wint zijn vrouw Johanna Spin-Piersma de 3de prijs bij het voetballen met fopbril voor dames, aldus een krantenverslag van de jaarlijkse feestelijkheden in het dorp.


VIck. HENDRIKUS HERMAN WILLEM SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vbc.] geboren 01-05-1919, overleden te Naarden 18-01-1991, trouwt met 
CORNELIA MARIA SCHAAPS, geboren 16-08-1920, overleden te Laren 08-04-2003.
Uit dit huwelijk: 
1. ANS, volgt VIIeo. 
2. MARIJKE C., volgt VIIep. 
3. CONNY, volgt VIIeq. 
4. HETTY, volgt VIIer. 
5. HENK, trouwt met ADRIENNE HOLTSLAG. 
6. JAN. 
7. BERT, volgt VIIes. 
8. WIM, volgt VIIet. 
9. WILMA, volgt VIIeu. 
10. LYDIA, volgt VIIev. 
11. YVONNE, volgt VIIew.

Hendrikus H.W., van beroep smid, wordt door het Gewestelijk Arbeidsbureau van Amsterdam vanaf 28-06-1943 tewerkgesteld bij L.A.A. Rheinland in Keulen. Zijn echtgenote ontvangt een tegemoetkoming.


VIcl. WILLEMINA LAMBERTA SPIN, [ouderpaar: zie generatie Vbc.] geboren te Blesdijke 10-12-1920, overleden te Steenwijk 14-01-2003, trouwt met
HENDRIK BOS, geboren 15-11-1917, overleden 02-09-2005.
Uit dit huwelijk: 
1. LAMBERTHA MARTINA MARGARETHA MARIA, geboren te Steenwijkerwold 06-08-1947, volgt VIIex. 
2. RUDOLPHUS, geboren te Steenwijkerwold 21-11-1948, trouwt 18-3-1976 met WILLY OORD, geboren te Noordwolde 28-03-1952. 
3. WYBERTA, geboren te Steenwijkerwold 10-01-1950, volgt VIIey. 
4. ANNA MARIA, geboren te Steenwijkerwold 24-10-1951, volgt VIIez.


De volgende gegevens vragen nader onderzoek:

VIcm. LAMBERTUS ALBERTUS SPIN,  [ouderpaar: zie generatie Vbc.] geboren te Weststellingwerf 07-04-1926, overleden te Amsterdam 18-12-1961:
, trouwt met
JOANNA CATHARINA SCHREUR, geboren te Vroomshoop 16-03-1928, dochter van Hendrik Schreur en Louwina Johanna Uitzetter. 
Uit dit huwelijk:
1. HENDRICUS GERARDUS, geboren te Vroomshoop 31-08-1950
>> Koos Bielars meldt dat Lambertus Albertus Spin op 5 mei 1948 te Amsterdam is gehuwd met Elisabeth Snelders geb. 1-1-1925 te Breda en overl. 3-1-1996 te Breda.

VIcn. WILHELMINA ANNA VELDMAN, [ouderpaar: zie generatie Vbd.] geboren te Luinjeberd 30-01-1919, overleden te Wolvega 25-10-2019, boerin, trouwt te Joure 26-05-1955, met
REIN HETTINGA, geboren te Roordahuizum 12-03-1918, overleden 31-10-2010, boer, z.v. Romke Reins Hettinga en Jacoba de Jong.
Uit dit huwelijk:
1. AGATHA
2. ROMKE
3. COBIE
4. HERMAN
5. DORA